• Powiatowy Konkurs Plastyczny

     • Nasze przedszkolaki wzięły udział w powiatowym konkursie plastycznym pt. "Pierwsze oznaki wiosny".  Pierwsze miejsce w kategorii szesciolatków zdobyła Julia Kobiella, w grupie pięciolatków Liliana Grzybowska i Aleksander Kuczkowski. Wszystkie dzieci, które brały udział w konkursie otrzymały dyplomy. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! 🙂 

     • Hodowla owsa w przedszkolu

     • Zgodnie z tematem zajęć "Wiosna na wsi" dzieci z naszego przedszkola założyły hodowlę owsa. Poznały kolejne etapy siania zboża, porównywały wygląd nasionek, a następnie samodzielnie wysiewały owies. Codziennie podlewały swoje roślinki i prowadziły skrupulatne obserwacje. Już po kilku dniach przedszkolaki mogły  zabrać swój owies do domu, aby był piękną ozdobą wielkanocnego stołu.

     • Laureaci konkursu na kartkę świąteczną

     • Niedawno Samorząd Uczniowski naszej szkoły ogłosił konkurs na kartkę świąteczną. Większe zainteresowanie było ze strony młodszych uczniów, ale i w starszej grupie wiekowej znaleźli się laureaci. Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy serdecznie za udział.W młodszej grupie wiekowej I miejsce zajęła Zosia, II miejsce Natalka, III miejsce Milenka. Wyróżnienie zdobyli: Ala, Marta i Basia.W drugiej grupie wiekowej zwyciężyła Ania, II miejsce zajęła Emilka, III miejsce przypadło Julii. Wyróżniono pracę Kacpra.Jeszcze raz serdecznie gratulujemy, a po odbiór dyplomów i nagród zapraszamy zwycięzców i wyróżnionych do sekretariatu szkoły. Laureaci: Zosia (klasa III), Natalka (klasa I), Milena (klasa II), Alicja (klasa III), Marta (klasa III), Basia ( klasa II), Ania (klasa VI), Emilka (klasa V), Julia (klasa V), Kacper (klasa V)

     • Pierwszy Dzień Wiosny

     • Dnia 19 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Każda z grup wysłuchała opowiadania D. Kossakowskiej pt. " Tradycja topienia Marzanny ". Dzieci samodzielnie wykonały małe Marzanny jako symbol odchodzącej zimy. Na co dzień przedszkolaki uczą się jak dbać o środowisko, dlatego nie spaliły ani nie topiły swoich kukiełek, lecz pożegnały je i laleczki zostały wysłane na " wakacje ", aby zima mogła wrócić do nas za rok. Ten dzień był pełen zabaw, atrakcji a także niezapomnianych  wrażeń. 

     • Powrót do nauki zdalnej

     • Na najbliższe trzy tygodnie (począwszy od poniedziałku - 19.03.2021r.), zostaje wprowadzona nauka zdalna dla klas I-III. Decyzja o ewentualnym powrocie dzieci do szkół zostanie podjęta po świętach wielkanocnych i najprawdopodobniej będzie to nauka hybrydowa.

      Dzieci w wychowaniu przedszkolnym kontynuują naukę stacjonarną z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, określonych w wytycznych MEiN, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

     • Zmiany w organizacji kształcenia w klasach I - III

     • w dniach 15.03.2021 r. – 28.03.2021 r. klasy I-III

       Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka

      w Nakli funkcjonować będą w trybie hybrydowym.

      Tryb hybrydowy ma na celu zmniejszenie ilości dzieci przebywających w jednym czasie w budynku szkoły, zmniejszenie ilości uczniów w autobusach dowożących dzieci do szkoły oraz zmniejszenie obciążenia w świetlicy szkolnej ze względu na sytuację epidemiologiczną i wzrost zachorowań w naszym województwie.

      Hybrydowy tryb nauczania zakłada naukę stacjonarną naprzemiennie z nauką zdalną. Uczniowie uczęszczać będą do szkoły wg następującego harmonogramu:

      od 15.03.2021 r. do 19.03.2021 r. klasa I i klasa II – nauczanie zdalne (nauka w domu)

      od 15.03.2021 r. do 19.03.2021 r. klasa III – nauczanie stacjonarne (uczniowie przychodzą do szkoły)

      od 22.03.2021 r. do 26.03.2021 r. klasa I i klasa II – nauczanie stacjonarne (uczą się w szkole)

      od 22.03.2021 r. do 26.03.2021 r. klasa III – nauczanie zdalne (nauka w domu)

       

      Posiłki

      W dni nauki stacjonarnej uczniowie zapisani na posiłki mogą z nich korzystać w szkolnej stołówce. Dni nauki zdalnej zostaną automatycznie odpisane - nie ma potrzeby zgłaszania nieobecności dzieci w dni nauki zdalnej. Jeśli uczeń korzystający z posiłków będzie nieobecny w dniu nauki stacjonarnej prosimy o zgłoszenie nieobecności w celu odpisu.

      Dowozy

      Dowozy dzieci do szkoły odbywać się będą zgodnie z obowiązującym harmonogramem.

      Świetlica

      W dni nauki stacjonarnej uczniowie zapisani do świetlicy mogą korzystać z zajęć w świetlicy. W dni nauki zdalnej uczniowie nie mają możliwości z korzystania z zajęć w świetlicy szkolnej.

     • Powrót uczniów klas I - III do szkoły

     • Drodzy Rodzice !

      Od najbliższego poniedziałku (26.04.2021 r.) uczniowie klas I-III szkoły podstawowej wracają do nauki stacjonarnej w trybie hybrydowym. Hybrydowy tryb nauczania zakłada naukę stacjonarną naprzemiennie z nauką zdalną. Od przyszłego tygodnia uczniowie klas I-III uczęszczać będą do szkoły wg. następującego harmonogramu:

      • od 26.04 do 30.03 klasa I i klasa II – nauczanie stacjonarne (uczą się w szkole), natomiast klasa III – nauczanie zdalne (nauka w domu).
      • od 04.05 do 07.05 klasa III – nauczanie stacjonarne, a klasy I i II  – nauczanie zdalne

      W przypadku innych wytycznych dla naszego województwa, ogłaszanych przez Ministerstwo Zdrowia, powyższy harmonogram może ulec zmianie.

     • Zajęcia z robotem PHOTON

     • Każda z grup w naszym przedszkolu została wyposażona w nowoczesny sprzęt edukacyjny - ROBOT PHOTON. Na etapie edukacji przedszkolnej zajęcia z robotem Photon pomagają rozwijać koordynację wzrokowo - ruchową i manualną maluchów, tym samym polepsza ich orientację przestrzenną. Dzieci uczą się planowania, przewidywania oraz rozumienie logiki zdarzeń. Wykorzystanie Robota podczas zajęć uczy dzieci pracy w grupie, wzbudza ich ciekawość i angażuje emocje. Nauka przez zabawę to przede wszystkim ogromna frajda. Dzieci najlepiej przyswajają wiedzę wtedy, gdy zupełnie nie wiedzą o tym, że się uczą.

     • Walentynki 2021

     • 12.02.2021 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Walentynki. W tym dniu dzieci były ubrane na czerwono lub miały jakiś element swojego ubrania w tym kolorze. Przedszkolaki zapoznały się ze zwyczajami walentynkowymi oraz z historią i tradycjami obchodzenia dnia Św. Walentego. Tego dnia odwiedziła nas też poczta walentynkowa, obdarowując dzieci wysłanymi wcześniej kartkami. Rozmawialiśmy o miłości i uczuciach jej towarzyszących, o tym jak można okazywać miłość bliskim osobom, nie tylko od święta. Z tej okazji udekorowaliśmy salę i gazetkę czerwonymi serduszkami, nie zabrakło też słodkiego walentynkowego upominku. Wszystkie przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły we wspólnych zabawach, a dzień upłynął w miłej i radosnej atmosferze. Klasy 1-3 również obchodziły Walentynki, dzieci przygotowały kartki, wierszyki i drobne upominki. Zdjęcia znajdują się w naszym szkolnym albumie.

     • Zdrowe śniadanie w przedszkolu

     • Dnia 05.02.2021 r. w ramach śniadania nasze przedszkolaki przygotowały dla siebie zdrowe kanapki. Dzieci wiedzą, że warzywa mają mnóstwo witamin i potrzebnych składników odżywczych, dlatego bardzo chętnie przystąpiły do przygotowania tego specjalnego i pysznego śniadania. Przedszkolaki z zapałem smarowały pieczywo masełkiem i układały na nich swoje ulubione produkty: wędliny, ser, pomidorki, sałatę, ogórki itp. Następnie z wielkim apetytem zjadły swoje kanapki. To było ciekawe doświadczenie i świetna zabawa, dzięki której najmłodsi nauczą się jak ważne jest codzienne zdrowe śniadanie.

     • Biblioteka

     • Drodzy Uczniowie! Drodzy Rodzice!

      Z powodu pandemii biblioteka szkolna funkcjonuje na innych zasadach, jednak nie zapominamy o czytelnikach i w nowej zakładce pt. "Biblioteka" zamieszczamy parę pomysłów na spędzenie czasu w domu oraz sporo przydatnych linków do stron z materiałami pomocnymi w nauce. Polecamy tam też strony z zasobami cyfrowych bibliotek, z lekturami w postaci filmów, z audiobookami, słuchowiskami dla najmłodszych i wiele innych. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami w zakładce oraz do czytania książek. W razie pytań bądź trudności proszę o kontakt z bibliotekarką szkolną przez dziennik  Librus.

     • I miejsce oraz wyróżnienie w Powiatowym Konkursie o HIV/AIDS

     • W listopadzie 2020 r. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bytowie po raz kolejny ogłosił konkurs pt. "HIV/AIDS - podaj rekę, nie zarazisz się!". Z racji pandemii konkurs odbył się w nieco innej formie niż zazwyczaj i zadaniem uczniów było przygotowanie do 24. stycznia krótkometrażowego filmu bądź klipu o tej tematyce. W konkursie postanowili spróbować swoich sił niektórzy uczniowie klasy ósmej i okazało się, że odnieśli sukces! Paulina B. i Ania S. zdobyły I miejsce, natomiast Błażej K. otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy!
      Link do listy zwycięzców: Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bytowie - Facebook

     • Bal Karnawałowy 2021

     • Karnawał to okres zimowych balów, zabaw, a także nieodłączny element dzieciństwa. Jest on atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza wielu przeżyć, radości i zadowolenia. Tak też było w naszym przedszkolu 28 stycznia 2021r. Dzieci przebrały się w ciekawe stroje karnawałowe, po barwnej prezentacji przebrań rozpoczęły się tańce przeplatane zabawami i konkursami. Radosny, szeroki uśmiech na buźkach naszych pociech to najlepsze podsumowanie wspólnej zabawy. Klasy 1-3 również miały swój bal, dzieci brały udział w konkursie na najlepszą maskę oraz w zabawach tanecznych i ruchowych. Na zakończenie wszyscy otrzymali paczki od spoźnionego Mikołaja. Zdjęcia z zabawy w poszczególnych grupach znajdują się w albumie.

     • Funkcjonowanie szkół od 1 lutego 2021 r. - komunikat MEiN

     • Ministerstwo Edukacji i Nauki men_info@mein.gov.pl

      Szanowni Państwo Dyrektorzy, 

      od poniedziałku, 1 lutego br. obowiązują dotychczasowe zasady funkcjonowania szkół i placówek. Zmienione zostały rozwiązania o organizacji nauki zdalnej na terenie szkoły, wprowadzono możliwość organizowania tzw. próbnych egzaminów szkolnych na terenie szkoły.

      Uczniowie klas I–III szkół podstawowych oraz dzieci w wychowaniu przedszkolnym kontynuują naukę stacjonarną z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, określonych w wytycznych MEiN, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. 

      Uczniowie klas IV–VIII szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży, szkół podstawowych dla dorosłych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego, centrów kształcenia zawodowego, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, domów wczasów dziecięcych i szkolnych schronisk młodzieżowych do 14 lutego br. będą nadal uczyć się zdalnie.

       

      Z wyrazami szacunku

      Anna Ostrowska

      Zastępca Dyrektora

      Departament Informacji i Promocji

      Ministerstwo Edukacji i Nauki 

     • Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych

     • Ogłoszenie o rekrutacji 2021/2022

      Szanowni Rodzice!

      Informujemy, że od dnia 15.02.2021 r. rozpoczynamy rekrutację na nowy rok szkolny 2021/2022.

      Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola można pobrać w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej i złożyć do dnia 28.02.2021 r. do godz. 15.00

      Rodzice dzieci już uczęszczających do naszego przedszkola składają deklarację o kontynuowaniu edukacji przedszkolnej w roku szkolnym 2021/2022 od dnia 01.02.2021 r. do dnia 15.02.2021 r.

      Dokumenty, które należy złożyć, znajdują się w zakładce REKRUTACJA (górne menu)

     • Mikołaj w przedszkolu

     • 07.12 od rana w przedszkolu panował gwar i radość, dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały na przyjście niezwykłego gościa - Świętego Mikołaja. Nasze przedszkolaki ubrane były wyjątkowo - po prostu " mikołajkowo", a także przygotowały wierszyki i piosenki dla naszego gościa, który obdarował je prezentami. Zdjęcia ze spotkania znajdują się w naszej szkolnej galerii.

     • Dzień Pluszowego Misia i Andrzejki

     • W dniu 25.11 w naszym przedszkolu odbył się "Dzień Pluszowego Misia". Jak widać, mimo coraz bardziej nowoczesnych zabawek, moda na misie nadal nie przemija. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie, poznały historię Święta Pluszowego Misia,  wspólnie bawiły się przy tematycznych piosenkach. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy, quiz i misiowe tańce. Natomiast 30.11 zapanowała w przedszkolu magiczna atmosfera, gdyż świętowaliśmy Andrzejki. W każdej grupie przedszkolaki dowiedziały się, co je czeka w przyszłości, nie zabrakło też tradycyjnej wróżby przestawiania butów. Dzieci podczas zabaw poznały znaczenie różnych przedmiotów,  kolorów i liczb. Wszystkie wróżby przeplatane były tańcami, zabawmi przy muzyce oraz słodkim poczęstunkiem.