• Walentynki 2021

     • 12.02.2021 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Walentynki. W tym dniu dzieci były ubrane na czerwono lub miały jakiś element swojego ubrania w tym kolorze. Przedszkolaki zapoznały się ze zwyczajami walentynkowymi oraz z historią i tradycjami obchodzenia dnia Św. Walentego. Tego dnia odwiedziła nas też poczta walentynkowa, obdarowując dzieci wysłanymi wcześniej kartkami. Rozmawialiśmy o miłości i uczuciach jej towarzyszących, o tym jak można okazywać miłość bliskim osobom, nie tylko od święta. Z tej okazji udekorowaliśmy salę i gazetkę czerwonymi serduszkami, nie zabrakło też słodkiego walentynkowego upominku. Wszystkie przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły we wspólnych zabawach, a dzień upłynął w miłej i radosnej atmosferze. Klasy 1-3 również obchodziły Walentynki, dzieci przygotowały kartki, wierszyki i drobne upominki. Zdjęcia znajdują się w naszym szkolnym albumie.

     • Zdrowe śniadanie w przedszkolu

     • Dnia 05.02.2021 r. w ramach śniadania nasze przedszkolaki przygotowały dla siebie zdrowe kanapki. Dzieci wiedzą, że warzywa mają mnóstwo witamin i potrzebnych składników odżywczych, dlatego bardzo chętnie przystąpiły do przygotowania tego specjalnego i pysznego śniadania. Przedszkolaki z zapałem smarowały pieczywo masełkiem i układały na nich swoje ulubione produkty: wędliny, ser, pomidorki, sałatę, ogórki itp. Następnie z wielkim apetytem zjadły swoje kanapki. To było ciekawe doświadczenie i świetna zabawa, dzięki której najmłodsi nauczą się jak ważne jest codzienne zdrowe śniadanie.

     • Biblioteka

     • Drodzy Uczniowie! Drodzy Rodzice!

      Z powodu pandemii biblioteka szkolna funkcjonuje na innych zasadach, jednak nie zapominamy o czytelnikach i w nowej zakładce pt. "Biblioteka" zamieszczamy parę pomysłów na spędzenie czasu w domu oraz sporo przydatnych linków do stron z materiałami pomocnymi w nauce. Polecamy tam też strony z zasobami cyfrowych bibliotek, z lekturami w postaci filmów, z audiobookami, słuchowiskami dla najmłodszych i wiele innych. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami w zakładce oraz do czytania książek. W razie pytań bądź trudności proszę o kontakt z bibliotekarką szkolną przez dziennik  Librus.

     • I miejsce oraz wyróżnienie w Powiatowym Konkursie o HIV/AIDS

     • W listopadzie 2020 r. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bytowie po raz kolejny ogłosił konkurs pt. "HIV/AIDS - podaj rekę, nie zarazisz się!". Z racji pandemii konkurs odbył się w nieco innej formie niż zazwyczaj i zadaniem uczniów było przygotowanie do 24. stycznia krótkometrażowego filmu bądź klipu o tej tematyce. W konkursie postanowili spróbować swoich sił niektórzy uczniowie klasy ósmej i okazało się, że odnieśli sukces! Paulina B. i Ania S. zdobyły I miejsce, natomiast Błażej K. otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy!
      Link do listy zwycięzców: Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bytowie - Facebook

     • Bal Karnawałowy 2021

     • Karnawał to okres zimowych balów, zabaw, a także nieodłączny element dzieciństwa. Jest on atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza wielu przeżyć, radości i zadowolenia. Tak też było w naszym przedszkolu 28 stycznia 2021r. Dzieci przebrały się w ciekawe stroje karnawałowe, po barwnej prezentacji przebrań rozpoczęły się tańce przeplatane zabawami i konkursami. Radosny, szeroki uśmiech na buźkach naszych pociech to najlepsze podsumowanie wspólnej zabawy. Klasy 1-3 również miały swój bal, dzieci brały udział w konkursie na najlepszą maskę oraz w zabawach tanecznych i ruchowych. Na zakończenie wszyscy otrzymali paczki od spoźnionego Mikołaja. Zdjęcia z zabawy w poszczególnych grupach znajdują się w albumie.