Nawigacja

 • W przedświąteczną środę Samorząd Uczniowski działający w naszej szkole wspólnie  z Przyjaciółmi z klas VII i III gimnazjum stworzyli niezwykle wzruszający i poruszający serca montaż słowno-muzyczny, który odbywał się w ogrodzie zimowym, traktujący o aniołach stróżach i przyjaciołach otaczających nas wokół - musimy tylko ich dostrzec .
  05.01.2018 12:09 | więcej »
 • Uczniowie klas I-III naszej szkoły przeżyli wspaniałą grudniową przygodę, która, sądząc po komentarzach niejednemu nakreśliła zawodową ścieżkę. Otóż we środę 13 grudnia najmłodsi wraz  z wychowawczyniami wybrali się na wizytę do Komendy Powiatowej Policji w Bytowie. 
  01.01.2018 20:19 | więcej »
 • Europejski Dzień Zdrowego Żywienia
  Po raz kolejny najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej naszej szkoły obchodzili Europejski Dzień Zdrowego Żywienia, który przypada zawsze 8 listopada.  
  19.11.2017 19:54 | więcej »
 • Warsztaty z garncarstwa
  W sobotni poranek 4. listopada 2017 r. do naszej szkoły zawitał niecodzienny gość. Okazał się nim być pan Paweł Sela z Gowidlina, który jest garncarzem. 
  19.11.2017 19:52 | więcej »
 • W dniu 16 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Dyktandzie Szkolnym. W szranki stanęło 11 uczniów klas I-III i 6 uczniów klas IV-VI. Trwający 45 minut test ortograficzny sprawdzał znajomość zasad ortograficznych oraz umiejętność zastosowania ich w praktyce. Składał się z II części: część I – zadania ortograficzne-10 pytań tekstowych z podanymi 4 odpowiedziami, z których co najmniej jedna będzie prawdziwa. II część- dyktando- tekst z 30 lukami, które należy uzupełnić jedną z dwóch zaproponowanych liter.
  Wyniki konkursu poznamy dopiero w czerwcu.
  20.05.2017 11:11 | więcej »
 • 21 marca policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bytowie odwiedzili uczniów  naszej szkoły. Mundurowi przekazali dzieciom kilka ważnych rad na temat bezpieczeństwa  w ruchu drogowym. Przypomnieli uczniom klas I-VI i przedszkolakom jak powinien zachowywać się pieszy i rowerzysta,  które miejsca przy drodze są  najbezpieczniejsze oraz dlaczego ważna jest widoczność pieszego i rowerzysty oraz co zrobić by ją poprawić. Młodzi słuchacze aktywnie uczestniczyli w prelekcji i chętnie odpowiadali na zadawane pytania policjantów oraz demonstrowali czynności, o których nie wolno zapominać w trakcie przechodzenia na drugą stronę jezdni. Aby ułatwić im to zadanie policjanci przekazali dzieciom elementy odblaskowe, które szkoła w Nakli otrzymała od Fundacji Pomocy Chorym i Dzieciom „Kubuś” www.fundacja-kubus.pl
      Druga część spotkania z funkcjonariuszami policji dotyczyła przedstawienia gimnazjalistom ważnego tematu jakim jest cyberprzemoc. Mundurowi nakreślili realne zagrożenia płynące z nieumiejętnego i bezkrytycznego korzystania ze stron internetowych przez młodzież. 
      Spotkania w szkole to jeden z elementów działań profilaktycznych realizowanych przez naszą placówkę. 

  Zdjęcia w galerii. Zapraszamy do obejrzenia.

  30.03.2017 08:54 | więcej »
 • I miejsce drużynowo w XI Wojewódzkim Konkursie „Matematyczne Ścieżki po Polsce” w Gdańsku, to sukces, jaki odnieśli uczniowie klasy III naszej szkoły. Zespół w składzie: Magdalena Stoltmann, Wojciech Kowalka i Marcin Jażdżewski nie miał sobie równych, pokonując 32 szkoły województwa pomorskiego! Uczniowie zmagali się z testem matematyczno-przyrodniczym, którego tematem przewodnim był Bałtyk. W rywalizacji indywidualnej Magdalena uplasowała się na 3 miejscu, Marcin na 4, natomiast Wojciech zdobył wyróżnienie. Ich wyniki indywidualne po zsumowaniu dały pierwszą lokatę zespołową. To wielkie wyróżnienie i ogromny sukces. Puchary i dyplomy zajmują honorowe miejsce w klasie. Oprócz najmłodszych uczniów, w kategorii klas IV-VI, szóstoklasista Mateusz Prądziński, z gali wręczenia nagród przywiózł dyplom za wyróżnienie w konkursie. Honorowy patronat nad konkursem objął prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk oraz Przewodniczący Rady Miasta Gdańska Bogdan Oleszek.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z gali wręczenia pucharów :)

  28.03.2017 18:12 | więcej »
 • Próba bicia Rekordu Guinnessa przez naszych uczniów
  11.10.2015 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w próbie bicia rekordu w jak największej liczbie treningów piłki ręcznej w tym samym czasie. W Polsce w tym wydarzeniu brało udział ponad 200 Orlików, czy udało się pobić rekord? - tego dowiemy się niebawem!
  W trenigu wzięli udział: Dominika Błaszkowska, Antek Błaszkowski, Franek Błaszkowski, Maja Głodowska, Martyna Peplińska, Julia Peplińska, Hania Mańska, Ola Rekowska, Katarzyna Krawiec, Katarzyna Peplińska. Oprócz tego w sparawach technicznych pomagały: p.Anna Kowalka, p.Weronika Błaszkowaska, p. Jagoda Peplińska, p. Alicja Peplińska.
  Zaczeliśmy tak jak wysztkie Orliki w niedzielę o godzinie 16.00, trening rozpoczął głośny gwizdek, po czym przeszliśmy do rozgrzewki, dalej do zadań ruchowych z piłką ręczną i na koniec zagraliśmy w grę do 10 podań. Uczesynicy mieli możliwość oswojenia się z piłką ręczną, dowiedzieli się o zbilżających się Mistrzostwach Europy w piłce ręcznej i jednocześnie spędzili aktywnie niedzielne popołudnie w towarzystwie kolegów, koleżanek i rodziców.Po treningu rozpaliliśmy ognisko, piekliśmy kiełbaski i rozmyślaliśmy czy próba bicia rekordu będzie udana i czy będziemy współtwórcami rekordu Guinnessa.

  Trzymamy kciuki za powodzenie tej akcji!
  Wiecej zdjęć można zobaczyć na:

  https://www.facebook.com/orlik.nakla/media_set?set=a.746189718825914.1073741836.100003046771128&type=3

  21.01.2016 00:55 | więcej »
 • Sportowe Mikołajki
  Dnia 05.12.2015 w naszej szkole odbyły się II SPORTOWE MIKOłAJKI podczas, ktòrych uczniowie klas 1- 3 i przedszkolaki wraz z rodzicami w sportowej atfosmerze oczekiwali na przyjscie Mikołaja. Zebrani wzięli udział w grach i zabawach sportowych,a dla mniej aktywnych dostępny był kącik zabaw. Tam najmłodsi mogli kolorować, zjeżdżać na zjeżdżalni, czołgać sie w tunelach, turlać po materacach, skakać na piłce... Dla strudzonych aktywnością fizyczną dostępny był kącik ze smakołykami gdzie można było doładować energię aby później podjąć walkę w kolejnych zabawach. Smakołyki przygotowali rodzice uczniów kl. 1- 3, Pani I.Adamska, K.Janikowska, K.Rekowska, B.Kamińska, L.Hinc - kierujemy w ich stronę słowo DZIĘKUJE.
  Po głośnym wołaniu najmłodszych Mikołaj w końcu dotarł do naszej szkoły. Wspòlnie z Mikołajem bawilśmy się przy muzyce, zatańczyliśmy 'kaczuszki', 'woogi boogi'... po czym przyszedł czas na oczkiwane upominki od Mikołaja. Tym miłym akcentem zakończyliśmy II Sportowe Mikołajki, uczniowie po głośnym "dziękuje" skierowanym do Mikołaja i wspólnym pamiątkowym zdjęciu z uśmiechami na twarzy rozeszli się do domów. Warto dodać, że żaden z naszych uczniów nie dostał rózgą od Mikołaja z czego wynika, iż w ocenie Mikołaja wszyscy uczniowie byli grzeczni :)
  Dziękujemy uczestnikom za aktywny udział i już teraz zapraszamy na sportowe mikołajki w przyszłym roku! Ponadto DZIĘKUJEMY instytucjom: Zespòł Szkòł w Nakli Fundacja Parasol, Urząd Gminy Parchowo za ufundowanie nagród i upominków dla dzieci.
   
  21.01.2016 00:33 | więcej »
 • Trening z reprezentantem polski w piłce siatkowej - Marcinem Prusem
  01.10.2015 na Orliku odbyło się II Lokalne Spotkanie Edukacyjne podczas, którego animatorzy orlika, nauczyciele wf, trenerzy i młodzież wzięli udział  w treningu metodycznym  z piłki siatkowej prowadzonym przez Marcina Prusa - byłego reprezentanta Polski w piłce siatkowej. 

  Wydarzenie rozpoczęło się krótką wypowiedzią Marcina Prusa, który opowiedział o swojej karierze siatkarskiej i przekazał kilka  motywujących  słów skierowanych  w szczególności do młodzieży. Motywacja nabrała jeszcze większej mocy kiedy M. Prus na szyjach uczniów naszej szkoły zawiesił zdobyte trofea siatkarskie. W dalszym etapie Marcin Prus przeprowadził pokazowy trening siatkarski. W treningu aktywny udział wzięli uczniowie naszej szoły. Trening przedstawiał rozgrzewkę, ćwiczenia siatkarskie oraz streching w formie zabawowej jak i ścisłej skierowany do siatkarzy.
  Więcej na http://www.kurierbytowski.com.pl/kurier/sport/gwiazda-siatkowki-w-nakli/
  http://gok-parchowo.pl/index.php/tv-parchowo-link/video/marcin-prus-w-nakli

  28.12.2016 17:21 | więcej »
 • Multi-Mistrzowski Dzień Rodziny

  26.09.2015 o godzinie 11. 00 na Orliku zebrali się mieszkańcy Nakli, aby wspólnie przebiec sztafetę oraz rodzinnie wziąć udział w grach i zabawach ruchowych. Celem wydarzenia było propagowanie aktywności fizycznej, przyłączenie sie do akcji Pomoc Mierzona Kilometrami oraz rozpowszechnienie programów Mały Mistrz, Multisport i Nasz Orlik.
  Multi-Mistrzowski Dzień Rodziny rozpoczął się rozgrzewką w formie berka 'mrozika' uwielbianego przez dzieci,  wśród rodziców też wywołał wiele radości. Po rozgrzewce wystartowaliśmy ze sztafetą, bieg rozpoczał A. Gański z uśmiechem na twarzy pokonując pierwsze okrążenie przekazał pałeczkę sztafetowa B. Wajs, a w kolejce z niecierpliwością czekało już kolejnych 65 osób, kolejka przez długi czas się nie zmiejszała, każdy chciał przebiec jak najdłuższy odcinek tak aby wspólnie nabiegać jak najwiecej kilometrów.
  W tym samym czasie na Rodziny czekały kolejne atrakcje zorganizowane na boisku wielofunkcyjnym. Tam na wszstkich chętnych czekał Multi-Mistrzowski tor przeszkód -konkurencje były naprawdę multi-mistrzowskie. Uczestnicy dobierali się w trzyosobowe rodzinne drużyny, każda z drużyn otrzymała KARTĘ Multi-Mistrzowskiego toru przeszkód, na której sędziowie poszczególnych konkurencji wpisywali liczbę zdobytych punktów. W każdej chwili do zabawy mógł przyłączyć się kto tylko chciał. 
  Na zakończenie sztafety oraz Multi-mistrzowskiego toru przeszkód każdy z uczestnków dostał dyplom, a zwycięskie Rodziny: Kuczkowscy, Żywiccy, Prądzińscy medale i małe sportowe upominki.
  Dziękujemy za udział oraz gratulujęmy godnej naśladowania postawy prosportowej.
  Do zobaczenia na następnym pikniku!

  21.01.2016 00:06 | więcej »
 • Gość specjalny w Naszej szkole - złoty medalista Igrzysk Olimpijskich - Michał Jeliński
  Dzięki Fundacji Lotto Milion Marzeń oraz Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej mieliśmy okazję gościć w szkole polskiego wioślarza, czterokrotnego mistrza świata, mistrza olimpijskiego z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie Michała JELIŃSKIEGO.
  Spotkanie odbyło się 15.10.2015  wzięli w nim udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Spotkanie trwało ponad dwie godziny, w tym czasie mistrz olimpijski opowiedział  o sobie, swojej karierze sportowej, sukcesach i trudnościach; pokazał swoje największe zdobycze: złoty medal Igrzysk Olimpijskich; wręczył autografy; odpowiadał na pytania, a na koniec przeprowadził lekcje wf w której wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej. 
   
  21.01.2016 01:06 | więcej »
 • Międzynarodowe przyjaźnie
  UCZNIOWIE ZESPOŁU SZKÓŁ W NAKLI NAWIĄZALI MIĘDZYNARODOWE PRZYJAŹNIE
   
  W ramach projektu Stay fit, stay smart finansowanego ze środków Uni Europejskiej    w ramach programu Erasmus + Młodzież uczniowie naszej szkoły wzięli udział   w polsko - fińskiej wymianie młodzieży. W wydarzeniu wzięło udział 14 uczniów przejawiających ponadprzeciętne umiejętności językowe i sportowe : Jakub Słomiński, Weronika Pankowiak, Dawid Masłocha, Ola Komenda, Natalia Sobiecka, Ania Laska, Kasia Polak, Monika Breza, Mateusz Gojtowski, Maciej Głodowski, Paulina Leszczyńska, Kasia Knitter, Maciej Kuczkowski, Filip Jakubek oraz 11 uczniów  z Finlandii . Realizatorem projektu był Uczniowski Klub Sportowy ALKAN, który środki na działania pozyskał z programu Erasmus + Młodzież. Celem projektu było poznanie międzykulturowe młodzieży polskiej        
  i fińskiej , doskonalenie umiejętności językowych oraz kształtowanie sprawności fizycznej.
  W ramach wymiany 25 uczniów w wieku gimnazjalnym z Polski i Finlandii spędziło wspólnie  
  8 dni w Pensjonacie ‘U  Stolema’ w Ostrzycach. W ciągu tych 8 dni uczestnicy wzięli udział     w serii warsztatów z cyklu STAY FIT, STAY SMART.
  Warsztaty STAY FIT obejmowały zajęcia rekreacyjno-sportowe tj. kajaki, park linowy, piesze wycieczki, pływanie, siatkówka plażowa, ringo, baseball fiński, piłka nożna, siłownia, mini golf oraz atrakcje SPA: sauna, jacuzzi, grota solna.
  Natomiast warsztaty STAY SMART obejmowały serię lekcji kulturowo – językowych podczas których Finowie przedstawiali Polakom, a Polacy Finom swoją kulturę, obyczaje i  język.
  Innymi ciekawymi punktami programu były wycieczki do Gdańska, Sopotu, Szymbarku oraz  na Wieżycę podczas, których uczestnicy wykonując wspólnie szereg działań zdobywali wiedzę, doskonalili umiejętność komunikowania się w obcym języku oraz nawiązywali bliskie relacje. 
  W ramach projektu powstał: ‘Krótki przewodnik językowo-kulturowo-sportowy’. Przewodnik dostępny tutaj:Quick_Guide_Youth_Exchange_Poland_Finland_Erasmus_plus.pdf
  20.01.2016 23:53 | więcej »

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Nakli
  Szkoła Podstawowa w Nakli
  ul. Szkolna 6
  77-127 Nakla
 • 59 8231278

Galeria zdjęć