• Akcja sprzątania lasów

• Co roku we wrześniu nasza szkoła bierze udział w akcji "Sprzątanie świata" i wszyscy aktywnie angażują się w jej przebieg wychodząc na spacery i zbierając śmieci. Lecz nie tylko wtedy można zadbać o czystość naszej okolicy, są też inne podobne akcje, w których warto wziąć udział. Aktualnie Nadleśnictwo Lipusz zaprasza wszystkie chętne szkoły do udziału w sprzątaniu lasów w dniach 22-26.05.2023 r. (dzień do ustalenia). Nadleśnictwo gwarantuje rękawice, worki na śmieci, wywóz zebranych śmieci, prowadzenie edukacji przyrodniczo-leśnej podczas spotkania.

• Biwak klasy IV

• W piątek 12 maja klasa IV z wychowawcą Andrzejem Gańskim rozpoczęła biwak, w programie którego znalazły się gry i zabawy sportowe, projekcja filmu historycznego oraz rajd rowerowy do Sylczna. Największym wyzwaniem były jednak samodzielnie przygotowywane posiłki. Noc okazała się dla wielu nieprzespana i dopiero poranna zaprawa sportowa pozwoliła "przywrócić do życia" niektórych szczególnie aktywnych w nocy... W biwaku uczestniczyli wszyscy uczniowie klasy IV, więc można śmiało przyjąć, że podstawowy cel imprezy, czyli integracja zespołu klasowego, został osiągnięty.

• Sukcesy w konkursie „Rodnô mòwa” - etap powiatowy

• 9 maja w GCKiB w Parchowie odbył się 52. Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej „Rodnô mòwa” - etap powiatowy. Miło nam ogłosić, że reprezentantki naszej gminy w kategorii klas 1-3, czyli Lena Wolska i Natalia Lipska wspaniale recytowały utwory w języku kaszubskim. Zostały dostrzeżone przez komisję konkursową, która przyznała Natalii 1 miejsce, a Lenie 2 miejsce. Natalia, zajmując 1 miejsce, wywalczyła finał wojewódzki konkursu, który odbędzie się 3 czerwca w Chmielnie. Serdecznie gratulujemy dziewczynkom i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!

• Święta majowe / Przekazanie sztandaru

• 28 kwietnia odbył się uroczysty apel z okazji świąt majowych przygotowany przez klasę II i wybrane osoby z klas V, VI i VIII. Uroczystość poprzedziło inne ważne wydarzenie, mianowicie przekazanie sztandaru szkoły młodszemu pokoleniu uczniów. Dotychczasowy poczet sztandarowy był pierwszym w historii Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Nakli, został utworzony w roku szkolnym 2020/2021 i tworzący go uczniowie i uczennice wzorowo pełnili swoje funkcje. Jednak obecni już ósmoklasiści niedługo opuszczą mury naszej szkoły, więc przekazali sztandar swoim następcom - piątoklasistom, którzy zobowiązali się tak samo godnie wypełniać powierzone zadania. Po ceremoniale i odśpiewaniu hymnu państwowego odbyła się część artystyczna dotycząca świąt majowych, całość przeplatana była wierszami i piosenkami pięknie zaśpiewanymi przez drugoklasistów.