• Dzień Ziemi

• 21.04.2021 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy "Dzień Ziemi". Z okazji tego ważnego dnia odbyły się zajęcia mające na celu uświadomienie dzieciom, jakie niebezpieczeństwo grozi środowisku naturalnemu ze strony człowieka, rozwijanie troski o obecną i przyszłą jakość życia na Ziemi oraz zapoznanie maluchów z pojęciem "recykling" i istotą segregowania śmieci. Dzieci dowiedziały się jak chronić nasz wspólny dom, naszą planetę, a także rozwiazywały krzyżówki, rebusy i zagadki, wykonały tematyczne pracę plastyczne, a także sprzątały okolice przedszkola i segregowały śmieci.

• Powiatowy Konkurs Plastyczny

• Nasze przedszkolaki wzięły udział w powiatowym konkursie plastycznym pt. "Pierwsze oznaki wiosny".  Pierwsze miejsce w kategorii szesciolatków zdobyła Julia Kobiella, w grupie pięciolatków Liliana Grzybowska i Aleksander Kuczkowski. Wszystkie dzieci, które brały udział w konkursie otrzymały dyplomy. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! 🙂

• Hodowla owsa w przedszkolu

• Zgodnie z tematem zajęć "Wiosna na wsi" dzieci z naszego przedszkola założyły hodowlę owsa. Poznały kolejne etapy siania zboża, porównywały wygląd nasionek, a następnie samodzielnie wysiewały owies. Codziennie podlewały swoje roślinki i prowadziły skrupulatne obserwacje. Już po kilku dniach przedszkolaki mogły  zabrać swój owies do domu, aby był piękną ozdobą wielkanocnego stołu.