• Pożegnanie klasy III

          • Wtorkowy piknik z okazji  pożegnania z młodszymi koleżankami i kolegami z klas 1 i 2 przez dzieci z klasy 3 i ich rodziców wpisze się w pamięć wszystkich na długi czas. Po wzruszających wierszach i piosenkach wypowiadanych i zaśpiewanych przez obie strony przyszedł czas na  poczęstunek specjalnie na tę okazję przygotowanym pysznym tortem oraz wyśmienitą włoską pizzą, babeczkami i arbuzem. Następnie dzieci podzielone na grupy rozwiązywały trudne zagadki gry terenowej, której punkty kontrolne znajdowały się w wyznaczonych miejscach w szkole zgodnie z podaną mapą. Nagrodą za dobrze wykonane zadania była kręcona przez Mamy wata  cukrowa. Towarzysząca muzyka i wspólne zabawy sprawiły, że dzieci były radosne i uśmiechnięte. Jeszcze raz życzymy Trzecioklasistom powodzenia w czwartej klasie!

          • Okulary VR

          • W ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości” nasza szkoła zakupiła 8 sztuk okularów VR (Virtual Reality), dzięki którym można obejrzeć wizualizacje miejsc w trybie 360°, trójwymiarowe obiekty i złożone struktury na wyciągnięcie ręki. Okulary pojawiły się już na niektórych zajęciach w szkole, w tym w klasach nauczania początkowego (kl. 2 i 3). Najmłodsi uczniowie mogli niedawno obejrzeć różne sceny i obiekty, które przybliżyły im świat wirtualnej rzeczywistości. Zajęcia bardzo się uczniom podobały i na pewno w nowym roku szkolnym odbędą się kolejne z wykorzystaniem okularów VR.

          • Wycieczka klas 5-8

          • W dniach 05.06-09.06 odbyła się wycieczka klas od piątej do ósmej. Pierwszy dzień spędziliśmy w promieniach gorącego słońca, odwiedziliśmy smoka wawelskiego i wybraliśmy się do siedziby Królów Polskich, czyli na Wawel. Mieliśmy również okazję zobaczyć najstarszy uniwersytet w Polsce - Akademię Krakowską założoną przez Kazimierza Wielkiego. Była to dla nas niezwykła i niezapomniana lekcja historii. Następnego dnia zwiedzaliśmy Zakopane, potem wjazd kolejką na Gubałówkę, zjazd wyciągiem krzesełkowym w strugach deszczu oraz duże zakupy na Krupówkach. Trzeci dzień był dniem relaksu, czyli spokojny spacer Doliną Kościeliską, potem wypoczynek w Termach Chochołowskich, które bardzo się dzieciom podobały. Czwarty dzień był dniem wspomnień i zadumy. Zwiedziliśmy w Wadowicach muzeum Jana Pawła II i pomodliliśmy  się  w papieskiej Bazylice Ofiarowania NMP. Następnie odwiedziliśmy miejsce pamięci Muzeum Auschwitz-Birkenau. Ostatniego dnia wycieczki udało nam się zwiedzić kopalnię soli w Wieliczce, potem została już tylko podróż powrotna do domu.

          • Zwycięstwo w turnieju "Prewencja, ale inaczej"

          • Tradycyjnie jak co roku odbył się międzyszkolny turniej „Prewencja, ale inaczej”, którego finał miał miejsce w Tuchomiu. W turnieju brali udział uczniowie z różnych szkół podstawowych z okolicy, więc konkurencja była spora. Podczas zawodów drużyny rozwiązywały test wiedzy, a następnie rywalizowały na torze przeszkód. Ważna była znajomość przepisów ruchu drogowego oraz tematyka zagrożeń wynikających z alkoholizmu i narkomanii. W tegorocznej edycji zwyciężyła nasza reprezentacja uczniów w składzie: Paweł Krefft, Nadia Sadowska, Kamila Winczewska, Aurelia Wójcik (kl. 5), Szymon Kuczkowski, Filip Nitkowski-Maciejewski (kl. 6), Mikołaj Ringwelski i Emilia Sadowska (kl. 7). Gratulujemy wygranej!

          • Sukcesy w powiatowym konkursie profilaktycznym

          • Kilka tygodni temu bytowski Sanepid ogłosił konkurs pod hasłem „Na starcie nie pal”, który skierował do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych w powiecie bytowskim. Ochotnicy mieli do wykonania pracę plastyczną w formie komiksu, która przedstawi najczęściej występujące skutki zdrowotne palenia papierosów, m. in. uzależnienie oraz liczne choroby nowotworowe. Komiksy Julii Zblewskiej i Anny Hinz pokonały wszystkie nadesłane prace i zdobyły wysokie miejsca. Gratulujemy dziewczętom ciekawych pomysłów, bogatej wyobraźni i dwóch pierwszych miejsc! 

          • Kangur matematyczny

          • W tegorocznym konkursie "Kangur matematyczny" uczestniczyło 21 uczniów naszej szkoły. Dużą aktywnością wykazali się nasi najmłodsi uczniowie z klas II i III. Z przyjemnością informujemy, że aż 5 uczestników konkursu zostało wyróżnionych za osiągnięcie wysokiego wyniku. Do grona szczęśliwców należą: Kinga Mańska (klasa II), Natalia Lipska (klasa III), Kamil Kuczkowski (klasa IV), Szymon Kuczkowski (klasa VI) i Radosław Stark (klasa VIII). Serdecznie gratulacje! 

          • Wycieczka klas 1-3

          • 5 czerwca uczniowie klas 1-3 wybrali się na wycieczkę do Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku oraz do Parku Miniatur i Gigantów w Stryszej Budzie. Zwiedziliśmy i zobaczyliśmy wszystkie najciekawsze punkty tych miejsc, spróbowaliśmy też swoich sił w parku linowym. Pogoda także nam dopisała, było przepięknie i ciepło. Do domu wróciliśmy tuż przed wieczorem, uśmiechnięci, zadowoleni i bardzo zmęczeni.

          • Finał wojewódzki 52. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rodnô Mòwa”

          • W weekend 3-4 czerwca 2023 roku w Chmielnie odbył się wielki finał wojewódzki 52. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rodnô Mòwa”. Uczennica klasy 3 Natalia Lipska reprezentowała w tym konkursie naszą szkołę i powiat bytowski w swojej kategorii wiekowej, zdobywając wyróżnienie. To wydarzenie jest dla Natalii i dla naszej szkoły wielkim zaszczytem oraz cennym doświadczeniem. Serdecznie gratulujemy Natalii i życzymy wielu sukcesów na różnych scenach!

          • Dzień Rodziny w przedszkolu

          • 6 czerwca był dniem wyjątkowym w naszym przedszkolu: właśnie wtedy odbył się Dzień Rodziny, w którym brały udział dzieci wraz z rodzicami. Impreza miała miejsce na szkolnym boisku, gdzie na najmłodszych czekało mnóstwo niespodzianek. Największą popularnością cieszyły się dmuchana zjeżdżalnia i plac zabaw, bardzo podobało się też dzieciom malowanie twarzy, więc po boisku  biegały kotki, tygryski itp. Na dzieci czekały przekąski, w tym popcorn i wata cukrowa, dużą atrakcją był również przyjazny kucyk, którego można było pogłaskać i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Dzień Rodziny przebiegał z rozmachem i jego przygotowanie wymagało bardzo dużo pracy. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom za pomoc w organizacji tego wspólnego rodzinnego święta.

          • Dzień Dziecka

          • 1 czerwca w naszej szkole przebiegał w przyjaznej i zabawowej atmosferze. Pogoda była wyśmienita, więc wszystkie aktywności zaplanowane na zewnątrz udały się zgodnie z planem. Najmłodsi wzięli udział w zabawach i konkursach, w tym również sportowych przygotowanych przez panie wychowawczynie na boisku Orlik. Zorganizowany konkurs piosenki karaoke również bardzo się dzieciom spodobał i okazało się, że w naszej szkole rosną młode talenty wokalne :) Z kolei starsi uczniowie i uczennice wybrali się w teren - niektórzy na rowerową wycieczkę w kierunku Skwieraw, inni w kierunku Gołczewa, gdzie zwiedzili m.in. Izbę Regionalną. Klasy 5-7 przeszły się na spacer połączony z podchodami i rozwiązywaniem zadań, zakończony wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek nad jeziorem Glinowskim. 

          • Dzień Matki

          • 26 maja świętujemy Dzień Matki, jednak z powodu braku zajęć w dniach poprzedzających to święto, występ klas 1-3 odbył się w terminie późniejszym. Dzieci długo i intensywnie ćwiczyły pod okiem pań wychowawczyń, starannie się przygotowywały, aby wypaść jak najlepiej. Mamy zostały powitane wierszykami, piosenkami, nie zabrakło też pokazów tanecznych i muzycznych, życzeń płynących prosto z serca oraz drobnych upominków. Wszystkim Mamom raz jeszcze życzymy wszystkiego najlepszego!

          • Rajd rowerowy

          • Maj sprzyja wycieczkom i wyjazdom, niekoniecznie tylko autokarowym. W sobotę 20 maja ochotnicy z klas piątej, szóstej, siódmej i ósmej wybrali się razem z panią Bożeną Wajs na wycieczkę rowerową w kierunku Sulęczyna. Rajd rowerowy to wspaniała okazja, aby utrwalić sobie zasady ruchu drogowego i aktywnie spędzić czas. Po krótkim postoju i odpoczynku w pobliżu budki z lodami Sulęczynie, wszyscy uczestnicy trochę już zmęczeni, lecz zadowoleni udali się w drogę powrotną do domów.

          • Udział w akcji sprzątania lasu

          • Uczniowie i uczennice klas 5 i 6 razem z nauczycielkami przyrody i biologii wzięli udział w akcji ogłoszonej przez Nadleśnictwo Lipusz.  W piątek 26 maja na piątej, szóstej i siódmej lekcji nastąpił wspólny wymarsz poprzedzony pogadanką ekologiczną w wykonaniu panów z Nadleśnictwa. Wszyscy zaopatrzeni w worki i rękawiczki zabrali się ochoczo do pracy spacerując w kierunku jeziora Glinowskiego. Po drodze nazbieraliśmy mnóstwo odpadów, co znaczy, że ludzie niestety nie dbają o przyrodę i wyrzucają śmieci podczas jazdy samochodem, rowerem, czy podczas spaceru. Nad jeziorem w nagrodę za nasze zaangażowanie i wysiłek panowie z Nadleśnictwa przygotowali wspólne ognisko, które pozwoliło wszystkim odpocząć i nabrać sił na drogę powrotną do szkoły.

          • Akcja sprzątania lasów

          • Co roku we wrześniu nasza szkoła bierze udział w akcji "Sprzątanie świata" i wszyscy aktywnie angażują się w jej przebieg wychodząc na spacery i zbierając śmieci. Lecz nie tylko wtedy można zadbać o czystość naszej okolicy, są też inne podobne akcje, w których warto wziąć udział. Aktualnie Nadleśnictwo Lipusz zaprasza wszystkie chętne szkoły do udziału w sprzątaniu lasów w dniach 22-26.05.2023 r. (dzień do ustalenia). Nadleśnictwo gwarantuje rękawice, worki na śmieci, wywóz zebranych śmieci, prowadzenie edukacji przyrodniczo-leśnej podczas spotkania.

          • Biwak klasy IV

          • W piątek 12 maja klasa IV z wychowawcą Andrzejem Gańskim rozpoczęła biwak, w programie którego znalazły się gry i zabawy sportowe, projekcja filmu historycznego oraz rajd rowerowy do Sylczna. Największym wyzwaniem były jednak samodzielnie przygotowywane posiłki. Noc okazała się dla wielu nieprzespana i dopiero poranna zaprawa sportowa pozwoliła "przywrócić do życia" niektórych szczególnie aktywnych w nocy... W biwaku uczestniczyli wszyscy uczniowie klasy IV, więc można śmiało przyjąć, że podstawowy cel imprezy, czyli integracja zespołu klasowego, został osiągnięty.

          • Sukcesy w konkursie „Rodnô mòwa” - etap powiatowy

          • 9 maja w GCKiB w Parchowie odbył się 52. Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej „Rodnô mòwa” - etap powiatowy. Miło nam ogłosić, że reprezentantki naszej gminy w kategorii klas 1-3, czyli Lena Wolska i Natalia Lipska wspaniale recytowały utwory w języku kaszubskim. Zostały dostrzeżone przez komisję konkursową, która przyznała Natalii 1 miejsce, a Lenie 2 miejsce. Natalia, zajmując 1 miejsce, wywalczyła finał wojewódzki konkursu, który odbędzie się 3 czerwca w Chmielnie. Serdecznie gratulujemy dziewczynkom i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!

          • Święta majowe / Przekazanie sztandaru

          • 28 kwietnia odbył się uroczysty apel z okazji świąt majowych przygotowany przez klasę II i wybrane osoby z klas V, VI i VIII. Uroczystość poprzedziło inne ważne wydarzenie, mianowicie przekazanie sztandaru szkoły młodszemu pokoleniu uczniów. Dotychczasowy poczet sztandarowy był pierwszym w historii Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Nakli, został utworzony w roku szkolnym 2020/2021 i tworzący go uczniowie i uczennice wzorowo pełnili swoje funkcje. Jednak obecni już ósmoklasiści niedługo opuszczą mury naszej szkoły, więc przekazali sztandar swoim następcom - piątoklasistom, którzy zobowiązali się tak samo godnie wypełniać powierzone zadania. Po ceremoniale i odśpiewaniu hymnu państwowego odbyła się część artystyczna dotycząca świąt majowych, całość przeplatana była wierszami i piosenkami pięknie zaśpiewanymi przez drugoklasistów.

          • IV edycja konkursu "Mem przyrodniczy"

          • Wszystkich uczniów klas od IV do VIII zapraszamy do udziału w konkursie „Mem przyrodniczy”! Możecie się wykazać zdolnościami plastycznymi, fotograficznymi, graficznymi i wszelkimi formami, w które da się „ubrać” mem i w których czujecie się dobrze. Zasady: wykonaj zdjęcie lub rysunek (może być też kolaż itp.), zaproponuj stosowny "memowy" podpis. Ważne, aby zdjęcie było zrobione przez was, a nie z internetu! Gotowe memy wysyłacie pocztą elektroniczną do nauczyciela biologii (najpóźniej do 8 maja). Kto nie pamięta adresu - zgłasza się po e-mail do p. Błaszkowskiej przez Librus lub osobiście w szkole. Więcej szczegółów o konkursie (regulamin, karta zgłoszenia) znajduje się na stronie organizatora, czyli Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku:  Konkurs "Mem przyrodniczy".  

          • Dzień Ziemi

          • 22 kwietnia to międzynarodowy Dzień Ziemi, podczas którego odbywają się różne akcje związane z ochroną przyrody i dbaniem o środowisko. U nas w szkole z okazji święta naszej planety pojawili się goście z Parku Krajobrazowego Dolina Słupi i przeprowadzili bardzo ciekawe prelekcje. Pani Anna przygotowała dla klas I-III zajęcia warsztatowe dotyczące owadów zapylających. Po wysłuchaniu ciekawych opowieści, dzieci mogły poznać i zapamiętać nazwy owadów przez różne zabawy. Kreatywne zadania polegały m.in. na wykonaniu własnej pszczółki oraz domku - hotelu dla owadów. Zajęcia dla klas IV-VIII, które poprowadził pan Józef, dotyczyły nietoperzy, faktów i ciekawostek z nimi związanych. Niektórzy zaangażowali się też plastycznie i przygotowali piękne plakaty, które ozdobią ściany korytarza. Pamiętajmy! O naszą Ziemię należy dbać nie tylko 22 kwietnia, lecz przez cały rok! :)

          • Konkurs wiedzy o pożarach

          • 21 kwietnia odbyły się w Gminnej Bibliotece i Ośrodku Kultury w Borzytuchomiu powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Eliminacje szkolne wygrała uczennica klasy IV Milena Windorpska i tym samym wystartowała na etapie powiatowym. Konkurs nie należy do łatwych i w tym roku nie udało się zająć miejsca na podium, jednak Milena jako jedna z najmłodszych uczestników zdobyła całkiem sporo punktów i cenne doświadczenie, które warto wykorzystać w kolejnym roku szkolnym. Gratulujemy Milenie przejścia do etapu powiatowego!

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Nakli
      • 59 8231278
      • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Nakli ul. Szkolna 6 77-127 Nakla Poland
      • Elektroniczna Skrzynka Podawcza https://epuap.gov.pl/wps/portal
      • 33 9321 0001 0008 0725 2000 0010
      • AE:PL-45536-31450-IUISH-19
    • Logowanie