• Zajęcia profilaktyczne w klasach VI- VIII

• Energetyk nie doda Ci skrzydeł. Takim stwierdzeniem pogadankę z naszymi uczniami rozpoczęła p. Beata- pracownik bytowskiego Sanepidu. Obecnie półki sklepowe uginają się pod ciężarem kolorowych i zachęcających do kupienia puszek z zawartością energetyku. Dodatkowo idole młodzieży reklamujący energetyki, a które obserwują nasze dzieci, wzmacniają chęć ich kupienia. Po spotkaniu nasi uczniowie są bardziej świadomi niebezpieczeństw, jakie niesie ze sobą spożywanie takich napojów. Wiedzą też, że polskie prawo zabrania sprzedaży energetyków osobom niepełnoletnim, a młodzi ludzie przed 18 rokiem życia nie powinni ich kupować i spożywać. W trakcie pogadanki młodzież poznała też alternatywne, zdrowe sposoby dodawania sobie energii w chwilach znużenia. Zjedzenie 3 kostek gorzkiej czekolady przy popijaniu czarnej herbaty, daje podobny efekt, jak spożycie niezdrowego energetyka. Zdjęcia ze spotkania znajdziecie w galerii.

• Akcja sadzenia lasu

• Nadleśnictwo Lipusz, Urząd Gminy w Parchowie, Gminne Centrum Kultury oraz Biblioteka w Parchowie zapraszają do udziału w najbliższej akcji sadzenia lasu. Przedsięwzięcie zaplanowane zostało na 27 kwietnia (sobota), szczegóły na plakatach poniżej. ZAPRASZAMY wszystkich do udziału!