• Biegi przełajowe w Borzytuchomiu

     • 11.11.2022 r. odbyły się zawody przełajowe w Borzytuchomiu. Z naszej szkoły wzięło udział 19 uczniów. Konkurencja biedowa była silna, lecz mimo tego uczennica naszej szkoły Basia Goll stanęła na podium zdobywając 2 miejsce. Gratulacje! :) Pozostali biegacze również mieli bardzo dobre lokaty przy tak silnej grupie biegowej i im też serdecznie gratulujemy! Ogromne podziękowania należą się rodzicom dzieci, którzy zaangażowali się w pomoc w transporcie oraz w opiekę na zawodach. Szczególne podziękowania składamy: p. Krystynie Kuczkowskiej, p. Zbigniewowi Gowin, p. Małgorzacie Pyrcha, p. Tomaszowi Wójcik, p. Irenie i Danielowi Zblewskim, p. Mateuszowi Pankowiakowi, p. Janowi Głodowskiemu, p. Grażynie Komarzańskiej 👏 Dziękujemy!!!👌😊

     • Święto Niepodległości

     • Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Święto Niepodległości. W klasach pojawiły się gazetki upamiętniające to wydarzenie, na godzinach z wychowawcą omawiano znaczenie tego święta, dzieci z najmłodszych oddziałów przygotowały tematyczne prace plastyczne. O 11.00 klasy 1-8 zebrały się na holu i wzięły udział w quizie historycznym. Po quizie o 11.11 cała szkoła zaśpiewała hymn, a potem odbyły się Szkolne Biegi Niepodległości. Dodatkowo Samorząd Uczniowski przygotował słodkie wypieki, które można było kupić po biegach. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na cel charytatywny.

     • Klasy 1-3 na wycieczce w Toruniu

     • Wycieczka najmłodszych klas do Torunia odbyła się w środę 9. listopada i tak samo jak w przypadku klas starszych, zorganizowana została w ramach projektu MENiN "Poznaj Polskę". Dzieci zwiedziły najciekawsze punkty miasta, w tym m.in. Żywe Muzeum Piernika, gdzie mogły przy pomocy osób prowadzących warsztaty upiec pyszne ciastka. Na trasie zwiedzania znalazły się oczywiście pomnik i Dom Mikołaja Kopernika oraz wizyta w Planetarium, a w nim seans pt. "Cudowna podróż". Czas tego dnia minął bardzo szybko i dobry humor nie opuszczał uczestników wycieczki ani na chwilę, nawet podczas długiej podróży autobusem :)

     • Wycieczka do Torunia

     • We wtorek 8.11 uczniowie klas 4, 5 i 6 w ramach projektu "Poznaj Polskę" pojechali do Torunia. Do najważniejszych atrakcji dnia należały wizyta w Muzeum Piernika oraz toruńskim Planetarium. Uczestnicy wyjazdu mogli ponadto zobaczyć najważniejsze miejsca Starego Miasta takie jak Pomnik Mikołaja Kopernika czy Krzywa Wieża. Toruń zachwycił nas mnogością atrakcji, na pewno jest to miasto, do którego warto wracać. Wycieczka była bardzo udana, zdjęcia z wyprawy znjadują się w szkolnej galerii.

     • Kreatywna lekcja języka polskiego

     • W ubiegłym tygodniu klasa V podczas lekcji języka polskiego wykonywała makiety Placu Broni z aktualnie omawianej lektury pt. "Chłopcy z Placu Broni". Uczniowie i uczennice pracowali z niezwykłym zaangażowaniem starając się, aby makiety były jak najdokładniejsze. Wszystkie prace prezentują się wspaniale, a ta dość nietypowa lekcja języka polskiego bardzo się wszystkim spodobała.

     • Finał Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego

     • W środę 26 pażdziernika uczniowie klas 4-6 wzięli udział w finale Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego, które odbyło się w gdyńskim liceum ogólnokształcącym. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu i trzymamy kciuki!