• Dzień Jabłka w przedszkolu

     • 28 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu "Dzień Jabłka". W tym dniu dzieci dowiedziały się co można przygotować z jabłek, a także poznały wiele odmian tych zdrowych i pysznych owoców. Przedszkolaki przygotowały pyszne ciastka z jabłkami oraz zdrowy soczek. 

     • Biegi Przełajowe z cyklu „Cross Festival”

     • Sobotni poranek 24 września wielu uczniów naszej szkoły spędziło bardzo aktywnie biorąc udział w biegu przełajowym z cyklu „ Cross Festival” w Studzienicach. Każdy starał się jak mógł i sam udział w biegach jest sukcesem, jednak jednej uczennicy udało się stanąć na podium.  Barbara Goll z klasy IV zajęła III miejsce, została nagrodzona medalem, dyplomem oraz nagrodą rzeczową. Wszystkim, którzy postanowili spróbować swoich sił i aktywnie spędzić czas wolny, serdecznie gratulujemy!

     • Pierwszy Dzień Jesieni w przedszkolu

     • 23 września nasze przedszkolaki powitały Pierwszy Dzień Jesieni. Tego dnia w przedszkolu królowały kolory: brązowy, pomarańczowy, żółty i czerwony. W tym dniu organizowane były zajęcia i zabawy o tematyce jesiennej, poprzez które dzieci przyswajały sobie wiadomości o rozpoczynającej się właśnie porze roku. 

     • Zbieramy TALENCIAKI dla naszej szkoły

     • Uwaga! Uwaga! Od czwartku 22 września także nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Szkoły pełne talentów”. Prosimy rodziców, babcie, dziadków, ciocie, wujków, kuzynów i kuzynki a także przyjaciół, znajomych, sąsiadów albo po prostu sympatyków naszej szkoły o przekazywanie dla nas odebranych w Lidlu TALENCIAKÓW. Można zrobić to na 2 sposoby – albo dostarczyć do szkoły albo zeskanować kod QR swoim telefonem i przypisać Talenciak naszej placówce. Z ramienia szkoły opiekunką Akcji została pani Aleksandra Michałek i w razie pytać ona udzieli informacji. Liczymy na Państwa wsparcie! 

      W ramach akcji Lidla „Szkoły pełne talentów” od 05 września do 13 listopada 2022 r. klienci sieci Lidl zbierają papierowe karty nazwane na potrzeby akcji Talenciakami – z indywidualnym kodem QR. Talenciaki wydawane będą za każde 50 zł zakupów – w tym co najmniej jeden świeży owoc lub warzywo – lub za zakup produktów premiowych (produktów specjalnych), podczas dokonywania zakupów we wszystkich sklepach stacjonarnych sieci Lidl Polska. Zebrane Talenciaki konsumenci mogą przekazywać na rzecz wskazanej przez siebie szkoły. Na profilu szkoły widoczne będą przekazane przez uczestników akcji Talenciaki. Szkoły mają do wyboru 90 nagród, podzielonych na osiem kategorii. Przekazaliśmy dyrektorom szkół specjalne katalogi nagród, wraz z informacjami, ile Talenciaków trzeba zebrać, by otrzymać daną nagrodę – mówi Justyna Siekanko, menedżer ds. zakupów w Lidl Polska. 

      Ambasadorami akcji są Anna i Robert LewandowscyIdea akcji „Szkoły pełne talentów” ma dla nas ogromne znaczenie, pomysł bardzo nam się spodobał, od początku wierzyliśmy w sens takich działań. Cel akcji jest nam z Anią bardzo bliski. Chodzi o przyszłość młodego pokolenia. Szkoła to często pierwszy moment, gdy dziecko może poszukać dla siebie drogi, kierunku rozwoju, pasji. Zachęcamy rodziców, by nie narzucali dzieciom własnych pasji, tylko pozwalali im realizować swoje marzenia. Wierzymy, że każde dziecko, jeśli dostanie odpowiednie wsparcie, może wiele osiągnąć w życiu. Nie chodzi koniecznie o znajdowanie talentów, chodzi o to, by dzieci odnalazły swoje zainteresowania i czerpały radość z tego, co robią. Rozwijając swoje pasje, hobby, marzenia, można odnaleźć siebie – powiedział Robert Lewandowsk

     • Dzień Przedszkolaka

     • "Każdy  przedszkolak wie, że kiedy 20 wrzesień  zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka  wszyscy świętują  Dzień Przedszkolaka." Zgodnie z tym wierszykiem obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Przedszkolaka. Dzieci uczestniczyły we wspólnych zabawach i konkursach, wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.

     • Rajd rowerowy

     • W sobotę 17 września niektórzy uczniowie naszej szkoły wybrali się razem z nauczycielką wychowania fizycznego, panią Bożeną Wajs na rajd rowerowy. Trasa nie była specjalnie trudna, tak aby każdy mógł nie tylko sprawdzić swoje siły i umiejętności, ale również miło i aktywnie spędzić wolny czas. Sport na świeżym powietrzu to same korzyści, więc wycieczka przez nakielskie tereny na pewno nie była ostatnią i kolejny rajd już niebawem! :)

     • Dzień Kropki w przedszkolu

     • 15 września w naszym przedszkolu odbył się Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzieci wzięły udział różnorodnych grach i zabawach, mogły rozwijać swoje zainteresowania i talenty plastyczne przez samodzielne przygotowanie prac związanych z tematyką kropek. Był to dzień pełen przygód i pozytywnych wrażeń. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w szkolnej galerii.

     • Międzynarodowy Dzień Kropki

     • W najmłodszych klasach 15 września obchodzono popularne święto kreatywności, odwagi oraz zabawy, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia uczniowie i uczennice mogli wykazać się talentem, poznać swoje mocne strony i wspólnie się pobawić. Każda grupa przygotowała razem unikalne prace i tradycyjnie jak co roku powstały w klasach pamiątkowe zdjęcia w “kropkowej” scenerii. Szczegóły z wydarzenia można obejrzeć w naszej szkolnej galerii.

     • 29. akcja "Wszystkie śmieci są nasze"

     • Akcja "Sprzątanie świata – Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie.  29 lat temu akcję zainicjowała  w Polsce pani Mira Stanisławska-Meysztowicz i od tej pory wszyscy zainteresowani dbaniem o przyrodę biorą w niej udział. Tradycyjnie uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami w piątek 16 września wybiorą się na wspólną przechadzkę, aby zrobić coś dobrego dla Matki Ziemi. Przydział tras oraz godziny wyjścia poszczególnych grup znajdują się poniżej.

     • Narodowe Czytanie 2022 w Nakli

     • 5 września w holu naszej szkoły odbyła się 11 edycja "Narodowego Czytania". Przy nastrojowym oświetleniu (promienie słońca padające przez zaciągnięte rolety) uczniowie wysłuchali 5 ballad Adama Mickiewicza w wykonaniu uczennic i nauczycielek. Przedstawienie rozpoczęły panie Renata Gańska i Aleksandra Michałek, które z podziałem na role zaprezentowały balladę „Świteź”, następnie Zosia Różek z klasy V przeczytała „Panią Twardowską”, a dziewczyny z klasy VIII czytały kolejno: Martyna Lubecka fragment „Świtezianki”, Michalina Adamska „Powrót taty” a Maja Konkol „Rękawiczkę”. Niełatwe w odbiorze te dzieła spotkały się jednak z życzliwym przyjęciem publiczności.

      „Wierzę, że wspólna lektura utworów naszego narodowego wieszcza na nowo ukaże fenomen polskiego romantyzmu i wzbogaci jubileuszowe obchody o ważną refleksję nad naszą kulturą i historią. Chciałbym, aby tegoroczne Narodowe Czytanie jeszcze bardziej umocniło jedność i poczucie wspólnoty Polaków na całym świecie. I żeby – jak zawsze – było dla nas wspólnym świętem czytelnictwa” – powiedział Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda.