• Laureaci konkursu na kartkę świąteczną

     • Niedawno Samorząd Uczniowski naszej szkoły ogłosił konkurs na kartkę świąteczną. Większe zainteresowanie było ze strony młodszych uczniów, ale i w starszej grupie wiekowej znaleźli się laureaci. Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy serdecznie za udział.W młodszej grupie wiekowej I miejsce zajęła Zosia, II miejsce Natalka, III miejsce Milenka. Wyróżnienie zdobyli: Ala, Marta i Basia.W drugiej grupie wiekowej zwyciężyła Ania, II miejsce zajęła Emilka, III miejsce przypadło Julii. Wyróżniono pracę Kacpra.Jeszcze raz serdecznie gratulujemy, a po odbiór dyplomów i nagród zapraszamy zwycięzców i wyróżnionych do sekretariatu szkoły. Laureaci: Zosia (klasa III), Natalka (klasa I), Milena (klasa II), Alicja (klasa III), Marta (klasa III), Basia ( klasa II), Ania (klasa VI), Emilka (klasa V), Julia (klasa V), Kacper (klasa V)

     • Pierwszy Dzień Wiosny

     • Dnia 19 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Każda z grup wysłuchała opowiadania D. Kossakowskiej pt. " Tradycja topienia Marzanny ". Dzieci samodzielnie wykonały małe Marzanny jako symbol odchodzącej zimy. Na co dzień przedszkolaki uczą się jak dbać o środowisko, dlatego nie spaliły ani nie topiły swoich kukiełek, lecz pożegnały je i laleczki zostały wysłane na " wakacje ", aby zima mogła wrócić do nas za rok. Ten dzień był pełen zabaw, atrakcji a także niezapomnianych  wrażeń. 

     • Powrót do nauki zdalnej

     • Na najbliższe trzy tygodnie (począwszy od poniedziałku - 19.03.2021r.), zostaje wprowadzona nauka zdalna dla klas I-III. Decyzja o ewentualnym powrocie dzieci do szkół zostanie podjęta po świętach wielkanocnych i najprawdopodobniej będzie to nauka hybrydowa.

      Dzieci w wychowaniu przedszkolnym kontynuują naukę stacjonarną z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, określonych w wytycznych MEiN, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

     • Zmiany w organizacji kształcenia w klasach I - III

     • w dniach 15.03.2021 r. – 28.03.2021 r. klasy I-III

       Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka

      w Nakli funkcjonować będą w trybie hybrydowym.

      Tryb hybrydowy ma na celu zmniejszenie ilości dzieci przebywających w jednym czasie w budynku szkoły, zmniejszenie ilości uczniów w autobusach dowożących dzieci do szkoły oraz zmniejszenie obciążenia w świetlicy szkolnej ze względu na sytuację epidemiologiczną i wzrost zachorowań w naszym województwie.

      Hybrydowy tryb nauczania zakłada naukę stacjonarną naprzemiennie z nauką zdalną. Uczniowie uczęszczać będą do szkoły wg następującego harmonogramu:

      od 15.03.2021 r. do 19.03.2021 r. klasa I i klasa II – nauczanie zdalne (nauka w domu)

      od 15.03.2021 r. do 19.03.2021 r. klasa III – nauczanie stacjonarne (uczniowie przychodzą do szkoły)

      od 22.03.2021 r. do 26.03.2021 r. klasa I i klasa II – nauczanie stacjonarne (uczą się w szkole)

      od 22.03.2021 r. do 26.03.2021 r. klasa III – nauczanie zdalne (nauka w domu)

       

      Posiłki

      W dni nauki stacjonarnej uczniowie zapisani na posiłki mogą z nich korzystać w szkolnej stołówce. Dni nauki zdalnej zostaną automatycznie odpisane - nie ma potrzeby zgłaszania nieobecności dzieci w dni nauki zdalnej. Jeśli uczeń korzystający z posiłków będzie nieobecny w dniu nauki stacjonarnej prosimy o zgłoszenie nieobecności w celu odpisu.

      Dowozy

      Dowozy dzieci do szkoły odbywać się będą zgodnie z obowiązującym harmonogramem.

      Świetlica

      W dni nauki stacjonarnej uczniowie zapisani do świetlicy mogą korzystać z zajęć w świetlicy. W dni nauki zdalnej uczniowie nie mają możliwości z korzystania z zajęć w świetlicy szkolnej.

     • Zajęcia z robotem PHOTON

     • Każda z grup w naszym przedszkolu została wyposażona w nowoczesny sprzęt edukacyjny - ROBOT PHOTON. Na etapie edukacji przedszkolnej zajęcia z robotem Photon pomagają rozwijać koordynację wzrokowo - ruchową i manualną maluchów, tym samym polepsza ich orientację przestrzenną. Dzieci uczą się planowania, przewidywania oraz rozumienie logiki zdarzeń. Wykorzystanie Robota podczas zajęć uczy dzieci pracy w grupie, wzbudza ich ciekawość i angażuje emocje. Nauka przez zabawę to przede wszystkim ogromna frajda. Dzieci najlepiej przyswajają wiedzę wtedy, gdy zupełnie nie wiedzą o tym, że się uczą.