• Spotkanie z panią weterynarz

     • W kwietniu naszą szkołę odwiedziła po raz kolejny pani weterynarz Katarzyna Dołębska i jej  pies Prezes. Spotkanie z uczniami i uczennicami klas 1-3 oraz przedszkola składało się z paru części. Najpierw pani weterynarz opowiedziała dzieciom o swojej pracy, pokazała niektóre z narzędzi medycznych, którymi posługuje się na co dzień w swoim gabinecie. Uczniowie otrzymali też wiele wskazówek i porad jak należy dbać o czworonożnych przyjaciół, na co zwracać uwagę przy pielęgnacji i o czym pamiętać, aby nasze zwierzęta długo cieszyły się dobrym zdrowiem. Na koniec pies Prezes zachwycił wszystkich uczestników spotkania swoimi umiejętnościami, pokazał różne sztuczki, za co zebrał bardzo dużo oklasków. Dziękujemy pani Dołębskiej za bardzo ciekawą i pouczającą  wizytę!

     • Wielkanocny owies

     • Przed Świętami Wielkanocnymi przedszkolaki z pomocą swoich wychowawczyń zasiały wielkanocny owies. Po około 10 dniach najmłodsi ogrodnicy mogli już oglądać swoje rośliny i dalej obserwować ich wzrost. Tuż przed Wielkanocą dzieci zabrały do domów przystrojone doniczki, które zapewne stały się ozdobą wielkanocnych stołów. 

     • Dzień Czekolady

     • Czekolada to deser bardzo lubiany przez wielu z nas. Produkuje się ją z miazgi kakaowej i tłuszczu, są jej różne warianty: od gorzkiej z wysoką zawartością kakao po tradycyjną mleczną lub z dodatkiem bakalii. 12 kwietnia to Dzień Czekolady, więc nie mogło jej też zabraknąć tego dnia w przedszkolu. Nasi najmłodsi uczniowie i uczennice mieli możliwość samodzielnego przygotowania czekoladowych pyszności, które widać na załączonych zdjęciach. Było smacznie i słodko, oby więcej takich dni w przedszkolu! 

     • XV Parchowski Bieg Gryfa

     • Uczniowie naszej szkoły 2 kwietnia 2022 r. wzięli udział w XV Parchowskim Biegu Gryfa. Bieg miał charakter masowy, podzielony na kategorie wiekowe. Mimo zimna nasi biegacze dali radę i ukończyli bieg na dobrych lokatach. Do uczestników należeli: 
      1. Nadia Sadowska
      2. Zofia Różek
      3. Aurelia Wójcik
      4. Emilia Sadowska
      5. Mateusz Gowin
      6. Paweł Krefft
      7. Filip Nitkowski-Maciejewski
      8. Igor Pankowiak
      9. Alan Wiśniewski
      10. Krystian Turek
      Wszystkim uczestnikom gratulujemy i i życzymy dalszych sukcesów biegowych!

     • Dzień Marchewki w przedszkolu

     • Czwartego kwietnia przedszkolaki świętowały Dzień Marchewki. W tym dniu dzieci i panie przyszły do przedszkola ubrane we wszystkie odcienie koloru pomarańczowego. Nasze działania były tematycznie powiązane z marchewkami i zdrowym odżywianiem, przedszkolaki usłyszały wiele ciekawostek o tym warzywie. Nie zabrakło też wspólnych zabaw, tańców oraz zagadek. Dzieci wspólnie z paniami piekły ciasta marchewkowe i robiły soki warzywno-owocowe. Na koniec odbyła się wspólna degustacja marchewkowych pyszności.