• Dzień Sportu na Orliku

     • 18 września odbyła się impreza sportowa dla dzieci przedszkolnych, szkolnych, młodzieży, rodziców i seniorów pod hasłem "Dzień Sportu na Orliku". W programie wydarzenia znalazły się m.in. rozgrzewka dla wszystkich, konkurencje zespołowe i indywidualne, pokaz bojówki młodzieży Ochotniczej Straży Pożarnej, pokazowy trening i mecz piłki nożnej klasy A - Grom Nakla. Po imprezie wszyscy uczestnicy mogli się posilić przy wspólnym grillu i słodkim poczęstunku, podczas którego odbyło się podsumowanie imprezy oraz rozdanie nagród i dyplomów. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział!

     • Dzień Kropki i Dzień Przedszkolaka

     • W naszym przedszkolu odbył się 15 września Międzynarodowy Dzień Kropki połączony z Dniem Przedszkolaka. Z tej okazji dzieci wzięły udział w  różnorodnych grach i zabawach, mogły rozwijać swoje zainteresowania i talenty plastyczne. Był to dzień pełen przygód i niezapomnianych wrażeń. Zdjęcia z wydarzenia znajdują się w szkolnej galerii: 

     • Międzynarodowy Dzień Kropki

     • 15 września najmłodsi uczniowie naszej szkoły obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności i zabawy. Dzieci spędziły ten czas w nietypowy i rozrywkowy sposób, mogły się też wykazać talentem plastycznym. To był bardzo ciekawy dzień dla nas wszystkich! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej szkolnej galerii.

     • Zajęcia sportowe na Orliku

     • 11 września dla wszystkich kochających sport odbyły się na Orliku zajęcia pod hasłem "Zabij nudę". Celem imprezy była promocja sportu i aktywności fizycznej, co jest szczególnie istotne w dobie pandemii i izolacji. Zdjęcia z wydarzenia znajdują się w szkolnej galerii. 

     • Wycieczka do Łeby

     • Ósmego czerwca klasy VI, VII i VIII wybrały się w ramach języka kaszubskiego na wycieczkę do Łeby. Pogoda dopisała i czas spędzony wspólnie na plaży minął bardzo szybko. Wspomnienia i ciekawostki z wycieczki widać na załączonym zdjęciu. Z kolei trzy dni później młodsi uczniowie spędzili cały dzień nad morzem oraz w Parku Dinozaurów. Zdjęcia z wyjazdu są w naszym szkolnym albumie: Klasy I-III nad morzem

     • Muzykowanie w przedszkolu

     • 24 maja nasze przedszkole odwiedził muzyk, Pan Dawid Trzeciński. Nasz gość poprowadził  zajęcia dla wszystkich przedszkolaków, dzieci poznały instrumenty np. akordeon,  saksofon czy organy. Prezentacja instrumentów oraz muzyczne zabawy sprawiły wiele radości małym przedszkolakom. W czasie spotkania dzieci miały okazję do wspólnego muzykowania. Hitem okazały się zagrane i zaśpiewane wspólnie piosenki, które wszyscy nucą na co dzień w przedszkolu. Serdecznie dziękujemy Panu Dawidowi za poświęcony nam czas! To była ekscytująca i magiczna wycieczka po krainie muzyki instrumentalnej. Bardzo dziękujemy za kontakt z żywą muzyką i zapoznanie dzieci z instrumentami :)

     • Organizacja dyżurów wakacyjnych w przedszkolach Gminy Parchowo

     •  INFORMACJA DLA RODZICÓW


      Organizacja dyżurów wakacyjnych w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych

      Gminy Parchowo w roku 2021

      (rok szkolny 2020/2021)

      Przedszkola publiczne Gminy Parchowo funkcjonują przez cały rok kalendarzowy, z przerwą wakacyjną określoną zarządzeniem Wójta Gminy Parchowo (zarzadzenie nr 9.2021 z dnia 15 stycznia 2021 r). Opieka w miesiącach wakacyjnych organizowana jest tylko dla tych dzieci, których oboje rodzice pracują i nie są w stanie zapewnić opieki lub wakacyjnego wypoczynku dla swoich dzieci.

      Dyrektor danego przedszkola, czynnego w okresie wakacyjnym, organizuje opiekę dla dzieci uczęszczających do tego przedszkola, jeżeli rodzice w wyznaczonym terminie zgłoszą takie zapotrzebowanie, a w miarę możliwości organizacyjnych, również dla dzieci z innego przedszkola, w uzgodnieniu z dyrektorem przedszkola, które w danym okresie ma przerwę wakacyjną.

      Dyrektorzy wszystkich przedszkoli publicznych w terminie od 7 - do 18 czerwca 2021 r. przyjmują zgłoszenia od rodziców wychowanków, uczęszczających do danego przedszkola w roku szkolnym 2020/2021, na opiekę w miesiącach wakacyjnych.

       Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkoli Gminy Parchowo, w roku szkolnym 2020/2021 mają obowiązek:

      • Dokonać zgłoszenia na opiekę w miesiącach wakacyjnych w terminie 7 - 18 czerwca 2021 r. u dyrektora przedszkola, do którego dziecko obecnie uczęszcza. Druki zgłoszeniowe Rodzice otrzymają w swoich macierzystych przedszkolach.
      • Określić dokładny termin pobytu dziecka w przedszkolu w okresie, w którym przedszkole macierzyste dziecka pełni dyżur wakacyjny oraz określać dokładny termin pobytu dziecka w przypadku, gdy przedszkole macierzyste będzie miało przerwę wakacyjną, a rodzice nie mają możliwości zapewnienia w tym czasie swojemu dziecku żadnej formy opieki;

      Poniżej zamieszczono wykaz dyżurów przedszkoli Gminy Parchowo w okresie wakacyjnym

      Zespół Szkół w Parchowie, Przedszkole Publiczne, ul. Kartuska 19A, tel. 59 8214467

      Dyżur: od 28.06.2021 r. do 30.07.2021 r.

      Przerwa: od 02.07.2021 r. do 31.08.2021 r.


      Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi w Nakli, ul. Szkolna 6, tel. 59 8231278

      Dyżur: od 02.08.2021 r. do 31.08.2021 r.

      Przerwa: od 28.06.2021 r. do 30.07.2021 r.


      karta zgłoszenia karta_zgloszenia_do_przedszkola_wakacje.doc

     • Światowy Dzień Pszczoły

     • Dnia 20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczoły. Mamy to szczęście, że pani Renia zajmuje się pszczołami i chętnie opowiedziała dzieciom o swoim hobby.  Dzieci poznały pracę pszczelarza oraz niezbędne narzędzia i przybory do wykonywania różnych czynności w ulu. Pani Renia pokazała też dzieciom ul i wygląd jego wnętrza. Dzieci oglądały plastry miodu i wosk pszczeli, a także narzędzia i przybory: podkurzacz, dłuto pasieczne, szczotkę do zmiatania pszczół. Pani Renia zwróciła uwagę na niebezpieczeństwa płynące w kontakcie z pszczołami i w tym celu zaprezentowała strój będący ochroną pszczelarza. Podkreśliła również walory zdrowotne miodu i przygotowała dla dzieci słodką niespodziankę, zapraszając je do degustacji miodu. Pełni wrażeń, wiadomości i ciekawostek z życia pszczół i pracy pszczelarza podziękowaliśmy Pani Reni za mile spędzony czas.

     • Przedszkolaki poznają zawody - część 2

     • Siódmego maja mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu panią Monikę wykonywującą zawód fryzjera. Pani Monika opowiedziała przedszkolakom o swojej pracy, pokazała swoje narzędzia i atrybuty fryzjera: pelerynę, różnego rodzaju grzebienie, szczotki, nożyczki, suszarkę, prostownicę, lodówkę i wiele innych. Najwięcej radości sprawiło dzieciom samodzielne wykonanie fryzur modelom (manekinom). Nasz gość przygotował dla wszystkich przedszkolaków upominki. Serdecznie dziękujemy pani Monice za wspólnie spędzony czas! 

     • Przedszkolaki poznają zawody

     • Piątego maja gościliśmy w naszym przedszkolu panią Natalię - krawcową, która opowiedziała dzieciom o swojej pracy oraz zaprezentowała maszynę do szycia i wszelkie niezbędne akcesoria potrzebne w swoim zawodzie. Pani krawcowa nie tylko opowiedziała o swojej pracy, ale pokazała też dzieciom swoje umiejętności praktyczne. Bardzo dziękujemy pani Natalii za poświęcony czas!

     • Spotkanie ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej

     • 04.05.2021 r. gościliśmy w naszej szkole funkcjonariuszy Ochotniczej Straży Pożarnej w Nakli. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie pożaru i innych zdarzeń. Największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, do którego każde dziecko mogło wejść. Uczniowie mieli możliwość podziwiać wyposażenie jakim dysponują strażacy podczas swojej pracy. Dzięki takim spotkaniom dzieci kształtują odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach, w których powinny korzystać z numerów alarmowych. Na zakończenie spotkania przedstawicielka uczniów złożyła życzenia strażakom w dniu ich święta, a także zostały przekazane podziękowania i gratulacje wraz z gromkimi brawami. Nasi bohaterowie odjechali przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych co sprawiło dzieciom miłą niespodziankę. Dziękujemy!

     • Dzień Ziemi

     • 21.04.2021 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy "Dzień Ziemi". Z okazji tego ważnego dnia odbyły się zajęcia mające na celu uświadomienie dzieciom, jakie niebezpieczeństwo grozi środowisku naturalnemu ze strony człowieka, rozwijanie troski o obecną i przyszłą jakość życia na Ziemi oraz zapoznanie maluchów z pojęciem "recykling" i istotą segregowania śmieci. Dzieci dowiedziały się jak chronić nasz wspólny dom, naszą planetę, a także rozwiazywały krzyżówki, rebusy i zagadki, wykonały tematyczne pracę plastyczne, a także sprzątały okolice przedszkola i segregowały śmieci.