• Warsztaty z języka kaszubskiego

• 17 lutego odbyły się warsztaty z języka kaszubskiego, w których brali udział uczniowie z klas 5-8. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy, pierwsza pod opieką pani Gańskiej i pani Wolskiej piekła pyszne pączki, a druga pod opieką pana Gańskiego uczestniczyła w zajęciach sportowych. W taki sposób uczniowie naszej szkoły miło  i pożytecznie spędzili sobotnie przedpołudnie.

• Zajęcia profilaktyczne w klasach I- VIII

• Przed feriami naszą szkołę odwiedziła p. Asia, która na co dzień pracuje z młodymi ludźmi, uświadamiając im różnego rodzaju zagrożenia. Podczas spotkań dzieci i młodzież uczyła się dostrzegać potrzeby innych oraz myśleć o sobie dobrze, mimo zdarzających się każdemu potknięć i porażek. W wybranych klasach tematem spotkań był również stres oraz hejt i mowa nienawiści. Dzieci z klas młodszych po udziale w zajęciach wiedzą, że trzeba być ostrożnym wobec obcych osób, nawet wtedy gdy są mili i przyjaźnie nastawieni. Natomiast uczniowie klas starszych wiedzą, że uzależnić można się niemal od wszystkiego, co sprawia człowiekowi przyjemność i pozornie oraz chwilowo pozwala uciec od problemów. Szczególnie niebezpiecznymi substancjami są alkohol i narkotyki. Uczniowie po raz kolejny usłyszeli, że wielogodzinne granie w gry komputerowe, czy przeglądanie portali społecznościowych również może uzależnić, powodując poważne konsekwencje zdrowotne. Proste metody i ciekawe rekwizyty wykorzystane podczas zajęć, z pewnością pozostaną w pamięci uczniów na długo. Relacja ze spotkań znajduje się w galerii.

• Walentynkowa zbiórka krwi - Parchowo 12.02.2024

• Wszystkich chętnych do udziału w akcji zbiórki krwi zapraszamy 12 lutego do Parchowa. Dodatkowo oprócz pakietu słodkości każdy z pierwszych dwudziestu krwiodawców otrzyma PODWÓJNE zaproszenie na dowolnie wybrany seans do Kina "Albatros" w Bytowie. Serdecznie zapraszamy!

• Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

• W ostatnią niedzielę stycznia odbył się 32 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W całej Polsce, na całym świecie, odbywały się różnorodne akcje pod tym właśnie szyldem. Zebrano aż 175 426 813 złotych. Zgodnie z celem tegorocznej zbiórki "Płuca po pandemii" środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu "do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych”.

2 979,8 i  2 euro zebrali nasi szkolni wolontariusze, a byli nimi w tym roku Emilia Sadowska, Filip Nitkowski-Maciejewski oraz Szymon Kuczkowski. Dziękujemy wszystkim ludziom dobrego serca.