ORLIK

LIGA TRÓJEK

W sobotę 20.04.2013 została rozegrana pierwsza kolejka LIGI TRÓJEK. Udział wzięły:

1. Justyna Kuczkowska
  2. Ola Trzebiatowska
  3. Natalia Sobiecka
  4. Kasia Knitter
  5. Justyna Knitter
  6. Jadzia Żołnowska
  7. Renata Żołnowska
  8. Dariana Niklas
  9. Ola Szulfer
  10. Iza Gojtowska
  11. Ola Komenda
  12. Ania Kubska

Podczas spotkania miejsce w I lidze utrzymały: Justyna  Kuczkowska, Ola Trzebiatowska, Jadzia Żołnowska.

Awans z drugiej do pierwszej ligii wywalczyły: Dariana Niklas, Iza Gojtowska, Ola Komenda.

W załączniku (ZdeluxStudio2010_ligaaa.xlsx) można zobaczyć szczegółowe tabele z wynikami (zakładka '1 kolejka', 'RANKING') oraz składy drużyn w następnym spotkaniu ( zakładka ' 2 kolejka').

LIGA TRÓJEK

ZASADY GRY

Zawodnicy podczas treningu „ligi trójek” rozegrają w trzyosobowych zespołach 10 meczy, z których każde odbędzie się w innym składzie, rozgrywki mają charakter cykliczny turnieje odbywają się w każdą czynną sobotę o godzinie 17.00 na Orliku bądź sali gimnastycznej w zależności od pogody.

Organizator w wyniku własnych obserwacji wybiera 6 najlepszych zawodników, którzy utworzą pierwszą ligę, następnie na tej samej zasadzie wybiera 6 do drugiej ligi. W każdej lidze zostanie rozegranych 10 meczy podczas jednego spotkania.

Każdy zawodnik posiada  numer od 1-6, którym przez cały turniej będzie się posługiwać. Każdy gracz musi zapamiętać swój numer.      O zwycięstwie decyduje ilości wygranych pojedynków przez danego zawodnika. Za mecz wygrany 1 pkt. za przegrany – 0 pkt.

W przypadku, gdy w między dwoma lub więcej zawodnikami zachodzi remis o zwycięstwie decyduje stosunek punktów zdobytych do straconych odpowiadających danemu zawodnikowi (stosunek małych pkt.)

CZAS TRWANIA

Gra odbywa się na czas: 7 min. każdy mecz zaczyna się i kończy na sygnał prowadzącego. Gdy sygnał kończący spotkanie zabrzmi w momencie trwania akcji nie przerywamy jej! Jeżeli po upływie czasu jest remis, gramy do dwóch pkt. przewagi.

ILOŚĆ ZAWODNIKÓW

12 (drużyny 3 osobowe)

ZASADY AWANSÓW I SPADKÓW W LIGACH

Po zakończeniu rozgrywek w danym dniu ogłoszona zostaje rotacja, czyli to w jakich ligach zagrają poszczególni gracze w następnym turnieju. I tak:

• Zawodnicy, którzy w I lidze zajęli 4, 5 i 6 miejsce spadają do ligi II;
  • Zawodnicy, którzy w II lidze zajęli 1, 2 i 3 m. awansują do ligi I;
  • Zawodnicy, którzy w II lidze zajęli 4, 5 i 6 m. pozostają w  lidze II;

TABELA „RANKING”

Po każdym turnieju zawodnik powinien dowiedzieć się, na którym miejscu zakończył rozgrywki. Za zajęte miejsce otrzyma punkty do Rankingu. Ranking to tabela, w której organizator zapisuje i sumuje punkty „zarobione” przez zawodnika w danej lidze. Im wyższa liga i miejsce w niej zajęte tym wyższa premia punktowa dla zawodnika.

Zapraszam do udziału i kibicowania !!!