• Dzień Pluszowego Misia

     • W dniu 25.11 w naszym przedszkolu odbył się "Dzień Pluszowego Misia". Przedszkolaki spędziły czas na wspólnej zabawie w misiowej krainie, z okazji tego dnia poznały też historię Święta Pluszowego Misia i wspólnie bawiły się przy tematycznych piosenkach. Misie pojawiły się na pracach plastycznych i stały się dekoracją ściennych gazetek. Więcej szczegółów z tego dnia znajduje się w szkolnej galerii :)

     • Biegi przełajowe w Borzytuchomiu

     • 11.11.2022 r. odbyły się zawody przełajowe w Borzytuchomiu. Z naszej szkoły wzięło udział 19 uczniów. Konkurencja biedowa była silna, lecz mimo tego uczennica naszej szkoły Basia Goll stanęła na podium zdobywając 2 miejsce. Gratulacje! :) Pozostali biegacze również mieli bardzo dobre lokaty przy tak silnej grupie biegowej i im też serdecznie gratulujemy! Ogromne podziękowania należą się rodzicom dzieci, którzy zaangażowali się w pomoc w transporcie oraz w opiekę na zawodach. Szczególne podziękowania składamy: p. Krystynie Kuczkowskiej, p. Zbigniewowi Gowin, p. Małgorzacie Pyrcha, p. Tomaszowi Wójcik, p. Irenie i Danielowi Zblewskim, p. Mateuszowi Pankowiakowi, p. Janowi Głodowskiemu, p. Grażynie Komarzańskiej 👏 Dziękujemy!!!👌😊

     • Święto Niepodległości

     • Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Święto Niepodległości. W klasach pojawiły się gazetki upamiętniające to wydarzenie, na godzinach z wychowawcą omawiano znaczenie tego święta, dzieci z najmłodszych oddziałów przygotowały tematyczne prace plastyczne. O 11.00 klasy 1-8 zebrały się na holu i wzięły udział w quizie historycznym. Po quizie o 11.11 cała szkoła zaśpiewała hymn, a potem odbyły się Szkolne Biegi Niepodległości. Dodatkowo Samorząd Uczniowski przygotował słodkie wypieki, które można było kupić po biegach. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na cel charytatywny.

     • Klasy 1-3 na wycieczce w Toruniu

     • Wycieczka najmłodszych klas do Torunia odbyła się w środę 9. listopada i tak samo jak w przypadku klas starszych, zorganizowana została w ramach projektu MENiN "Poznaj Polskę". Dzieci zwiedziły najciekawsze punkty miasta, w tym m.in. Żywe Muzeum Piernika, gdzie mogły przy pomocy osób prowadzących warsztaty upiec pyszne ciastka. Na trasie zwiedzania znalazły się oczywiście pomnik i Dom Mikołaja Kopernika oraz wizyta w Planetarium, a w nim seans pt. "Cudowna podróż". Czas tego dnia minął bardzo szybko i dobry humor nie opuszczał uczestników wycieczki ani na chwilę, nawet podczas długiej podróży autobusem :)

     • Wycieczka do Torunia

     • We wtorek 8.11 uczniowie klas 4, 5 i 6 w ramach projektu "Poznaj Polskę" pojechali do Torunia. Do najważniejszych atrakcji dnia należały wizyta w Muzeum Piernika oraz toruńskim Planetarium. Uczestnicy wyjazdu mogli ponadto zobaczyć najważniejsze miejsca Starego Miasta takie jak Pomnik Mikołaja Kopernika czy Krzywa Wieża. Toruń zachwycił nas mnogością atrakcji, na pewno jest to miasto, do którego warto wracać. Wycieczka była bardzo udana, zdjęcia z wyprawy znjadują się w szkolnej galerii.

     • Kreatywna lekcja języka polskiego

     • W ubiegłym tygodniu klasa V podczas lekcji języka polskiego wykonywała makiety Placu Broni z aktualnie omawianej lektury pt. "Chłopcy z Placu Broni". Uczniowie i uczennice pracowali z niezwykłym zaangażowaniem starając się, aby makiety były jak najdokładniejsze. Wszystkie prace prezentują się wspaniale, a ta dość nietypowa lekcja języka polskiego bardzo się wszystkim spodobała.

     • Finał Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego

     • W środę 26 pażdziernika uczniowie klas 4-6 wzięli udział w finale Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego, które odbyło się w gdyńskim liceum ogólnokształcącym. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu i trzymamy kciuki!

     • Pasowanie pierwszoklasistów

     • 28 października odbyła  się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia, która na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników imprezy. W tym szczególnym dniu dzieci zostały oficjalnie przyjęte do grona uczniowskiego i w trakcie uroczystości pokazały, że potrafią pięknie śpiewać, recytować wiersze i już doskonale orientują się w sprawach szkolnych. Najważniejszą częścią wydarzenia było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektora Szkoły. Pierwszaki przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów i samych radosnych dni w naszej wspaniałej szkole :)

     • Wycieczka do Gdańska

     • W czwartek 20 października uczniowie klas 5-8 wyruszyli na wycieczkę do Gdańska. Wyjazd odbył się w ramach projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Poznaj Polskę". Uczniowie mieli okazję zwiedzić okazałe Muzeum II Wojny Światowej, Muzeum Narodowe w Gdańsku - Oddział Zielona Brama. Oprócz obiektów zamkniętych miał miejsce również spacer po Gdańsku. Tradycyjne punkty zwiedzania to oczywiście wspaniała architektura Starego Miasta, czyli Kościół Mariacki, Długi Targ, Dwór Artusa i Kościół Świętej Barbary. Wszyscy uczestnicy wrócili zadowoleni z tej ciekawej, interesującej i kształcącej wycieczki👏😊

     • Biegi przełajowe w Tuchomiu

     • W dniu 22 października odbyły się kolejne biegi przełajowe, w których brała udział duża grupa biegaczy z naszej szkoły. Trasa biegowa była trudna, z racji niesprzyjającej pogody podłoże dosyć mokre, ale uczestnicy dali z siebie wszystko i zakończyli bieg bez kontuzji. Na podium znowu stanęła uczennica klasy IV Basia Goll zajmując III miejsce. Gratulacje i brawa dla wszystkich uczestników biegów!

     • Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

     • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom administracji i obsługi życzymy cierpliwości, wytrwałości i radości płynącej z Waszej codziennej pracy. Niech źródłem satysfakcji będą dla Was liczne osiągnięcia i sukcesy Waszych wychowanków! 

     • Nowy Samorząd Uczniowski

     • W poniedziałek na godzinie wychowawczej odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Głosowali zarówno starsi jak i młodsi, każdy miał swojego faworyta, jednak na drodze demokratycznych wyborów nowy skład samorządu wygląda następująco: Radosław Stark (kl. 8) - przewodniczący, Dominik Windorpski (kl. 8) - zastępca, Szymon Kuczkowski (kl. 6) - skarbnik, Martyna Lubecka i Michalina Adamska (kl. 8) - członkowie samorządu. 

     • Biegi Przełajowe „Bieg Rodła” w Gostkowie

     • Pierwszego października odbył się kolejny "Bieg Rodła" w Gostkowie zorganizowany przez Basztę Bytów. Z naszej szkoły wzięła w nim udział spora grupa biegaczy - łącznie 20 uczniów. Każdy uczestnik dał z siebie wszystko, jednak podium ma ograniczoną liczbę miejsc. Stanęła na nim znowu Basia Goll z klasy czwartej zajmując II miejsce i oprócz medalu otrzymała też cenne nagrody rzeczowe. Gratulacje!!! Pozostałym uczestnikom również gratulujemy dobrego biegania. Brawa dla wszystkich! 

     • Dzień Jabłka w przedszkolu

     • 28 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu "Dzień Jabłka". W tym dniu dzieci dowiedziały się co można przygotować z jabłek, a także poznały wiele odmian tych zdrowych i pysznych owoców. Przedszkolaki przygotowały pyszne ciastka z jabłkami oraz zdrowy soczek. 

     • Biegi Przełajowe z cyklu „Cross Festival”

     • Sobotni poranek 24 września wielu uczniów naszej szkoły spędziło bardzo aktywnie biorąc udział w biegu przełajowym z cyklu „ Cross Festival” w Studzienicach. Każdy starał się jak mógł i sam udział w biegach jest sukcesem, jednak jednej uczennicy udało się stanąć na podium.  Barbara Goll z klasy IV zajęła III miejsce, została nagrodzona medalem, dyplomem oraz nagrodą rzeczową. Wszystkim, którzy postanowili spróbować swoich sił i aktywnie spędzić czas wolny, serdecznie gratulujemy!

     • Pierwszy Dzień Jesieni w przedszkolu

     • 23 września nasze przedszkolaki powitały Pierwszy Dzień Jesieni. Tego dnia w przedszkolu królowały kolory: brązowy, pomarańczowy, żółty i czerwony. W tym dniu organizowane były zajęcia i zabawy o tematyce jesiennej, poprzez które dzieci przyswajały sobie wiadomości o rozpoczynającej się właśnie porze roku. 

     • Zbieramy TALENCIAKI dla naszej szkoły

     • Uwaga! Uwaga! Od czwartku 22 września także nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Szkoły pełne talentów”. Prosimy rodziców, babcie, dziadków, ciocie, wujków, kuzynów i kuzynki a także przyjaciół, znajomych, sąsiadów albo po prostu sympatyków naszej szkoły o przekazywanie dla nas odebranych w Lidlu TALENCIAKÓW. Można zrobić to na 2 sposoby – albo dostarczyć do szkoły albo zeskanować kod QR swoim telefonem i przypisać Talenciak naszej placówce. Z ramienia szkoły opiekunką Akcji została pani Aleksandra Michałek i w razie pytać ona udzieli informacji. Liczymy na Państwa wsparcie! 

      W ramach akcji Lidla „Szkoły pełne talentów” od 05 września do 13 listopada 2022 r. klienci sieci Lidl zbierają papierowe karty nazwane na potrzeby akcji Talenciakami – z indywidualnym kodem QR. Talenciaki wydawane będą za każde 50 zł zakupów – w tym co najmniej jeden świeży owoc lub warzywo – lub za zakup produktów premiowych (produktów specjalnych), podczas dokonywania zakupów we wszystkich sklepach stacjonarnych sieci Lidl Polska. Zebrane Talenciaki konsumenci mogą przekazywać na rzecz wskazanej przez siebie szkoły. Na profilu szkoły widoczne będą przekazane przez uczestników akcji Talenciaki. Szkoły mają do wyboru 90 nagród, podzielonych na osiem kategorii. Przekazaliśmy dyrektorom szkół specjalne katalogi nagród, wraz z informacjami, ile Talenciaków trzeba zebrać, by otrzymać daną nagrodę – mówi Justyna Siekanko, menedżer ds. zakupów w Lidl Polska. 

      Ambasadorami akcji są Anna i Robert LewandowscyIdea akcji „Szkoły pełne talentów” ma dla nas ogromne znaczenie, pomysł bardzo nam się spodobał, od początku wierzyliśmy w sens takich działań. Cel akcji jest nam z Anią bardzo bliski. Chodzi o przyszłość młodego pokolenia. Szkoła to często pierwszy moment, gdy dziecko może poszukać dla siebie drogi, kierunku rozwoju, pasji. Zachęcamy rodziców, by nie narzucali dzieciom własnych pasji, tylko pozwalali im realizować swoje marzenia. Wierzymy, że każde dziecko, jeśli dostanie odpowiednie wsparcie, może wiele osiągnąć w życiu. Nie chodzi koniecznie o znajdowanie talentów, chodzi o to, by dzieci odnalazły swoje zainteresowania i czerpały radość z tego, co robią. Rozwijając swoje pasje, hobby, marzenia, można odnaleźć siebie – powiedział Robert Lewandowsk