• Pierniczki drugoklasistów

          • Uczniowie i uczennice klasy drugiej razem z wychowawczynią p. Brygidą Jakubek postanowili przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia poprzez wspólnie dekorowanie pierników. Zajęcia odbyły się 9 grudnia w szkole, pani Brygida upiekła pyszne ciasteczka, każde dziecko przyniosło potrzebne składniki i tak oto powstały kolorowe piernikowe cuda. Przy dekorowaniu każdy wykazał się pomysłowością i kreatywnie ozdobił swoje ciastka. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły, samo spotkanie było bardzo dobrą okazją do zintegrowania grupy🧑🏻‍🎄.

          • Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

          • Mikołajki to nie tylko słodkości i prezenty w domach, ale też okazja do zdrowej sportowej rywalizacji w szkole. W dniach 6 i 7 grudnia na lekcjach wychowania fizycznego każda klasa mogła sprawdzić, jak dobrze radzi sobie z tenisem stołowym. Rozgrywki przeprowadzone pod czujnym okiem pani Bożeny Wajs i pana Andrzeja Gańskiego zakończyły się sukcesem w każdej grupie, nawet wśród najmłodszych przedszkolaków. Najlepsi gracze otrzymali medale, nie zabrakło też  zdrowych owocowych upominków.

          • Fonoholizm - warsztaty dla uczniów

          • W grudniu w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne dotyczące powszechnego problemu jakim jest fonoholizm. Zajęcia poprowadziła terapeuta uzależnień, a wzięli w nich udział uczniowie z klas V-VIII. Glównym celem warsztatów było ukazanie uczniom do czego może doprowadzić fonoholizm i jak łatwo wpaść w jego sidła. Współcześnie młodzież i dzieci rzadko rozstają się na dłużej ze swoimi smartfonami i telefonami komórkowymi. Korzystają z nich praktycznie przez większość dnia, w drodze do szkoły, na szkolnych przerwach, w domu, w czasie wolnym itp. Głównym pożeraczem czasu są aplikacje społecznośniowe typu Facebook, Instagram czy Snapchat, które skutecznie odciągają młodego człowieka od rzeczywistości i uzależniają. Podczas warsztatów uczniowie i uczennice zastanawiali się wspólnie jak rozpoznać objawy uzależnienia od telefonu komórkowego oraz jak umiejętnie bronić się przed uzależnieniem od smartfona oraz jak rozsądnie korzystać z telefonu komórkowego, aby nie miał szkodliwego wpływu na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne.

          • Nasi uczniowie na Targach Pracy w Bytowie

          • 14 grudnia w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych zebrali się ósmoklasiści ze szkół z całego powiatu bytowskiego. Celem spotkania było zachęcenie młodzieży do kształcenia się w kierunkach zawodowych. Podczas spotkania lokalni pracodawcy prezentowali kluczowe branże zawodowe między innymi budownictwo,  gastronomię,  mechanikę,  fryzjerstwo i stolarstwo, przedstawiali też tajniki swojej pracy.  Na zakończenie zaproszony gość -  Michał Zawadka doradzał młodym ludziom,  czym należy się kierować przy wyborze szkoły ponadpodstawowej i zawodu. Z pewnością nasi uczniowie wyszli ze spotkania z niejedną cenną radą na przyszłość. Więcej informacji oraz zdjęć znajduje się w Kurierze Bytowskim: kliknij w link

          • Dbajmy też o zdrowie psychiczne

          • W listopadzie naszą szkołę odwiedziła p. Joanna - psycholog i psychoterapeuta, która na co dzień pomaga pacjentom w Gdańsku. W trakcie spotkania z naszą młodzieżą starała się udzielić wielu cennych wskazówek – jak zadbać o zdrowie psychiczne. Uczniowie dowiedzieli się, że odpowiednia liczba godzin snu, zróżnicowana dieta i dobre relacje z innymi, to bardzo ważne elementy, które chronią nas przed wieloma zaburzeniami natury psychologicznej. Trochę uwagi pani Asia poświęciła telefonom komórkowym, przekonując, że używanie ich tuż przed snem bardzo źle wpływa na nasze zdrowie. A to ze względu na emitowane światło niebieskie, które może zaburzać wydzielanie ważnych dla naszego zdrowia hormonów, m. in. melatoniny („hormonu snu”). Spotkanie to było jednym z działań zaplanowanych na ten rok w szkolnym programie profilaktycznym.

          • Koniec akcji „Szkoły pełne talentów”

          • Od czwartku 22 września nasza szkoła brała udział w akcji „Szkoły pełne talentów”. Serdecznie dziękujemy rodzicom, babciom, dziadkom, ciociom, wujkom a także przyjaciołom, znajomym, sąsiadom oraz sympatykom naszej szkoły za zaangażowanie w zbieraniu dla nas TALENCIAKÓW. Udało nam się zebrać 1617 Talenciaków. Za zebrane kupony zamówiliśmy do naszej szkoły wspaniały głośnik multimedialny, który już sprawdził się podczas zabawy andrzejkowej oraz dwa zestawy brył, przydatne do nauczania matematyki. Jeszcze raz – dziękujemy !!! Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami

          • Święty Mikołaj dla najmłodszych

          • Z okazji Mikołajek odwiedził naszą szkołę specjalny gość - Święty Mikołaj! Zmęczony długą podróżą usiadł przy choince i wysłuchał wierszyków przygotowanych przez przedszolaków oraz uczniów z klas 1-3. Dzieci nie tylko recytowały, ale również zaśpiewały zimowe piosenki, jedną nawet w języku angielskim. Święty Mikołaj był zachwycony popisami dzieci i w nagrodę wręczył wszystkim uczestnikom spotkania słodkie upominki. Dziękujemy Mikołaju! 

          • Wróżby andrzejkowe

          • Według dawnych wierzeń noc świętego Andrzeja miała moc magiczną i pokazywała przyszłość. Obecnie Andrzejki to przede wszystkim zabawa i tak też było w naszej szkole. Na szkolnych korytarzach pojawiły się wróżki, czarownice, czarodzieje i inne magiczne postacie, a na sali gimnastycznej odbyły się wróżby. Na drugiej godzinie lekcyjnej klasy 1-3 sprawdzały, co czeka je w przyszłości. Na trzeciej lekcji starsi uczniowie mogli zajrzeć do magicznych pudełek przygotowanych przez Samorząd Uczniowski i dowiedzieć się, co szykuje dla nich los :) 

          • Warsztaty z języka kaszubskiego

          • W piątek 25 listopada odbyły się warsztaty z języka kaszubskiego, które poprowadziła Pani Angelika Szulfer z pracowni "Farsa". W warsztatach wzięli udział uczniowie i uczennice klas od 3 do 8 włącznie oraz opiekunowie, czyli nauczycielki języka kaszubskiego. Dzieci oprócz zdobycia nowej ciekawej wiedzy z języka kaszubskiego, mogły wykazać się też kreatywnością i talentem plastycznym przygotowując wspólnie kaszubskie torby.  

          • Dzień Pluszowego Misia

          • W dniu 25.11 w naszym przedszkolu odbył się "Dzień Pluszowego Misia". Przedszkolaki spędziły czas na wspólnej zabawie w misiowej krainie, z okazji tego dnia poznały też historię Święta Pluszowego Misia i wspólnie bawiły się przy tematycznych piosenkach. Misie pojawiły się na pracach plastycznych i stały się dekoracją ściennych gazetek. Więcej szczegółów z tego dnia znajduje się w szkolnej galerii :)

          • Biegi przełajowe w Borzytuchomiu

          • 11.11.2022 r. odbyły się zawody przełajowe w Borzytuchomiu. Z naszej szkoły wzięło udział 19 uczniów. Konkurencja biedowa była silna, lecz mimo tego uczennica naszej szkoły Basia Goll stanęła na podium zdobywając 2 miejsce. Gratulacje! :) Pozostali biegacze również mieli bardzo dobre lokaty przy tak silnej grupie biegowej i im też serdecznie gratulujemy! Ogromne podziękowania należą się rodzicom dzieci, którzy zaangażowali się w pomoc w transporcie oraz w opiekę na zawodach. Szczególne podziękowania składamy: p. Krystynie Kuczkowskiej, p. Zbigniewowi Gowin, p. Małgorzacie Pyrcha, p. Tomaszowi Wójcik, p. Irenie i Danielowi Zblewskim, p. Mateuszowi Pankowiakowi, p. Janowi Głodowskiemu, p. Grażynie Komarzańskiej 👏 Dziękujemy!!!👌😊

          • Święto Niepodległości

          • Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Święto Niepodległości. W klasach pojawiły się gazetki upamiętniające to wydarzenie, na godzinach z wychowawcą omawiano znaczenie tego święta, dzieci z najmłodszych oddziałów przygotowały tematyczne prace plastyczne. O 11.00 klasy 1-8 zebrały się na holu i wzięły udział w quizie historycznym. Po quizie o 11.11 cała szkoła zaśpiewała hymn, a potem odbyły się Szkolne Biegi Niepodległości. Dodatkowo Samorząd Uczniowski przygotował słodkie wypieki, które można było kupić po biegach. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na cel charytatywny.

          • Klasy 1-3 na wycieczce w Toruniu

          • Wycieczka najmłodszych klas do Torunia odbyła się w środę 9. listopada i tak samo jak w przypadku klas starszych, zorganizowana została w ramach projektu MENiN "Poznaj Polskę". Dzieci zwiedziły najciekawsze punkty miasta, w tym m.in. Żywe Muzeum Piernika, gdzie mogły przy pomocy osób prowadzących warsztaty upiec pyszne ciastka. Na trasie zwiedzania znalazły się oczywiście pomnik i Dom Mikołaja Kopernika oraz wizyta w Planetarium, a w nim seans pt. "Cudowna podróż". Czas tego dnia minął bardzo szybko i dobry humor nie opuszczał uczestników wycieczki ani na chwilę, nawet podczas długiej podróży autobusem :)

          • Wycieczka do Torunia

          • We wtorek 8.11 uczniowie klas 4, 5 i 6 w ramach projektu "Poznaj Polskę" pojechali do Torunia. Do najważniejszych atrakcji dnia należały wizyta w Muzeum Piernika oraz toruńskim Planetarium. Uczestnicy wyjazdu mogli ponadto zobaczyć najważniejsze miejsca Starego Miasta takie jak Pomnik Mikołaja Kopernika czy Krzywa Wieża. Toruń zachwycił nas mnogością atrakcji, na pewno jest to miasto, do którego warto wracać. Wycieczka była bardzo udana, zdjęcia z wyprawy znjadują się w szkolnej galerii.

          • Kreatywna lekcja języka polskiego

          • W ubiegłym tygodniu klasa V podczas lekcji języka polskiego wykonywała makiety Placu Broni z aktualnie omawianej lektury pt. "Chłopcy z Placu Broni". Uczniowie i uczennice pracowali z niezwykłym zaangażowaniem starając się, aby makiety były jak najdokładniejsze. Wszystkie prace prezentują się wspaniale, a ta dość nietypowa lekcja języka polskiego bardzo się wszystkim spodobała.

          • Finał Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego

          • W środę 26 pażdziernika uczniowie klas 4-6 wzięli udział w finale Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego, które odbyło się w gdyńskim liceum ogólnokształcącym. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu i trzymamy kciuki!

          • Pasowanie pierwszoklasistów

          • 28 października odbyła  się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia, która na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników imprezy. W tym szczególnym dniu dzieci zostały oficjalnie przyjęte do grona uczniowskiego i w trakcie uroczystości pokazały, że potrafią pięknie śpiewać, recytować wiersze i już doskonale orientują się w sprawach szkolnych. Najważniejszą częścią wydarzenia było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektora Szkoły. Pierwszaki przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów i samych radosnych dni w naszej wspaniałej szkole :)

          • Wycieczka do Gdańska

          • W czwartek 20 października uczniowie klas 5-8 wyruszyli na wycieczkę do Gdańska. Wyjazd odbył się w ramach projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Poznaj Polskę". Uczniowie mieli okazję zwiedzić okazałe Muzeum II Wojny Światowej, Muzeum Narodowe w Gdańsku - Oddział Zielona Brama. Oprócz obiektów zamkniętych miał miejsce również spacer po Gdańsku. Tradycyjne punkty zwiedzania to oczywiście wspaniała architektura Starego Miasta, czyli Kościół Mariacki, Długi Targ, Dwór Artusa i Kościół Świętej Barbary. Wszyscy uczestnicy wrócili zadowoleni z tej ciekawej, interesującej i kształcącej wycieczki👏😊

          • Biegi przełajowe w Tuchomiu

          • W dniu 22 października odbyły się kolejne biegi przełajowe, w których brała udział duża grupa biegaczy z naszej szkoły. Trasa biegowa była trudna, z racji niesprzyjającej pogody podłoże dosyć mokre, ale uczestnicy dali z siebie wszystko i zakończyli bieg bez kontuzji. Na podium znowu stanęła uczennica klasy IV Basia Goll zajmując III miejsce. Gratulacje i brawa dla wszystkich uczestników biegów!

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Nakli
      • 59 8231278
      • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Nakli ul. Szkolna 6 77-127 Nakla Poland
      • Elektroniczna Skrzynka Podawcza https://epuap.gov.pl/wps/portal
      • 33 9321 0001 0008 0725 2000 0010
      • AE:PL-45536-31450-IUISH-19
    • Logowanie