• Pożegnanie klasy ósmej

     • Klasa ósma, choć nieliczna, jednak zorganizowana i zawsze uśmiechnięta pożegnała się ze swoją wychowawczynią panią Renatą Gańską oraz z całym gronem pedagogicznym. Przemówienia, świadectwa, dyplomy, piosenki, drobne upominki oraz słodki poczęstunek na sam koniec uroczystości pozwoliły miło przejść przez ten trudny moment. Przed wami drodzy Ósmoklasiści i drogie Ósmoklasistki kolejny etap życia i edukacji. Życzymy wam samych sukcesów w nowych szkołach oraz trzymamy kciuki, aby udało się wam zrealizować wszystkie wasze marzenia! :)

     • Ogólnopolska akcja #sprzątaMY lasy

     • W środę 22 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji społecznej #sprzątaMY organizowanej przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz Lasy Państwowe. Do akcji zaprosiło nas Nadleśnictwo Lipusz, które zagwarantowało rękawice, worki na śmieci oraz wywóz zebranych śmieci. Przed wyjściem do lasu pan leśniczy przeprowadził pogadankę edukacyjną dla wszystkich uczniów, podczas której zostały rozwiane wszelkie wątpliwości dotyczące prawidłowego zachowania w lesie. 

     • Wycieczka do Wdzydz Kiszewskich i Będomina

     • Siódmego czerwca uczniowie klas szóstej, siódmej i ósmej, którzy uczęszczają na zajęcia języka kaszubskiego wzięli udział w wycieczce do Wdzydz Kiszewskich i Będomina. Celem wyjazdu były poznawanie uroków ziemi kaszubskiej, zapoznanie z atrakcjami Muzeum Kaszubskiego Parku Etnograficznego oraz poznanie Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie w dworku Wybickich. Uczniowie mieli okazję m.in. poznać dawną architekturę wsi kaszubskiej oraz zwiedzić najważniejsze zabytki kultury. Wycieczka była bardzo ciekawa i jak zwykle bywa - zdecydowanie za krótka.

     • Spotkanie z policjantem

     • 2 czerwca naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bytowie, by porozmawiać z uczniami z klas IV - VIII o bezpieczeństwie w sieci, cyberprzemocy i hejcie. Podczas profilaktycznej pogadanki nasza młodzież dowiedziała się też wiele o zachowaniach ryzykownych, które młodzi ludzie często podejmują, nie zdając sobie sprawy, jakie to niesie ze sobą konsekwencje - nie tylko zdrowotne, ale i prawne. Podczas rozmowy z panem Damianem młodzież zdała sobie sprawę, że zdjęcie, czy film zamieszczony choć raz w Internecie, pozostaje tam na zawsze. Natomiast nasi młodsi uczniowie z klas I - III poznawali tajniki pracy policjanta oraz mieli możliwość przez chwile pobyć w policyjnym radiowozie, co sprawiło im wiele radości. 

     • Nasze uczennice wyróżnione w konkursie powiatowym

     • 31 maja dziewczęta z klasy siódmej, Maja i Michalina odebrały nagrody za swoją wspólnie stworzoną pracę pt. "E-papieros - niebezpieczna moda". Zgodnie z regulaminem dziewczyny stworzyły plakat na temat szkodliwości palenia e-papierosów i spośród prac nadesłanych z wielu szkół, ich pomysł został doceniony i wyróżniony przez pracowników Sanepidu. Michalinie i Mai serdecznie gratulujemy, a pozostałych uczniów zachęcamy do licznego udziału w kolejnych konkursach profilaktycznych. Zdjęcia z odbioru nagród znajdują się w galerii.

     • Dzień Dziecka :)

     • 1 czerwca to ulubiony dzień w roku wszystkich dzieci. W naszej szkole przebiegał z rozmachem i w przyjaznej, zabawowej atmosferze. Mimo kapryśnej pogody udało się przeprowadzić zabawy i konkurencje na świeżym powietrzu, reszta atrakcji odbyła się na sali gimnastycznej oraz w klasach. Słodkie upominki dla każdego, przekąska na stołówce, wspólne kino na holu i wiele więcej czekało na wszystkich uczestników tego wyjątkowego dnia. Zaangażowanie oraz chęć udziału w zabawie były duże, humory dopisywały przez cały czas i każdy wrócił do domu z jednym zadaniem domowym: świętować Dzień Dziecka do końca tego dnia :) 

     • Dzień Matki w przedszkolu

     • Dnia 24 maja odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Matki. Nasi najmłodsi przygotowali dla swoich kochanych Mam mnóstwo wierszyków i piosenek. Nie zabrakło też pokazów tanecznych i życzeń płynących prosto z serca oraz drobnych, własnoręcznie wykonanych upominków. Po części oficjalnej odbył się symboliczny słodki  poczęstunek dla uczestników imprezy, aby przy wspólnej kawie i ciastku celebrować ten ważny dzień. Wszystkim Mamom dziękujemy za przybycie i raz jeszcze życzymy wszystkiego najlepszego!