Strona główna
Dyżury wakacyjne w przedszkolach Gminy Parchowo
Informacja dla rodziców
Przedszkola w Gminie Parchowo funkcjonują przez cały rok, z wyjątkiem przerw wakacyjnych ustalonych Zarządzeniem Wójta.
Opieka wakacyjna przeznaczona jest dla dzieci, których rodzice pracują zawodowo i nie mają możliwości zapewnienia im opieki w innej formie. Dyrektor przedszkola pełniącego dyżur wakacyjny zapewnia opiekę w pierwszej kolejności dzieciom uczęszczającym do tej placówki. W przypadku wolnych miejsc możliwe będzie również przyjęcie dzieci z drugiego przedszkola funkcjonującego na terenie gminy
Wirtualna podróż do Danii- lekcja online klasy 3
18 czerwca 2026 roku uczniowie klasy 3 wzięli udział w wyjątkowej lekcji online, podczas której połączyli się z rówieśnikami ze szkoły w Danii. Było to niezwykle ekscytujące wydarzenie, które pozwoliło naszym trzecioklasistom sprawdzić swoje umiejętności językowe w praktyce oraz poznać kulturę i codzienne życie kolegów z innego kraju.
Podziękowania za udział w projekcie „Projekt z ZUS”
Z dumą informujemy, że uczniowie klasy 8 naszej szkoły, wzięli udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Projekt z ZUS”, organizowanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Projekt był realizowany na lekcji wiedzy o społeczeństwie. Serdecznie dziękujemy wszystkim ósmoklasistom za:
-
Zaangażowanie podczas zajęć lekcyjnych
-
Dzień Rodziny w przedszkolu
17 czerwca nasze przedszkolaki i ich bliscy wspólnie świętowali Dzień Rodziny. Frekwencja oraz uśmiechy dopisały! Na najmłodszych czekało mnóstwo fantastycznych atrakcji. Dzieci szalały na dmuchańcu, a chwile odpoczynku urozmaicało malowanie twarzy, zaplatanie kolorowych warkoczyków i robienie tatuaży. Ogromną popularnością cieszyły się również przejażdżki na koniu. Po aktywnym popołudniu przyszedł czas na zasłużony poczęstunek – chrupiący popcorn, słodkości oraz tradycyjne pieczenie kiełbasek przy ognisku. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i stworzenie niezapomnianej, rodzinnej atmosfery!
Klasa czwarta na wycieczce do Jarosławca
W środę 10 czerwca uczniowie klasy czwartej pod opieką pani Aleksandry Michałek i pani Karoliny Błaszkowskiej wyjechali do Jarosławca na Zieloną Szkołę. To był naprawdę udany trzydniowy wyjazd. Pierwszego dnia pomoczyli nogi w Morzu Bałtyckim, wspięli się na szczyt latarni morskiej, byli w Muzeum Bursztynu, Papugarni i Motylarni. Po zwiedzaniu zostali zaproszeni na pyszne lody rzemieślnicze. Niestety, pani Ola nie zdążyła nacieszyć się smakiem swojego deseru, bo znienacka nadleciała głodna mewa, wyrwała lód z ręki nauczycielki i usiadła na ziemi, zadowolona racząc się smakołykiem. Pani kierowniczka powiedziała, że w takim razie pani Ola dostanie nowego loda. Jakby to powiedzieć…ta mewa zdążyła już zjeść pierwszego loda i zaatakowała znowu! 😊 Trzeciego loda pani Ola już nie zaryzykowała 😊 Czwartoklasiści odtąd na widok jakiejkolwiek mewy krzyczeli głośno do pani Oli- leci pani przyjaciółk
Akademia Bezpiecznego Puchatka w klasie 1
Z dumą informujemy, że nasza klasa 1 z sukcesem zakończyła realizację ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”!Przez ostatnie miesiące nasi najmłodsi uczniowie wytrwale pracowali i zrealizowali wszystkie bloki tematyczne przewidziane w programie. Podczas interaktywnych zajęć dzieci uczyły się, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych w codziennym życiu.W ramach programu wspólnie omówiliśmy aż 7 kluczowych sfer bezpieczeństwa:
1.Na drodze – poznaliśmy zasady bezpiecznego poruszania się po chodniku i przechodzenia przez jezdnię.
2.W szkole – dowiedzieliśmy się, jak bezpiecznie spędzać przerwy i zgodnie bawić się z rówieśnikami.
3.W domu – przećwiczyliśmy mądre korzystanie z urządzeń elektrycznych i reagowanie na nieznajomych.
4.W Internecie – nauczyliśmy się chronić swoją prywatność w sieci i unikać podejrzanych stron.
5.Z rówieśnikami – rozmawialiśmy o szacu
Pogadanka profilaktyczna o bezpiecznych wakacjach
W klasach 1–3 odbyło się ważne spotkanie z policjantem, który przeprowadził pogadankę profilaktyczną na temat bezpiecznych wakacji. Funkcjonariusz przypomniał uczniom zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, w górach oraz na drodze. Na zakończenie wizyty każde dziecko otrzymało od policjanta element odblaskowy. Dzięki tej cennej lekcji i upominkom nasi najmłodsi są świetnie przygotowani do letniego wypoczynku i będą na pewno bezpieczniejsi oraz lepiej widoczni na drogach.
Profilaktyka z policjantem
Naszą szkołę odwiedził pan Piotr, funkcjonariusz Powiatowej Komendy Policji w Bytowie. Podczas tego spotkania uczył młodsze dzieci, jak unikać zagrożeń i dbać o własne bezpieczeństwo: w domu, w trakcie wypoczynku nad wodą oraz podczas poruszania się po drodze. Utrwalił także wiedzę na temat numeru alarmowego 112, pod który należy dzwonić, gdy ktoś potrzebuje pomocy w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. W klasach IV - VIII policjant uświadomił młodzieży, że czyny takie jak sięganie po snusy, e- papierosy, czy alkohol przez nieletnich- niesie ze sobą poważne konsekwencje prawne. Tego typu spotkania mają przede wszystkim kształcić w naszych uczniach odpowiednie postawy oraz ostrzec ich przed wejściem w konflikt z prawem. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali ulotki z numerami pomocowymi, pod które mogą dzwonić w sytuacjach kryzysowych.
Klasy 1-3 w Gdyni
W środę uczniowie klas I–III wybrali się na wycieczkę do Gdyni. Odwiedzili Centrum Nauki Experyment, a następnie spacerem udali się do portu, gdzie zobaczyli okręt wojenny „Błyskawica” oraz żaglowiec „Dar Pomorza”. Dużą atrakcją był rejs statkiem pirackim „Dragon”, podczas którego podziwiali m.in. stocznię. Po obiedzie uczniowie odwiedzili Klif Orłowski i odpoczywali na molo. Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.
Godziny dzwonków
Wtorek 23.06.2026PROFILAKTYKA
Galeria zdjęć
- brak danych
Archiwum Aktualności
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 2271632


