• Jesienne kompozycje w kl. I

     • Na zajęciach plastycznych uczniowie klasy I wykazali się talentem i przygotowali przepiękne jesienne kompozycje, które można obejrzeć w naszej szkolnej galerii zdjęć. Jak widać na zdjęciach, jesień mimo swojej  deszczowej aury potrafi być bardzo kreatywną porą roku.

     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

     • Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
      jaką sobie ludzkość wymyśliła”

                                                                        Wisława Szymborska

      Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodziliśmy w naszej szkole 29 września. Akcja realizowana była w ramach kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom".

      Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania. O zaletach czytania wiedzą wszyscy, ale nie zaszkodzi przypominanie o nich od czasu do czasu. Czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, zdobywanie nowej wiedzy, ale również rozwijanie wyobraźni czy wzbogacanie słownictwa, a głośne czytanie dzieciom to również budowanie silnej więzi emocjonalnej.

      Wyznaczonego dnia podczas trzeciej godziny lekcyjnej w każdej klasie rozpoczęło się głośne czytanie wybranej lektury. Czytali zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Mamy nadzieję, że przeczytane fragmenty powieści zachęcą uczniów do sięgnięcia po całą książkę.

     • Nowe zasady funkcjonowania szkół

     • Od poniedziałku (26 października) zwieszone zostają na dwa tygodnie zajęcia stacjonarne dla uczniów klas IV – VIII. Oznacza to, że dla uczniów klas wymienionych wyżej, kształcenie odbywać się będzie zdalnie (zajęcia będą prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość).

      Ponadto, rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z 23 października 2020 r. zobowiązuje dyrektorów do zorganizowania nauczania w trybie stacjonarnym lub z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na terenie szkoły dla uczniów, którzy z uwagi na niepełnosprawność lub warunki domowe nie są w stanie realizować nauczania z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Biorąc pod uwagę powyższe, nauczyciele Szkoły Podstawowej w Nakli będą uczyć zdalnie nie ze swoich domów, lecz ze szkoły. Pedagog, logopeda i inni nauczyciele będą przebywać w szkole w godzinach pracy, czyli zgodnie ze swoim tygodniowym rozkładem zajęć lekcyjnych.

      Przypominam, iż w godzinach 8:00-16:00 istnieje obowiązek przemieszczania się dzieci do 16. roku życia pod opieką rodzica lub opiekuna. Zasada ta nie obowiązuje: kiedy dziecko idzie do szkoły lub wraca z niej do domu, a także w weekendy i dni wolne od nauki.

      Przedszkola oraz klasy I-III szkoły podstawowej będą funkcjonować bez zmian.

     • Udział w akcji „SadziMY" las z Prezydentem

     • 18 września na terenie leśnictwa Zdroje w Nadleśnictwie Lipusz odbyła się akcja sadzenia lasu z Prezydentem RP Andrzejem Dudą i Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Duda. W akcji oprócz pracowników administracji publicznej, harcerzy, strażaków, pracowników Lasów Państwowych i innych wzięli też udział uczniowie naszej szkoły z klas siódmej i ósmej. Zdjęcia z tego wydarzenia znajdują się w galerii. 

      Zdjęcie ze strony: www.prezydent.pl

     • Międzynarodowy Dzień Kropki

     • 15 września w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Dzień Kropki. Uczniowie z klas I-III świetnie się bawili przygotowując prace plastyczne z motywem kropek, a także zapoznali się z historią Vashti - dziewczynki, która odkryła swój talent. U najmłodszych dzień ten był połączony z Dniem Przedszkolaka, więc dodatkowo dzieci wzięły udział w zajęciach sportowych, różnorodnych grach i zabawach. Był to dzień pełen przygód i niezapomnianych wrażeń, szczegóły w naszej szkolnej galerii zdjęć.