• Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

          • Dzień Pluszowego Misia to jeden z ulubionych dni naszych przedszkolaków. 25 listopada to nie przypadkowa data - jest to rocznica powstania tej maskotki. Miś nie ma długiej tradycji obchodzenia święta; obchodziliśmy je po raz pierwszy w 2002 roku, kiedy Pluszowy Miś świętował swoje setne urodziny. Nasze przedszkolaki spędziły ten dzień wraz ze swoimi pluszakami, rozmawiały o tym, dlaczego lubią swoje pluszaki i jak się z nimi bawią. Dzieci poznały również historię Święta Misia i bawiły się w rytm misiowych piosenek, nie zabrakło też zabaw ruchowych i zadań rysunkowych. Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu i radości, każde dziecko mogło też na chwilę stać się pluszowym misiem, co widać w naszej szkolnej galerii.

          • Spotkanie z lekarzem weterynarii

          • 21 listopada odbyło się spotkanie uczniów kl. I-III z lekarzem weterynarii panią Katarzyną Dołębską. Gość opowiedział uczniom jak zostać lekarzem zwierząt, na czym właściwie polega praca weterynarza i jak opiekować się zwierzętami. Pani Kasia zaprezentowała też zawartość torby lekarskiej, którą na co dzień się posługuje. Na spotkanie pani doktor przybyła ze swoim psem Prezesem, z którym zaprezentowała kilka ciekawych sztuczek. Zachwyt dzieci rozbudziła umiejętność Pezesa w rozpoznawaniu kolorów i kształtów geometrycznych oraz układanie pajacyka z kolorowych kółek. Spotkanie było bardzo praktyczne i przebiegało w miłej i sympatycznej atmosferze.

          • "Śniadanie daje moc!" w przedszkolu i zerówce

          • Przedszkolaki w ramach programu edukacyjnego „Śniadanie Daje Moc” przygotowały ostatnio z pomocą pań wychowawczyń pyszne i zdrowe śniadanie. Celem samej akcji jest promowanie zasad zdrowego odżywiania oraz zwiększanie świadomości dzieci na temat tego, jak ważne jest jedzenie tego pierwszego posiłku. Na talerzykach przedszkolaków nie zabrakło warzyw i owoców, które zgodnie z piramidą żywieniową powinny zajmować najważniejsze miejsce w naszej diecie i powinniśmy je spożywać jak najczęściej i w jak największej ilości (¾ warzyw, ¼ owoców). W każdej grupie było zdrowo i kolorowo, a śniadanko znikało w szybkim tempie z talerzy, co znaczy, że było też bardzo smaczne :)

          • Warsztaty z języka kaszubskiego (bombki choinkowe)

          • 18 listopada w sobotę odbyły się w naszej szkole kolejne już warsztaty z języka kaszubskiego. Tym razem tematyka dotyczyła zbliżających się powoli Świąt Bożego Narodzenia, a konkretnie przygotowania ozdób choinkowych - ręcznie malowanych bombek. Spora grupa zainteresowanych uczniów i uczennic zgromadziła się w sali bibliotecznej, by wspólnie w przedświątecznej, radosnej i ciepłej atmosferze samodzielnie przygotowywać ozdoby z pięknym wzorem kaszubskim. W razie problemów organizatorki warsztatów, czyli panie uczące języka kaszubskiego, pomagały oraz udzielały rad i wskazówek. Wszystkie bombki wyszły bardzo ładnie, jedną z ozdób uczestnicy zabrali do domu, a drugą przeznaczyli na choinkę szkolną, która już niedługo stanie na szkolnym korytarzu.

          • Borzytuchom - Przełajowe Biegi Niepodległości

          • 11 listopada odbyły się w Borzytuchomiu Przełajowe Biegi Niepodległości. Są to największe biegi przełajowe i zawsze cieszą się wysoką frekwencją oraz zainteresowaniem okolicznych sportowców. Z naszej szkoły spora grupa dzieci (27) wzięła udział w tym wydarzeniu, każdy biegacz stanął na wysokości zadania i godnie reprezentował naszą szkołę oraz gminę. Należą się ogromne brawa za udział dla wszystkich naszych uczestników! :) Konkurencja była spora, lecz mimo tego jako gmina i tak udało nam  się zająć całkiem niezłe VI miejsce i zdobyć puchar.

          • Święto Niepodległości

          • W piątek 10 listopada  obchodzono w naszej szkole Święto Niepodległości. W klasach pojawiły się gazetki upamiętniające to wydarzenie, dzieci z najmłodszych oddziałów przygotowały również symboliczne prace plastyczne oraz pięknie zaśpiewały (video znajduje się poniżej). O godzinie 11.00 klasy 1-8 oraz zerówka zgromadziły się w sali gimnastycznej, aby wziąć udział w quizie historycznym, a punktualnie o 11.11 cała szkoła zaśpiewała hymn. Piątkowe wydarzenie poprzedzały tradycyjne Szkolne Biegi Niepodległości, które odbyły się w dzień prędzej. Pogoda podczas czwartkowych biegów dopisała i dzieci aktywnie i chętnie zaangażowały się w wydarzenie. Dla najszybszych biegaczy przewidziano symboliczne medale, wszyscy uczestnicy otrzymali też zdrową przekąskę w postaci jabłka oraz słodycze. W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania dla darczyńców m.in. Gminy Parchowo, Sklepu Spożywczego - Eugeniusz Krefft oraz dla p. Doroty i Adama Wiatrowskich. 

          • Święto Pieczonego Ziemniaka

          • 28 października uczniowie klas III i IV uczestniczyli w spotkaniu z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka. Podczas wspólnego ogniska dzieci mogły spróbować pieczonych ziemniaków i upiec kiełbaski. Była to również świetna okazja do integracji grupy rówieśniczej poprzez wspólne zabawy na boisku szkolnym.

          • Warsztaty z języka kaszubskiego "Malowanie na szkle"

          • 28 października w naszej szkole odbyły się warsztaty z języka kaszubskiego w ramach których uczniowie malowali wzory kaszubskie na szkle. Celem tych zajęć było zapoznanie uczestników z tradycją sztuki malarskiej, sposobu wykorzystania wzorów kaszubskich i stworzenie swojej pracy. Po warsztatach przyszedł czas na zajęcia sportowe, gdzie na sali gimnastycznej uczniowie bawili się znakomicie.

          • Pasowanie na ucznia

          • 26 października uczniowie klasy pierwszej wstąpili w poczet uczniów naszej szkoły. Podczas uroczystości, na której nie mogło zabraknąć rodziców uczniów, pana dyrektora, a także koleżanek i kolegów z klas II i III, pierwszoklasiści zatańczyli poloneza, pięknie śpiewali, recytowali wiersze oraz odgadywali trudne zagadki. Klasa VII, która pod okiem wychowawczyni pani Oli przygotowała całą uroczystość, zasługuje na pochwałę za profesjonalizm i odpowiedzialność za wykonanie zadania. Dyrektor szkoły oficjalnie pasował dzieci na uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Nakli. Spotkanie zakończono słodkim poczęstunkiem dla zaproszonych gości.

          • Biwak szkolny klasy VII i VIII

          • Noc z piątku na sobotę 20/21 października połączone siły uczniów klas siódmej i ósmej pod opieką pani Ireny Wolskiej i pani Aleksandry Michałek spędziły w szkole. W sali nr 35 rozłożono materace i tam uczniowie udawali, że śpią. Dzielne opiekunki czuwały nad ich bezpieczeństwem śpiąc na korytarzu. Ale zanim poszli spać, czekało na nich sporo atrakcji. Najpierw zajęcia sportowe i pyszna pizza na kolację a potem dyskoteka i świeczkowisko na sali gimnastycznej połączone z opowiadaniem strasznych historii. A na sobotnie śniadanie pani Wolska upiekła przepyszne gofry. To był naprawdę udany biwak.

          • Zawody sportowe w Tuchomiu

          • 21 października odbyły się zawody sportowe w Tuchomiu, w których wzięło udział dwudziestu uczniów naszej szkoły. Pogoda niestety nie dopisała, było deszczowo, zimno i wietrznie. Na skutek tak niesprzyjającej aury wyznaczona trasa była trudniejsza do przebiegnięcia, jednak nasi uczniowie dali z siebie wszystko, za co należą się ogromne gratulacje! Najlepsze miejsca to IV - Michał Mański (przedszkole), IV - Igor Pankowiak (kl.6), VII - Błażej Szulfer (kl.2). Milena Biłanicz (kl.4), Paweł Rolbiecki (kl.2) i Dominika Mańska otrzymali nagrody losowe. Dla wszystkich uczestników zawodów organizatorzy przygotowali ciepłą herbatę i ciepły posiłek. Składamy serdeczne podziękowania dla rodziców za wsparcie i dowóz dzieci na zawody oraz podziękowania dla sponsora, który udostępnia busa. Wielkie dzięki!  

          • 250-lecie Komisji Edukacji Narodowej

          • 13 października obchodziliśmy w naszej szkole 250-lecie Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie i uczennice pod opieką wychowawców klasy piątej i trzeciej przygotowali oryginalne przedstawienie. Występ z akcentem historycznym i humorystycznym był bardzo udany i przyciągnął uwagę całej zgromadzonej publiczności. Wszystkie życzenia płynące ze sceny oraz herbaciane róże wręczone obecnym i emerytowanym pracownikom szkoły były bardzo miłym i wzruszającym gestem wdzięczności. Podczas spotkania padły liczne podziękowania zarówno ze strony Dyrekcji, jak i Wójta Gminy Parchowo, tradycyjnie też wręczono coroczne Nagrody Dyrektora. To wspólne spotkanie z okazji jakże ważnej rocznicy 250-lecia Komisji Edukacji Narodowej  na pewno na długo zapisze się w pamięci wszystkich uczestników.   

          • Biegi przełajowe w Gostkowie

          • 10 października niektórzy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach sportowych, które odbyły się w Gostkowie. W wydarzeniu mogli uczestniczyć nie tylko starsi, ale również młodsi, w tym przedszkolaki. Biegi przełajowe jak widać po licznej drużynie, są bardzo lubiane przez dzieci i wszyscy nasi sportowcy zajęli dobre lokaty. Z najmłodszych uczestników Maciej Sobiecki z przedszkola zajął 4 miejsce. Gratulacje!!! Całemu wydarzeniu towarzyszyła bardzo miła atmosfera, nie zabrakło też niespodzianek: wata cukrowa dla młodszych uczestników oraz bułka z kiełbaską i ciepła herbatka.

          • Wycieczka klas 1-3 do Trójmiasta

          • We wtorek, 10 października uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w niezwykłym widowisku rewii na lodzie pt. "Przygody Sindbada Żeglarza ". Uczestnicy podziwiali profesjonalną jazdę aktorów na lodzie, piękną scenografię, wzruszającą muzykę oraz taniec z ogniem. Wszystko to działo się w hali Olivia w Gdańsku. Kolejnym punktem wycieczki było Akwarium Gdyńskie, w którym zapoznaliśmy się fauną i florą mórz i oceanów. Po smacznym obiedzie spacerowaliśmy Skwerem Kościuszki, podziwiając polskie okręty Błyskawica i Dar Pomorza. Do domu wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.

          • Klasa VI w parku rozrywki "Costerina Park"

          • 6.10 uczniowie klasy VI wraz z paniami Katarzyną Cieplik i Danutą Wolską- Kupc wybrali się do parku rozrywki Costerina Park w Kościerzynie. Było to niezwykle emocjonujące popołudnie wypełnione takimi atrakcjami jak gra w bule, mini- golfa czy strzelanie z łuku. Ponadto uczniowie podjęli próbę pokonania własnych słabości i lęków mierząc się z przeszkodami w parku linowym. Była to niesamowita przygoda z dużą dawką adrenaliny. Zwieńczeniem kościerskiej przygody była wizyta w restauracji Mc Donald.

          • Dzień Ziemniaka w przedszkolu

          • W tym tygodniu przedszkolaki obchodziły bardzo ciekawy dzień - mianowicie Dzień Ziemniaka :) Dzieci poznały historię ziemniaka oraz jego znaczenie w naszej diecie. Okazało się, że to warzywo może być pyszne w wielu postaciach, nie tylko jako chipsy. Ziemniaczki pieczone w piekarniku bardzo dzieciom smakowały, tak samo jak tradycyjne frytki. Pośród wielu atrakcji tego dnia nie zabrakło też gier i zabaw tematycznych,  prac kreatywnych - obrazków i ziemniaczanych jeżyków. Fajną zabawą dla dzieci było pozowanie do zdjęć z  ziemniakiem, które można obejrzeć albumie z tego wydarzenia. 

          • Dzień otwarty Komendy Policji w Bytowie 

          • 29 września uczniowie i uczennice klasy siódmej oraz ósmej wybrali się na ciekawą wycieczkę do Bytowa. Celem wyprawy była wizyta w bytowskiej Komendzie Policji, która tego dnia zaprosiła na dni otwarte dzieci oraz młodzież z okolicznych szkół i przedszkoli. Na placu pośród wielu atrakcji można było obejrzeć z bliska policyjny sprzęt, wyposażenie, pojazdy, zwiedzić pomieszczenia dla osób zatrzymanych oraz posłuchać o pracy w policji, w tym o technikach kryminalistyki, wykrywaniu śladów i o specyfice pracy z psem policyjnym.

          • Dzień Jabłka w przedszkolu

          • We wrześniu obchodzimy Dzień Jabłka, czyli dzień najbardziej popularnego owocu w naszym kraju. Jabłka mają bardzo dużo witamin oraz błonnika i powinno się je często jeść, o czym dowiedziały się podczas zajęć nasze przedszkolaki. Wszystkie dzieci włączyły się też aktywnie w przygotowania do wyciskania soku z tych owoców. Sok był bardzo pyszny i wszystkim smakował, podobnie jak chrupiące kawałki jabłek :)

          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2023

          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada na 29 września i tego dnia w naszej szkole wszyscy uczniowie, uczennice i pedagodzy wzięli udział w tym wydarzeniu. O 8:05 w każdej sali lekcyjnej, w której odbywały się zajęcia miało miejsce wspólne głośne czytanie. Starsze klasy zaangażowały się aktywnie w akcję, młodsi z kolei wysłuchali baśni i opowieści czytanych przez nauczycielki. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Nakli
      • 59 8231278
      • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Nakli ul. Szkolna 6 77-127 Nakla Poland
      • Elektroniczna Skrzynka Podawcza https://epuap.gov.pl/wps/portal
      • 33 9321 0001 0008 0725 2000 0010
      • AE:PL-45536-31450-IUISH-19
    • Logowanie