• REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

• Ogłoszenie o rekrutacji 2024/2025

Szanowni Rodzice !

Informujemy, że od dnia 15.02.2024 r. rozpoczynamy rekrutację na nowy rok szkolny 2024/2025.

Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola należy pobrać w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej i złożyć do dnia 28.02.2024 r. do godz. 15.00

Rodzice dzieci już uczęszczających do naszego przedszkola składają deklarację o kontynuowaniu edukacji przedszkolnej w roku szkolnym 2024/2025

od dnia 01.02.2024 r. do dnia 15.02.2024 r.

Niezbędne wnioski, które należy wypełnić znajdują się w niżej zamieszczonym linku

materiały do pobrania

• Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

• Z okazji Dnia Babci i Dziadka nasze przedszkolaki przygotowały dla swoich ukochanych Babć i Dziadków moc najserdeczniejszych życzeń oraz drobne upominki-niespodzianki. Wszyscy zaproszeni goście spędzili miło czas w sali gimnastycznej, podziwiając artystyczne występy wnuków oraz wnuczek. Choć już jest po imprezie, to raz jeszcze życzymy wszystkiego najlepszego kochanym Babciom i Dziadkom, moc serdeczności i buziaków od wszystkich Przedszkolaków! ​​​​​​​

• Występ klas 1-3 z okazji Dnia Babci i Dziadka

• W niedzielne popołudnie uczniowie klas 1-3 wystąpili dla swoich Babć i Dziadków podczas koncertu kolęd z udziałem zespołu kaszubskiego Modraki w Bibliotece Wiejskiej w Nakli. Dzieci pięknie recytowały i śpiewały piosenki. Na twarzach Dziadków malował się uśmiech i wzruszenie.

• Wycieczka klas 1-3 do Bytowa

• Uczniowie klas 1-3 z wychowawcami udali się na wycieczkę do Bytowa, by poznać historię, ciekawostki i tajemnice bytowskiego zamku krzyżackiego. Pani kustosz muzeum wspaniale opowiadała i oprowadzała nas po komnatach i korytarzach zamku, a eksponaty zgromadzone w oddziale etnograficznym wzbudziły w dzieciach spore zainteresowanie, gdy dowiedziały się jakich narzędzi używali ich przodkowie - Kaszubi. Kolejnym etapem naszego wyjazdu był spektakl pt. "Kot w butach", pięknie wykonany przez Katolicki Teatr Edukacji  z Krakowa. Dzieci były pod wrażeniem gry aktorskiej, muzyki oraz scenografii. To był bardzo udany wyjazd.

• Klasy 6 - 8 na wycieczce do Bytowa

• 16.01 2023 uczniowie klas 6-8 wraz z paniami Aleksandrą Michałek oraz Danutą Wolską-Kupc wybrali się do Bytowa. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie jednego z najbardziej znanych zakładów w Polsce jakim jest DRUTEX. Dzięki pani przewodnik uczestnicy wyprawy mogli poznać najnowsze nowinki technologiczne, jakie swoim klientom oferuje firma oraz poznać historię tego dynamicznie rozwijającego się przedsiębiorstwa. Największe wrażenie na zwiedzających wywarły ogromne hale produkcyjne oraz nowoczesne laboratorium. Następnie uczniowie wraz z wychowawczyniami udali się do Bytowskiego Centrum Kultury, by zobaczyć spektakl "Hobbit". Oryginalna adaptacja lektury spodobała się widzom, a dwoje uczniów naszej szkoły mogło nawet wcielić się w rolę aktorów.

• Warsztaty z języka kaszubskiego

• 13 stycznia odbyły się warsztaty, na których uczniowie wykonali własnoręcznie prezenty z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka. Prace zostaną wręczone Dziadkom w Dniu ich Święta, bo nic tak nie cieszy jak cudo wykonane przez wnuczków. Uczniowie byli podzieleni na dwie grupy, kiedy jedni przygotowywali prezenty z panią Renatą Gańską i Ireną Wolską, drudzy w tym czasie z panem Andrzejem Gańskim miło spędzali czas na sali gimnastycznej podczas gier i zabaw.

• Matematyczny sukces Szymona

• Uczeń naszej szkoły, Szymon Kuczkowski, zakwalifikował się jako jeden z czterech uczniów powiatów bytowskiego i słupskiego do II etapu konkursu kuratoryjnego z matematyki. Szymon godnie reprezentował naszą szkołę na szczeblu rejonowym zdobywając 75% poprawnych odpowiedzi. Zabrakło mu dosłownie dwóch punktów, by znaleźć się wśród uczniów uzdolnionych matematycznie, rówieśników województwa pomorskiego. Tegoroczny sukces Szymona napełnia nadzieją na przyszłoroczną wysoką lokatę. Trzymamy kciuki!!! :)

• Kaszëbskô Gwiôzdka

• Przed Bożym Narodzeniem prawie do każdej klasy zapukali specjalni goście: Kaszëbskô Gwiôzdka. Uczniowie klasy siódmej, a później piątej razem z nauczycielką języka kaszubskiego panią Renatą Gańską przygotowali przedstawienie w języku kaszubskim i odwiedzili oddziały klasowe, aby złożyć wszystkim życzenia świąteczne. Dzięki temu każdy w naszej szkole poczuł, że Święta już naprawdę tuż tuż… Na holu stanęła też wielka choinka z pięknymi kaszubskimi ozdobami wykonanymi na zajęciach z tego przedmiotu, a parapety ozdobiły artystyczne stroiki bożonarodzeniowe również wykonane przez dzieci w ramach zajęć z języka kaszubskiego.