• Wycieczka do Gdańska

• Dnia 22 marca odbyła się wycieczka z języka kaszubskiego do Gdańska. Uczestnikami byli uczniowie klas 4 - 8 a opiekunami pani Renata Gańska, Irena Wolska, Bożena Wajs oraz pan Andrzej Gański. Zwiedzaliśmy Wystawę klocków LEGO, stare miasto, Galerię Forum, w której najważniejszym punktem był posiłek. Na koniec uczestniczyliśmy w meczu piłki siatkowej w Ergo Arenie.  Wróciliśmy bardzo późną porą, ale bardzo zadowoleni z miło spędzonego dnia.

• Powiatowy Festiwal Piosenki Szkolnej w Parchowie

• 20 marca odbył się XVII Powiatowy Festiwal Piosenki Szkolnej w Parchowie. Naszą szkołę godnie reprezentowały Hanna Wasilewska i Lena Wolska z klasy czwartej oraz Lilianna Grzybowska z klasy pierwszej. Hania W. zajęła drugie miejsce w swojej kategorii, czyli klasy III-IV (na 25 uczestników). Wszystkim naszym uczestniczkom serdecznie gratulujemy odwagi, aby wystąpić na scenie. Dla Hani dodatkowe gratulacje z okazji zajęcia tak wysokiego miejsca! Brawo! :)

• Biwak integracyjny klasy IV

• Biwaki lubią wszyscy uczniowie naszej szkoły. Czwartoklasiści oczywiście też! W nocy z piątku 15 marca na sobotę 16 marca spotkała ich zatem wielka frajda - nocowanie w szkole! Pod opieką wychowawczyni, p. Bożeny Wajs, spędzili fantastyczne chwile - na kolację sami upiekli sobie pyszne pizze ze składników, które przynieśli z domów. Na śniadanie wspólnie przygotowali zdrowe tortille. Czas spędzali na sali gimnastycznej na świetnej zabawie, potem mieli podchody, a gdy już zmęczyli się aktywnością fizyczną, odpoczęli podczas oglądania filmu. Ten biwak pokazał, że czwartoklasiści to fajna, zżyta klasa, która nawet podczas biwaku nie zapomina o swoich powinnościach - w ich sali lekcyjnej nr 38 zawisła przepiękna, kolorowa gazetka o wiośnie.

• Wycieczka klas 6-8 do kina

• W dniu 13. 03. 2024 uczniowie klas 6, 7 i 8 wraz z opiekunami wybrali się do kina Remus do Kościerzyny na film pt. "Cudowny chłopak. Biały Ptak". Film ten dostarczył widzom wielu wzruszeń, gdyż jest to historia o trudnych wojennych doświadczeniach opowiedziana głosem kilkunastoletniej dziewczynki. Film był ważną lekcją o tym, że stereotypy i pogarda wobec drugiego człowieka zawsze prowadzą do tragicznych konsekwencji. Po filmie uczniowie udali się do McDonalda. Wycieczka była bardzo udana, a wspomnienia z niej na długo pozostaną w pamięci jej uczestników.