• Mistrzostwa Szkolne Tenisa Stołowego

     • 16 grudnia, jak co roku zorganizowano w naszej szkole rozgrywki Mistrzostw Szkoły Tenisa Stołowego. Mistrzostwa te cieszą się dużym zaangażowaniem sportowym dzieci i młodzieży, wszyscy starali się wypaść jak najlepiej, aby zdobyć miejsce na podium oraz medal. Uczestnikami zawodów byli zarówno najmłodsi, czyli przedszkolaki, uczniowie klas I- III oraz uczniowie klas starszych. Zwycięzcy z każdej grupy otrzymali zasłużone symboliczne nagrody (medale), jednak nikt nie wyszedł z pustymi rękoma, każdy uczestnik rozgrywek otrzymał słodki drobiazg w ramach podziękowania za aktywny udział. Wszystkim zaangażowanym w Mistrzostwa dziękujemy i gratulujemy sukcesów! 

     • XXV Konkurs Wiedzy o Kaszubach

     • Czwartego grudnia w Kartuzach odbył się XXV Konkurs Wiedzy o Kaszubach, którego współorganizatorem było Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, patronem zaś przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego P. Jan Kleinszmidt. Uczennica klasy VII Klaudia Błaszkowska reprezentowała naszą szkołę i zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy! 

     • Zajęcia kulinarne w przedszkolu

     • W naszym przedszkolu zapachniało Świętami: pierniczkami, ciasteczkami i babeczkami, bo takie smakołyki w swoich grupach przygotowały dzieci. Podczas pracy najmłodsi poznali składniki i sposób wykonania ciasta oraz potrzebne przybory kuchenne. Panie zwróciły też uwagę dzieciom na ważne zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy. Efektem działań były pełne blaszki pierników, ciastek i babeczek. Gdy wypieki były już gotowe, dzieci przystąpiły do ich dekoracji lukrowymi pisakami i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała, a wypieki przepiękne i pyszne!

     • Andrzejki 2021

     • Tegoroczne Andrzejki odbyły się w skromnej formie (tylko w gronie własnej klasy), jednak dzieci i tak świetnie się bawiły a tradycji stało się zadość. W klasie przeprowadziliśmy różne wróżby i każdy mógł sprawdzić co go czeka w najbliższej przyszłości. Dzięki zabawie w przepowiednie dzieci dowiedziały się m.in.  jaki zawód będą wykonywać, czy będą szczęśliwe, bogate, czy przed nimi dalekie podróże, a może spotka je wielka niespodzianka :) Zdjęcia z wróżb znajdują się w galerii: 

     • Dzień Pluszowego Misia

     • W dniu 25.11 w naszym przedszkolu odbył się "Dzień Pluszowego Misia", bo mimo coraz bardziej nowoczesnych zabawek moda na misie nie przemija. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie, poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie bawiły się przy tematycznych piosenkach. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: np. zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy, quiz i misiowe tańce. To był wyjątkowo radosny dzień! 

     • Szkolne Biegi Niepodległości

     • 11 Listopada to szczególny czas, w którym staramy się upamiętnić odzyskanie niepodległości przez nasz kraj. Jak co roku zorganizowano w naszej szkole Bieg Niepodległości. Uczestniczyły w nim i maluchy z przedszkola, i uczniowie klas  I - III, i uczniowie starsi. Pani Bożena Wajs przeprowadziła rozgrzewkę, następnie ruszyły biegi poszczególnych oddziałów. Na najlepszych czekały medale i miejsce na podium. Każdy uczestnik otrzymał słodki drobiazg i owoc, aby zregenerować siły.Gdy uczniowie znajdowali się na boisku i wybiła godzina 11:11, wszyscy przybrali godną postawę, by odśpiewać hymn narodowy - Mazurek Dąbrowskiego. Tak właśnie uczciliśmy pamięć o tym wspaniałym wydarzeniu.

     • Dzień Postaci z Bajek w przedszkolu

     • Piątego listopada nasi najmłodsi świętowali Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Całe przedszkole zamieniło się tego dnia w magiczną krainę, dzieci mogły wykazać się znajomością treści bajek, rozwiązywały bajkowe zadania oraz przygotowały piękne prace plastyczne związane z ulubioną postacią. Zdjęcia z wydarzenia znajdują się w szkolnym albumie.

     • Klasy 1-3 na wycieczce w Gdyni

     • W czwartek 28 października w ramach akcji "Poznaj Polskę" klasy 1-3 pojechały na wycieczkę do Gdyni. Program był napięty a atrakcji bardzo dużo. Oprócz zwiedzania okrętu "ORP Błyskawica" uczniowie odwiedzili też Centrum Nauki "Experyment", gdzie mogli obejrzeć różne wystawy i uczyć się przez zabawę. Dodatkowo specjalnie dla naszych najmłodszych odbyły się zajęcia edukacyjne pt. "Wyprawa na Marsa", podczas których znalazł się też czas na własne eksperymenty. Zdjęcia z wyprawy znajdują się w szkolnej galerii. 

     • Warsztaty psychoedukacyjne w klasie VII i VIII

     • W czasie pandemii dbałość o zdrowie psychiczne jest niezwykle ważna. Czasy, w których przyszło nam żyć powodują, że człowiek zarówno ten duży jak i ten mały niejednokrotnie odczuwa lęk i niepokój spowodowany codziennymi sprawami. Uczniowie podczas spotkania z psychologiem i pedagogiem z pobliskiej poradni PP dowiedzieli się jak można dbać o kondycję psychiczną i co na nią wpływa pozytywnie. Młodzież pracując indywidualnie i grupowo dowiedziała się wiele o sobie, ale też o tym jak radzić sobie ze stresem. Po warsztatatch uczniowie wyszli z niejedną dobrą wskazówką i refleksją na przyszłość.

     • Nauka zdalna

     • Uczniowie kl. 1-7 oraz dzieci z zerówki objęci zostali kwarantanną, dlatego od poniedziałku (15.11.2021) nauka w tych klasach realizowana będzie zdalnie.Uczniowie klasy ósmej oraz dzieci z dwóch oddziałów przedszkolnych (0b, 0c) przyjeżdżają/przychodzą do szkoły w poniedziałek i będą się uczyć stacjonarnie.

     • Dzień Ziemniaka w przedszkolu

     • 21 października w naszym przedszkolu odbył się Dzień Ziemniaka. Dzieci poznały różne gatunki ziemniaków i rozmaite rodzaje potraw, które można z nich przygotować. Przedszkolaki wykonały ziemniaczane ludziki, jeże i wiele innych postaci, miały też możliwość spróbować pieczonych ziemniaków przygotowanych przez wychowawców. Bohaterem tego dnia był ziemniak, któremu podporządkowano wszystkie zabawy i konkursy.

     • Pasowanie na ucznia

     • 11 października 2021 roku odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na ucznia szkoły podstawowej. Odświętnie ubrani uczniowie spisali się na medal swoją wiedzą i umiejętnościami. Po krótkim egzaminie pierwszaki złożyły ślubowanie oraz zostali pasowani na ucznia Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Nakli przez dyrektora p. Jana Pyrchę. Były również życzenia i prezenty. Ten dzień pozostanie na długo w  pamięci naszych pierwszoklasistów.

     • Degustacja warzyw i owoców w przedszkolu

     • Czwartego października w ramach edukacji prozdrowotnej dzieci w przedszkolu i zerówce mogły przekonać się, jak pyszne są surowe owoce i warzywa. Oprócz pogadanki o tym, co jest zdrowe a co nie oraz o zaletach jedzenia naturalnych produktów przedszkolaki mogły też samodzielnie przygotować sałatkę owocową oraz sok warzywny. Warzywno-owocową przygodę zakończyła wspólna degustacja.

     • II Rajd Rowerowy

     • Drugiego października odbył się II rajd rowerowy, tym razem z udziałem klas VII i VIII. Trasa podobnie jak podczas rajdu pierwszego przebiegała na linii Nakla - Lipusz- Nakla. Celem głównym wycieczki była oczywiście dobra zabawa, poza tym popularyzacja turystyki rowerowej oraz aktywnych form wypoczynku, a także promocja szlaków rowerowych. Dziękujemy organizatorom p. Bożenie oraz p. Leszkowi Wajs i do zobaczenia na kolejnym rajdzie! :)

     • Akcja "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"

     • Drodzy Uczniowie i Rodzice!
      Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Termin akcji: do 01.10.2021 r.  Celem projektu jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami. Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły. Lista szczegółowa zbieranych rzeczy dostępna jest tutaj: Rodzaje elektrośmieci Uwaga! Zbiórce nie podlegają tonery i świetlówki.