• Pasowanie pierwszoklasistów

     • 28 października odbyła  się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia, która na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników imprezy. W tym szczególnym dniu dzieci zostały oficjalnie przyjęte do grona uczniowskiego i w trakcie uroczystości pokazały, że potrafią pięknie śpiewać, recytować wiersze i już doskonale orientują się w sprawach szkolnych. Najważniejszą częścią wydarzenia było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektora Szkoły. Pierwszaki przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów i samych radosnych dni w naszej wspaniałej szkole :)

     • Wycieczka do Gdańska

     • W czwartek 20 października uczniowie klas 5-8 wyruszyli na wycieczkę do Gdańska. Wyjazd odbył się w ramach projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Poznaj Polskę". Uczniowie mieli okazję zwiedzić okazałe Muzeum II Wojny Światowej, Muzeum Narodowe w Gdańsku - Oddział Zielona Brama. Oprócz obiektów zamkniętych miał miejsce również spacer po Gdańsku. Tradycyjne punkty zwiedzania to oczywiście wspaniała architektura Starego Miasta, czyli Kościół Mariacki, Długi Targ, Dwór Artusa i Kościół Świętej Barbary. Wszyscy uczestnicy wrócili zadowoleni z tej ciekawej, interesującej i kształcącej wycieczki👏😊

     • Biegi przełajowe w Tuchomiu

     • W dniu 22 października odbyły się kolejne biegi przełajowe, w których brała udział duża grupa biegaczy z naszej szkoły. Trasa biegowa była trudna, z racji niesprzyjającej pogody podłoże dosyć mokre, ale uczestnicy dali z siebie wszystko i zakończyli bieg bez kontuzji. Na podium znowu stanęła uczennica klasy IV Basia Goll zajmując III miejsce. Gratulacje i brawa dla wszystkich uczestników biegów!

     • Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

     • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom administracji i obsługi życzymy cierpliwości, wytrwałości i radości płynącej z Waszej codziennej pracy. Niech źródłem satysfakcji będą dla Was liczne osiągnięcia i sukcesy Waszych wychowanków! 

     • Nowy Samorząd Uczniowski

     • W poniedziałek na godzinie wychowawczej odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Głosowali zarówno starsi jak i młodsi, każdy miał swojego faworyta, jednak na drodze demokratycznych wyborów nowy skład samorządu wygląda następująco: Radosław Stark (kl. 8) - przewodniczący, Dominik Windorpski (kl. 8) - zastępca, Szymon Kuczkowski (kl. 6) - skarbnik, Martyna Lubecka i Michalina Adamska (kl. 8) - członkowie samorządu. 

     • Biegi Przełajowe „Bieg Rodła” w Gostkowie

     • Pierwszego października odbył się kolejny "Bieg Rodła" w Gostkowie zorganizowany przez Basztę Bytów. Z naszej szkoły wzięła w nim udział spora grupa biegaczy - łącznie 20 uczniów. Każdy uczestnik dał z siebie wszystko, jednak podium ma ograniczoną liczbę miejsc. Stanęła na nim znowu Basia Goll z klasy czwartej zajmując II miejsce i oprócz medalu otrzymała też cenne nagrody rzeczowe. Gratulacje!!! Pozostałym uczestnikom również gratulujemy dobrego biegania. Brawa dla wszystkich!