Pierwszy kiermasz charytatywny
Dzień Dyni w przedszkolu
Na początku października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dyni. Dzieci poznały bliżej to bardzo zdrowe warzywo, zwiększyły swoją wiedzę na temat różnorodności dyń i możliwych sposobów ich wykorzystania w kuchni. Przedszkolaki brały udział w różnych zabawach z udziałem dyni, wykonały też piękne prace plastyczne związane z tym warzywem. Atrakcją dnia była sesja zdjęciowa w scenerii jesienno-dyniowej, którą można obejrzeć w naszej szkolnej galerii. Zapraszamy
Wycieczka klas IV-VI
Podróże kształcą. Hasło to znane jest nie od dziś i niesie ze sobą samą prawdę. Przekonali się o tym uczniowie klas IV, V i VI, którzy 24 i 25 września uczestniczyli w wycieczce organizowanej w ramach projektu "Podróże z klasą" do Gniezna, Biskupina i Poznania. Nasza młodzież mogła uczestniczyć w żywych lekcjach historii, odwiedzając dawną stolicę naszego kraju oraz zwiedzając starodawną osadę, która kilka lat przed wojną wyłoniła się z Jeziora Biskupińskiego. Wyjazd był też świetną lekcją samodzielności i zaradności, którą jedni zaliczyli celująco, inni muszą jeszcze trochę nad tym popracować. Wycieczkę w teren Wielkopolski należy zaliczyć do udanych, o czym świadczą zadowoleni uczniowie uśmiechający się z załączonych zdjęć.
11
Wyniki wyborów SU / Kiermasz charytatywny 04.10.2024
W środę 2 października odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W wyniku głosowania wybrani zostali kolejno:
Szymon Kuczkowski kl. VIII - przewodniczący
Nikola Tesen-Węsierska kl. VIII - zastępca
Filip Nitkowski-Maciejewski kl. VIII - skarbnik
Natalia Lipska kl.V, Aurelia Wójcik kl. VII i Paweł Krefft kl.VII - członkowie SU
Gratulacje!
Jednocześnie Samorząd zaprasza w piątek 4 października na kiermasz charytatywny, z którego dochód zostanie przekazany dla poszkodowanych w powodzi. Przypominamy też o całorocznej akcji charytatywnej “Zbieramy korki dla Karolinki” oraz o trwającej do 31.10.2024 zbiórki “Talenciaków”. Niebawem rozpoczną się też akcje “Podziel się kocykiem” i “Karma wraca” na rzecz bezdomnych i potrzebujących pomocy zwierząt. Serdecznie zapraszamy do udziału!
Szczepienia przeciwko HPV – list do Rodziców
O Programie bezpłatnych szczepień przeciw HPV
Powszechny program szczepień przeciw HPV realizuje założenia i cele Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030. Uzupełnia bezpłatny program szczepień ochronnych dla dzieci i młodzieży o szczepienie, które chroni przed chorobami wywołanymi przez HPV.
HPV (Human Papilloma Virus) to nazwa ludzkiego wirusa brodawczaka. HPV odpowiada za zachorowania na raka szyjki macicy, a także inne choroby nowotworowe.
Przed zakażeniem HPV może uchronić szczepionka. Szczepienie jest najskuteczniejsze, jeśli nastąpi przed potencjalnym narażeniem na zakażenie HPV, do którego dochodzi głównie drogą kontaktów seksualnych.
Więcej dowiesz się pod linkiem
Przedszkolaki na edukacyjnym spacerze
We wrześniu nasze przedszkolaki wybrały się na bardzo ważny spacer, podczas którego ćwiczyły zasady poruszania w się w ruchu drogowym. Ta edukacyjna wycieczka pomogła dzieciom utrwalić znane już wcześniej podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po chodniku, czy bezpiecznego przejścia przez jezdnię po pasach. Dzieci utrwaliły też znajomość niektórych znaków drogowych w pobliżu przedszkola. Dzięki temu wyjściu nasi najmłodsi na pewno będą pamiętać o tym, jak prawidłowo i bezpiecznie przejść przez ulicę.
Pierwszy Dzień Jesieni w przedszkolu
23 września nasze przedszkolaki obchodziły Pierwszy Dzień Jesieni. Podczas tematycznych zajęć wszyscy poznali charakterystyczne cechy tej pory roku, wysłuchali jesiennych historyjek oraz wykonali piękne jesienne prace plastyczne. Aby bliżej poznać nową porę roku i utrwalić wszystkie nowe wiadomości, dzieci wybrały się na wspólny jesienny spacer po okolicy, by zobaczyć na własne oczy, co zmieniło się w przyrodzie. Pogoda sprzyjała, było ciepło i przede wszystkim nie zabrakło pięknego jesiennego słońca.
Dzień Przedszkolaka
Nasze przedszkolaki obchodziły niedawno swoje święto: Dzień Przedszkolaka. Jak co roku panie wychowawczynie przygotowały dla swoich podopiecznych mnóstwo zabaw i atrakcji i wszystkie dzieci świetnie się bawiły już od samego rana. Wrześniowa pogoda dopisała i udało się wyjść na boisko, gdzie dodatkowo czekał na dzieci wesoły tor przeszkód oraz słodka niespodzianka.
Wycieczka klas VII i VIII w ramach projektu "Podróże z klasą"
W dniach 16 do 20 września odbyła się wycieczka szkolna dla klasy VII i VIII. Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu "Podróże z klasą", na którą otrzymaliśmy dofinansowanie. Trasa naszej podróży wiodła z Nakli do Wrocławia, Karpacza, Jeleniej Góry, Cieplic i powrót do Nakli. Ruszaliśmy pełni obaw, ale na szczęście czarny scenariusz związany z zagrożeniem powodziowym się nie sprawdził i zrealizowaliśmy zaplanowany program naszej podróży. Mieliśmy wspaniałego pilota i kierowcę, przepiękną pogodę oraz dobre humory, te czynniki sprawiły, że mieliśmy udaną wycieczkę.
Międzynarodowy Dzień Kropki w przedszkolu
Jak co roku w naszym przedszkolu obchodzimy we wrześniu Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności i zabawy. Tego dnia wszystkie przedszkolaki miały okazję wykazać się talentem i stworzyć piękne i unikalne prace tematyczne dotyczące kropek. Pamiątkowe zdjęcia w “kropkowej” scenerii oraz prace dzieci można obejrzeć w naszej szkolnej galerii.
Standardy Ochrony Małoletnich
W poprzednim roku szkolnym nasza szkoła wprowadziła aktualne wytyczne dotyczące ochrony małoletnich przed różnymi formami przemocy. Z dokumentem można zapoznać się klikając w poniższy link lub na stronie BIP w zakładce "Dokumentacja szkolna". Link do dokumentu: Standardy Ochrony Maloletnich w SP im. Janusza Korczaka w Nakli
11
Koncert pt. "Pożegnanie lata"
Wtorek (10.09.) rozpoczął się w naszej szkole bardzo radośnie i przyjemnie. Wszystkie dzieci uczestniczyły w koncercie zatytułowanym Pożegnanie lata w wykonaniu pana Boliboka i jego kolegi. Piosenki swą tematyką nawiązywały do morza, jezior i Kaszub. Uczniowie aktywnie się bawili udając szumiące fale czy marynarzy na statku. Tak energetycznie rozpoczęty dzień pozytywnie nastawił wszystkich do dalszej pracy na zajęciach lekcyjnych.
Nowy rok szkolny 2024/2025
Samorząd Uczniowski dziękuje za współpracę
Samorząd Uczniowski dziękuje całej naszej społeczności szkolnej za aktywne zaangażowanie w organizowane wydarzenia w ciągu całego roku szkolnego oraz pomoc w przeprowadzeniu akcji charytatywnych, z których dochód przeznaczony został m.in. dla Domu dla Dzieci w Tuchomiu, Pomorskiemu Ośrodkowi Rehabilitacji Dzikich Zwierząt “Ostoja” oraz Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Kościerzynie. Serdecznie dziękujemy!
Pożegnanie klasy VIII
Drodzy Absolwenci! Ukończyliście szkołę podstawową z wieloma osiągnięciami, aktywnie uczestniczyliście w życiu klasy oraz szkoły, byliście zawsze zaangażowani w ważne szkolne wydarzenia. Życzymy Wam, żebyście w dalszej edukacji osiągali same sukcesy i realizowali swoje marzenia. Powodzenia!!!
Gminne Centrum Kultury i Biblioteki w Parchowie zaprasza
Pożegnanie klasy III
We wtorek 18 czerwca odbyło się pożegnanie klasy III. Uczniowie i uczennice klas 1-3 spędzili ten dzień pośród wielu atrakcji przygotowanych przez panie wychowawczynie. Podczas części uroczystej młodsi koledzy i koleżanki pożegnali wierszykami i piosenkami klasę III, nie zabrakło też drobnych upominków. Pogoda dopisała, więc zaplanowany piknik przebiegał w zabawowej atmosferze. Słodkości, pizza, różne aktywności na świeżym powietrzu, w tym podchody i malowanie twarzy na wybrany wzór oraz towarzysząca piknikowi muzyka sprawiły, że dzieci nie miały czasu na nudę i na długo zapamiętają ten dzień. Życzymy naszym Trzecioklasistom powodzenia w czwartej klasie!
Sukces na Majówce z Józefem Wybickim
13 czerwca odbyła się w Będominie kolejna edycja Rajdu pieszego z Józefem Wybickim. Z naszej szkoły po generalskie epolety wybrało się aż 12 drużyn, za co zdobyliśmy nagrodę specjalną za największą ilość wystawionych grup. Mimo kapryśnej pogody wszystkie nasze zespoły dotarły do celu, udało się też zdobyć zaszczytne miejsca. W kategorii klas I-IV pierwsze miejsce zdobył zespół w składzie Wiktoria Szulfer, Aleksander Cichosz i Hanna Wasilewska, III miejsce Maksym Mirvald, Martyna Strojk i Lena Wolska. W kategorii klas V-VIII pierwsze miejsce dla zespołu w składzie Julia Werra, Zofia Różek, Natalia Lubecka, drugie miejsce: Filip Nitkowski-Maciejewski, Szymon Kuczkowski, Szymon Skierka, czwarte miejsce: Marcin Turek, Nikola Tesen-Węsierska, Basia Goll, piąte miejsce Hania Drozdowska, Natalia Lipska i Milena Biłanicz. Gratulacje należą się nie tylko zwycięzcom, lecz również pozostałym drużynom z naszej szkoły. Brawo! :)
Spotkanie naszych uczniów z terapeutą uzależnień
Czym jest uzależnienie od gier komputerowych, jak się objawia i jak destrukcyjnie wpływa na młodego człowieka - to tematy, które były poruszane podczas wtorkowego spotkania z p. Krzysztofem Piersą. Terapeuta podkreślił,że długie i częste granie w gry komputerowe zaburza relacje społeczne, powoduje trudności w komunikacji, w wypowiadaniu się. Przyczynia się do problemów z koncentracją, zapamiętywaniem oraz silnie uzależnia. Leczenie i terapia osoby uzależnionej od gier komputerowych jest długotrwałe, i jak w przypadku uzależnień od substancji, wymaga zaangażowania wielu specjalistów. Zdaniem prowadzącego niestety problem z roku na rok się pogłębia.
Wycieczka z języka kaszubskiego
Dnia 7 czerwca odbyła się wycieczka z języka kaszubskiego klas 4-8. Zwiedzaliśmy Szwajcarię Kaszubską, Chmielno - Muzeum Ceramiki Kaszubskiej, Kartuzy - Kolegiata, Sianowo - Sanktuarium Matki Bożej Królowej Kaszub, Węsiory - Kamienne Kręgi. Wycieczka była udana mimo kapryśnej pogody.
Archiwum Aktualności