• Dzień Ziemniaka w przedszkolu

• 21 października w naszym przedszkolu odbył się Dzień Ziemniaka. Dzieci poznały różne gatunki ziemniaków i rozmaite rodzaje potraw, które można z nich przygotować. Przedszkolaki wykonały ziemniaczane ludziki, jeże i wiele innych postaci, miały też możliwość spróbować pieczonych ziemniaków przygotowanych przez wychowawców. Bohaterem tego dnia był ziemniak, któremu podporządkowano wszystkie zabawy i konkursy.

• 11 października 2021 roku odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na ucznia szkoły podstawowej. Odświętnie ubrani uczniowie spisali się na medal swoją wiedzą i umiejętnościami. Po krótkim egzaminie pierwszaki złożyły ślubowanie oraz zostali pasowani na ucznia Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Nakli przez dyrektora p. Jana Pyrchę. Były również życzenia i prezenty. Ten dzień pozostanie na długo w  pamięci naszych pierwszoklasistów.

• Degustacja warzyw i owoców w przedszkolu

• Czwartego października w ramach edukacji prozdrowotnej dzieci w przedszkolu i zerówce mogły przekonać się, jak pyszne są surowe owoce i warzywa. Oprócz pogadanki o tym, co jest zdrowe a co nie oraz o zaletach jedzenia naturalnych produktów przedszkolaki mogły też samodzielnie przygotować sałatkę owocową oraz sok warzywny. Warzywno-owocową przygodę zakończyła wspólna degustacja.

• II Rajd Rowerowy

• Drugiego października odbył się II rajd rowerowy, tym razem z udziałem klas VII i VIII. Trasa podobnie jak podczas rajdu pierwszego przebiegała na linii Nakla - Lipusz- Nakla. Celem głównym wycieczki była oczywiście dobra zabawa, poza tym popularyzacja turystyki rowerowej oraz aktywnych form wypoczynku, a także promocja szlaków rowerowych. Dziękujemy organizatorom p. Bożenie oraz p. Leszkowi Wajs i do zobaczenia na kolejnym rajdzie! :)