• List Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia w sprawie szczepień dzieci w wieku 5 - 11 lat przeciw COVID-19

     • Komunikat MZ w sprawie szczepień przeciw COVID-19 dzieci w wieku 5 - 11 lat

      Szanowni Państwo Dyrektorzy,

      w załączeniu przekazuję wspólny list Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka oraz Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego dotyczący szczepień dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. W liście ministrowie informują o rekomendacji Europejskiej Agencji Leków dotyczącej szczepień w tej grupie wiekowej. Przytaczają także dane świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych.

      Informacje zawarte w liście mają pomóc rodzicom i opiekunom w podjęciu świadomej i odpowiedzialnej decyzji dotyczącej szczepień dzieci w wieku 5-11 lat.

      Proszę o przekazanie tego listu rodzicom i opiekunom uczniów z Państwa placówki. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci.

      Z wyrazami szacunku

      Anna OstrowskaRzecznik PrasowyMinisterstwo Edukacji i Nauki

      20211201listmeinmzszczepienia.pdf​​​​​​​

     • Wesołych Świąt!

     • Serdeczne życzenia pełnych ciepła, spokoju i radości Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności i sukcesów w nadchodzącym Nowym Roku skladają wszystkim przedszkolaki i zapraszają do odsłuchania świątecznego koncertu. Piosenki zostały nagrane przy profesjonalnym akompaniamencie Pana Dawida. Bardzo dziękujemy za możliwość wspólnego muzykowania!

      "Dzisiaj w Betlejem"

      "Świeć gwiazdeczko"

      "Gore gwiazda"

      "Przybieżeli do Betlejem"

      "Pójdźmy wszyscy do stajenki"

     • Mistrzostwa Szkolne Tenisa Stołowego

     • 16 grudnia, jak co roku zorganizowano w naszej szkole rozgrywki Mistrzostw Szkoły Tenisa Stołowego. Mistrzostwa te cieszą się dużym zaangażowaniem sportowym dzieci i młodzieży, wszyscy starali się wypaść jak najlepiej, aby zdobyć miejsce na podium oraz medal. Uczestnikami zawodów byli zarówno najmłodsi, czyli przedszkolaki, uczniowie klas I- III oraz uczniowie klas starszych. Zwycięzcy z każdej grupy otrzymali zasłużone symboliczne nagrody (medale), jednak nikt nie wyszedł z pustymi rękoma, każdy uczestnik rozgrywek otrzymał słodki drobiazg w ramach podziękowania za aktywny udział. Wszystkim zaangażowanym w Mistrzostwa dziękujemy i gratulujemy sukcesów! 

     • XXV Konkurs Wiedzy o Kaszubach

     • Czwartego grudnia w Kartuzach odbył się XXV Konkurs Wiedzy o Kaszubach, którego współorganizatorem było Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, patronem zaś przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego P. Jan Kleinszmidt. Uczennica klasy VII Klaudia Błaszkowska reprezentowała naszą szkołę i zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy! 

     • Zajęcia kulinarne w przedszkolu

     • W naszym przedszkolu zapachniało Świętami: pierniczkami, ciasteczkami i babeczkami, bo takie smakołyki w swoich grupach przygotowały dzieci. Podczas pracy najmłodsi poznali składniki i sposób wykonania ciasta oraz potrzebne przybory kuchenne. Panie zwróciły też uwagę dzieciom na ważne zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy. Efektem działań były pełne blaszki pierników, ciastek i babeczek. Gdy wypieki były już gotowe, dzieci przystąpiły do ich dekoracji lukrowymi pisakami i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała, a wypieki przepiękne i pyszne!

     • Andrzejki 2021

     • Tegoroczne Andrzejki odbyły się w skromnej formie (tylko w gronie własnej klasy), jednak dzieci i tak świetnie się bawiły a tradycji stało się zadość. W klasie przeprowadziliśmy różne wróżby i każdy mógł sprawdzić co go czeka w najbliższej przyszłości. Dzięki zabawie w przepowiednie dzieci dowiedziały się m.in.  jaki zawód będą wykonywać, czy będą szczęśliwe, bogate, czy przed nimi dalekie podróże, a może spotka je wielka niespodzianka :) Zdjęcia z wróżb znajdują się w galerii: 

     • Dzień Pluszowego Misia

     • W dniu 25.11 w naszym przedszkolu odbył się "Dzień Pluszowego Misia", bo mimo coraz bardziej nowoczesnych zabawek moda na misie nie przemija. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie, poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie bawiły się przy tematycznych piosenkach. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: np. zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy, quiz i misiowe tańce. To był wyjątkowo radosny dzień!