• Szczepienia przeciwko HPV – list do Rodziców

• O Programie bezpłatnych szczepień przeciw HPV

Powszechny program szczepień przeciw HPV realizuje założenia i cele Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030. Uzupełnia bezpłatny program szczepień ochronnych dla dzieci i młodzieży o szczepienie, które chroni przed chorobami wywołanymi przez HPV.

HPV (Human Papilloma Virus) to nazwa ludzkiego wirusa brodawczaka. HPV odpowiada za zachorowania na raka szyjki macicy, a także inne choroby nowotworowe.

Przed zakażeniem HPV może uchronić szczepionka. Szczepienie jest najskuteczniejsze, jeśli nastąpi przed potencjalnym narażeniem na zakażenie HPV, do którego dochodzi głównie drogą kontaktów seksualnych.

Więcej dowiesz się pod linkiem

• Pierwszy Dzień Jesieni w przedszkolu

• 23 września nasze przedszkolaki obchodziły Pierwszy Dzień Jesieni. Podczas tematycznych zajęć wszyscy poznali charakterystyczne cechy tej pory roku, wysłuchali jesiennych historyjek oraz wykonali piękne jesienne prace plastyczne. Aby bliżej poznać nową porę roku i utrwalić wszystkie nowe wiadomości, dzieci wybrały się na wspólny jesienny spacer po okolicy, by zobaczyć na własne oczy, co zmieniło się w przyrodzie. Pogoda sprzyjała, było ciepło i przede wszystkim nie zabrakło pięknego jesiennego słońca.

• Dzień Przedszkolaka

• Nasze przedszkolaki obchodziły niedawno swoje święto: Dzień Przedszkolaka. Jak co roku panie wychowawczynie  przygotowały dla swoich podopiecznych mnóstwo zabaw i atrakcji i wszystkie dzieci świetnie się bawiły już od samego rana. Wrześniowa pogoda dopisała i udało się wyjść na boisko, gdzie dodatkowo czekał na dzieci wesoły tor przeszkód oraz słodka niespodzianka.

• Wycieczka klas VII i VIII w ramach projektu "Podróże z klasą"

• W dniach 16 do 20 września odbyła się wycieczka szkolna dla klasy VII i VIII. Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu "Podróże z klasą", na którą otrzymaliśmy dofinansowanie. Trasa naszej podróży wiodła z Nakli do Wrocławia, Karpacza, Jeleniej Góry, Cieplic i powrót do Nakli. Ruszaliśmy pełni obaw, ale na szczęście czarny scenariusz związany z zagrożeniem powodziowym się nie sprawdził i zrealizowaliśmy zaplanowany program naszej podróży. Mieliśmy wspaniałego pilota i kierowcę, przepiękną pogodę oraz dobre humory, te czynniki  sprawiły, że mieliśmy udaną wycieczkę.

• Międzynarodowy Dzień Kropki w przedszkolu

• Jak co roku w naszym przedszkolu obchodzimy we wrześniu Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności i zabawy. Tego dnia wszystkie przedszkolaki miały okazję wykazać się talentem i stworzyć piękne i unikalne prace tematyczne dotyczące kropek. Pamiątkowe zdjęcia w “kropkowej” scenerii oraz prace dzieci można obejrzeć w naszej szkolnej galerii.

• Koncert pt. "Pożegnanie lata"

• Wtorek (10.09.) rozpoczął się w naszej szkole bardzo radośnie i przyjemnie. Wszystkie dzieci uczestniczyły w koncercie zatytułowanym Pożegnanie lata w wykonaniu pana Boliboka i jego kolegi. Piosenki swą tematyką nawiązywały do morza, jezior i Kaszub. Uczniowie aktywnie się bawili udając szumiące fale czy marynarzy na statku. Tak energetycznie rozpoczęty dzień pozytywnie nastawił wszystkich do dalszej pracy na zajęciach lekcyjnych.

• Elektroniczna Skrzynka Podawcza