• Dzień Czekolady

     • Czekolada to deser bardzo lubiany przez wielu z nas. Produkuje się ją z miazgi kakaowej i tłuszczu, są jej różne warianty: od gorzkiej z wysoką zawartością kakao po tradycyjną mleczną lub z dodatkiem bakalii. 12 kwietnia to Dzień Czekolady, więc nie mogło jej też zabraknąć tego dnia w przedszkolu. Nasi najmłodsi uczniowie i uczennice mieli możliwość samodzielnego przygotowania czekoladowych pyszności, które widać na załączonych zdjęciach. Było smacznie i słodko, oby więcej takich dni w przedszkolu! 

     • XV Parchowski Bieg Gryfa

     • Uczniowie naszej szkoły 2 kwietnia 2022 r. wzięli udział w XV Parchowskim Biegu Gryfa. Bieg miał charakter masowy, podzielony na kategorie wiekowe. Mimo zimna nasi biegacze dali radę i ukończyli bieg na dobrych lokatach. Do uczestników należeli: 
      1. Nadia Sadowska
      2. Zofia Różek
      3. Aurelia Wójcik
      4. Emilia Sadowska
      5. Mateusz Gowin
      6. Paweł Krefft
      7. Filip Nitkowski-Maciejewski
      8. Igor Pankowiak
      9. Alan Wiśniewski
      10. Krystian Turek
      Wszystkim uczestnikom gratulujemy i i życzymy dalszych sukcesów biegowych!

     • Dzień Marchewki w przedszkolu

     • Czwartego kwietnia przedszkolaki świętowały Dzień Marchewki. W tym dniu dzieci i panie przyszły do przedszkola ubrane we wszystkie odcienie koloru pomarańczowego. Nasze działania były tematycznie powiązane z marchewkami i zdrowym odżywianiem, przedszkolaki usłyszały wiele ciekawostek o tym warzywie. Nie zabrakło też wspólnych zabaw, tańców oraz zagadek. Dzieci wspólnie z paniami piekły ciasta marchewkowe i robiły soki warzywno-owocowe. Na koniec odbyła się wspólna degustacja marchewkowych pyszności. 

     • Witaj Pani Wiosno!

     • 21 marca obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Tradycyjnie na szkolnym boisku odbyło się zorganizowane przez Samorząd Uczniowski wspólne spalenie Marzanny, które poprzedził pochód wszystkich uczniów naszej szkoły. Uczniowie i uczennice przygotowali transparenty i ze śpiewem na ustach żegnali zimową pannę. Klasy 4-8 wykonały też  tematyczne gazetki,  a młodsi koledzy i koleżanki z klas 1-3 pracowali razem nad portretami Pani Wiosny. Prace można obejrzeć w szkolnej galerii. Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim za zaangażowanie i aktywny udział w powitaniu wiosny.     

     • REKRUTACJA DO ODDZIAŁOW PRZEDSZKOLNYCH

     • Ogłoszenie o rekrutacji 2022/2023

      Szanowni Rodzice!

      Zgodnie z Zarządzeniem Nr 16.2022 Wójta Gminy Parchowo z dn.27 stycznia 2022 r.  i hormonogramem rekrutacji do przedszkola podaję w załączniku do publicznej wiadomości listę dzieci zakwalifikowanych do przedszkola na rok szkolny 2022/2023.

      Rodzice dzieci zawkalifikowanych powinni w terminie od 15.03.2022 do 22.03.2022 złożyć pisemne oświadcznie woli przyjęcia dziecka do przedszkola w Nakli. Oświadczenie można złożyć w sekretariacie lub przesłać e-mailem skan na adres: sekretariat.74@tlen.pl

      Lista kandydatów ostatecznie przyjetych i nieprzyjętych zostanie podana do dnia 31.03.2022 r.

       

     • Podziękowanie za udział w akcji "Pomoc Ukrainie"

     • Serdecznie dziękujemy za okazane serce ❤️ i udział w akcji "Pomoc Ukrainie". Dzięki zaangażowaniu uczniów, uczennic, przedszkolaków oraz rodziców zgromadziliśmy żywność, środki czystości, kosmetyki, materiały higieniczne i inne. Wszystkie zebrane rzeczy zostały posegregowane, spakowane i przekazane dalej, aby mogły czym prędzej dotrzeć do osób potrzebujących pomocy.  Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim Darczyńcom za pomoc! Raz jeszcze dziękujemy!

     • REKRUTACJA DO ODDZIAŁOW PRZEDSZKOLNYCH

     • Ogłoszenie o rekrutacji 2022/2023

      Szanowni Rodzice !

      Informujemy, że od dnia 15.02.2022 r. rozpoczynamy rekrutację na nowy rok szkolny 2022/2023.

      Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola należy pobrać w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej i złożyć do dnia 28.02.2022 r. do godz. 15.00

      Rodzice dzieci już uczęszczających do naszego przedszkola składają deklarację o kontynuowaniu edukacji przedszkolnej w roku szkolnym 2022/2023 od dnia 01.02.2022 r. do dnia 15.02.2022 r.

      Niezbędne wnioski, które należy wypełnić znajdują się w niżej zamieszczonym linku

     • Pomoc Ukrainie

     • Kochani!
      W obliczu tak wielkiej tragedii, jaka spotkała naszych wschodnich sąsiadów, Samorząd Uczniowski naszej szkoły apeluje do wszystkich ludzi dobrej woli o przyłączanie się do zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy dla przybywających z okupowanych terenów Ukrainy uchodźców.
      Potrzebne są: środki opatrunkowe, woda w małych butelkach, kosmetyki i chemia (mydła, szampony, podpaski, pasta do zębów i szczoteczki, pampersy, chusteczki nawilżane, ręczniki papierowe), żywność długoterminowa (konserwy, kasze, mleko UHT, kaszki i mieszanki dla dzieci, suszone owoce, orzechy, batony energetyczne, słodycze, kawa).
      Przyniesione do szkoły rzeczy z powyższej listy proszę dostarczać wychowawcom.
      Dziękujemy!

     • Walentynki 2022

     • Piątek 11. lutego był dniem wyjątkowym i upłynął w atmosferze przyjaźni i miłości. Samorząd Uczniowski tradycyjnie jak co roku zorganizował pocztę walentynkową dla wszystkich, którzy chcieli przekazać wybranej osobie miłą niespodziankę. Walentynek było sporo, tyle samo uśmiechów na twarzach obdarowanych kartką lub serduszkiem. Zdjęcia z wydarzenia znajdują się w galerii. 

     • Bal Przebierańców w przedszkolu i w szkole

     • Karnawał to okres zimowych balów, zabaw, a także nieodłączny element dzieciństwa. Jest on atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza wielu przeżyć, radości i zadowolenia. Tak też było w naszym przedszkolu i w klasach 1-3 w piątek 28 stycznia 2022 r. Dzieci przebrały się w ciekawe stroje karnawałowe i po barwnej prezentacji ubiorów rozpoczęły się tańce przeplatane zabawami i konkursami. Radosny i szeroki uśmiech na buźkach naszych pociech to najlepsze podsumowanie wspólnej zabawy. 

     • Zbiórka WOŚP

     • W niedzielę 30.01.2022 r. mimo fatalnej pogody uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 30-stym Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Wolontariusze i wolontariuszki Martyna i Klaudia (kl.7) oraz Paulina, Wiktor i Wojtek (kl.8) zebrali łącznie kwotę 1824,55 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w zbiórkę!  

     • Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

     • Wszystkiego co najlepsze kochanym Babciom i Dziadkom, moc serdeczności, przytulań i buziaków od wszystkich Przedszkolaków! Piosenki w dalszej części wpisu są specjalnie dla Was drogie Babcie i drodzy Dziadkowie. Dziękujemy Wam za wszystko!

     • Życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka

     • Dzisiaj kochanym Babciom i Dziadkom wszystkie dzieci składają najserdeczniejsze życzenia. Z tej okazji najmłodsi uczniowie naszej szkoły przygotowali drobne upominki, zaśpiewali piosenki a w domu wyrecytują  wierszyki. 

      Piosenka dla Babci i Dziadka:

      Wierszyk

     • List Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia w sprawie szczepień dzieci w wieku 5 - 11 lat przeciw COVID-19

     • Komunikat MZ w sprawie szczepień przeciw COVID-19 dzieci w wieku 5 - 11 lat

      Szanowni Państwo Dyrektorzy,

      w załączeniu przekazuję wspólny list Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka oraz Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego dotyczący szczepień dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. W liście ministrowie informują o rekomendacji Europejskiej Agencji Leków dotyczącej szczepień w tej grupie wiekowej. Przytaczają także dane świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych.

      Informacje zawarte w liście mają pomóc rodzicom i opiekunom w podjęciu świadomej i odpowiedzialnej decyzji dotyczącej szczepień dzieci w wieku 5-11 lat.

      Proszę o przekazanie tego listu rodzicom i opiekunom uczniów z Państwa placówki. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci.

      Z wyrazami szacunku

      Anna OstrowskaRzecznik PrasowyMinisterstwo Edukacji i Nauki

      20211201listmeinmzszczepienia.pdf​​​​​​​

     • Kòlãdnicë na Kaszëbach

     • Przed Świętami Bożego Narodzenia każdą klasę odwiedzili Kolędnicy z życzeniami, piosenkami i wierszami. Przedstawienie było wyśmienite, uczniowie i uczennice klasy piątej zagrali swoje role bardzo dobrze. Dziękujemy za występ!  Aby obejrzeć piosenkę Kolędników należy kliknąć "Czytaj więcej".

      HERODË – kòlãdowi zespół, co pierwi chòdzyłpò chëczach i przedstôwiôł biblijną scenkã,w jaczi Herod wëdôwô rozkôz zabicô môłëchknôpów. Okróm Heroda wëstãpùją: żôłnérze,diôbéł, aniół, smierc z kòsą.

     • Wesołych Świąt!

     • Serdeczne życzenia pełnych ciepła, spokoju i radości Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności i sukcesów w nadchodzącym Nowym Roku skladają wszystkim przedszkolaki i zapraszają do odsłuchania świątecznego koncertu. Piosenki zostały nagrane przy profesjonalnym akompaniamencie Pana Dawida. Bardzo dziękujemy za możliwość wspólnego muzykowania!

      "Dzisiaj w Betlejem"

      "Świeć gwiazdeczko"

      "Gore gwiazda"

      "Przybieżeli do Betlejem"

      "Pójdźmy wszyscy do stajenki"