• Szkolne Biegi Niepodległości

     • 11 Listopada to szczególny czas, w którym staramy się upamiętnić odzyskanie niepodległości przez nasz kraj. Jak co roku zorganizowano w naszej szkole Bieg Niepodległości. Uczestniczyły w nim i maluchy z przedszkola, i uczniowie klas  I - III, i uczniowie starsi. Pani Bożena Wajs przeprowadziła rozgrzewkę, następnie ruszyły biegi poszczególnych oddziałów. Na najlepszych czekały medale i miejsce na podium. Każdy uczestnik otrzymał słodki drobiazg i owoc, aby zregenerować siły.Gdy uczniowie znajdowali się na boisku i wybiła godzina 11:11, wszyscy przybrali godną postawę, by odśpiewać hymn narodowy - Mazurek Dąbrowskiego. Tak właśnie uczciliśmy pamięć o tym wspaniałym wydarzeniu.

     • Dzień Postaci z Bajek w przedszkolu

     • Piątego listopada nasi najmłodsi świętowali Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Całe przedszkole zamieniło się tego dnia w magiczną krainę, dzieci mogły wykazać się znajomością treści bajek, rozwiązywały bajkowe zadania oraz przygotowały piękne prace plastyczne związane z ulubioną postacią. Zdjęcia z wydarzenia znajdują się w szkolnym albumie.

     • Klasy 1-3 na wycieczce w Gdyni

     • W czwartek 28 października w ramach akcji "Poznaj Polskę" klasy 1-3 pojechały na wycieczkę do Gdyni. Program był napięty a atrakcji bardzo dużo. Oprócz zwiedzania okrętu "ORP Błyskawica" uczniowie odwiedzili też Centrum Nauki "Experyment", gdzie mogli obejrzeć różne wystawy i uczyć się przez zabawę. Dodatkowo specjalnie dla naszych najmłodszych odbyły się zajęcia edukacyjne pt. "Wyprawa na Marsa", podczas których znalazł się też czas na własne eksperymenty. Zdjęcia z wyprawy znajdują się w szkolnej galerii. 

     • Warsztaty psychoedukacyjne w klasie VII i VIII

     • W czasie pandemii dbałość o zdrowie psychiczne jest niezwykle ważna. Czasy, w których przyszło nam żyć powodują, że człowiek zarówno ten duży jak i ten mały niejednokrotnie odczuwa lęk i niepokój spowodowany codziennymi sprawami. Uczniowie podczas spotkania z psychologiem i pedagogiem z pobliskiej poradni PP dowiedzieli się jak można dbać o kondycję psychiczną i co na nią wpływa pozytywnie. Młodzież pracując indywidualnie i grupowo dowiedziała się wiele o sobie, ale też o tym jak radzić sobie ze stresem. Po warsztatatch uczniowie wyszli z niejedną dobrą wskazówką i refleksją na przyszłość.

     • Nauka zdalna

     • Uczniowie kl. 1-7 oraz dzieci z zerówki objęci zostali kwarantanną, dlatego od poniedziałku (15.11.2021) nauka w tych klasach realizowana będzie zdalnie.Uczniowie klasy ósmej oraz dzieci z dwóch oddziałów przedszkolnych (0b, 0c) przyjeżdżają/przychodzą do szkoły w poniedziałek i będą się uczyć stacjonarnie.