• Regulamin wyboru Patrona szkoły

• REGULAMIN WYBORU PATRONA SZKOŁY

Poprzez nadanie imienia szkoła:

• uzyskuje swoistą indywidualną tożsamość wyróżniającą ją spośród innych szkół,
          • promuje osobę (osoby) patrona, jego postawę życiową i dokonania,
          • w naturalny sposób pozyskuje do współpracy instytucje i osoby związane z patronem,
          • wchodzi do rodziny szkół o tym samym imieniu, co może prowadzić do nawiązania wzajemnych kontaktów (np. organizacji wycieczek, wakacyjnej wymiany dzieci i młodzieży),
          • może oprzeć swoje działania wychowawcze na wartościach potwierdzonych życiem i działalnością patrona i ogólnie uznawanych przez społeczność,
          • wzbogaca swoją obrzędowość związaną z patronem.

Wybór patrona nie może być wyborem przypadkowym.

Kampania musi być przeprowadzona w sposób przemyślany i kontrolowany.

Przy wyborze społeczność szkolna (rodzice, uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi, mieszkańcy wsi) muszą kierować się rangą szkoły i rolą, jaką odgrywa w środowisku.

Imię szkoły – patron, powinien nawiązywać do historii lub współczesności okolic Nakli, Kaszub lub Polski, osiągnięć, ważnych kart historii lub planów/zamiarów na przyszłość.

Tylko aktywny udział i poważne podejście do sprawy wyboru patrona przez społeczność szkolną, gwarantuje dumę i satysfakcję z jaką przez lata będziemy nosili imię wybrane przez nas.

ZASADY WYBORU

• W wyborach bierze udział cała społeczność szkoły (uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz mieszkańcy wsi).
          • Wszyscy realizujemy projekt pod nazwą „Nadanie Imienia Szkole”.
          • Terminy realizacji poszczególnych etapów wyboru patrona ustala zespół koordynujący w porozumieniu z dyrekcją.
          • Dyrekcja w porozumieniu z zespołem koordynującym wyznacza osoby odpowiedzialne za realizację zadań szczegółowych.
          • Dyrekcja kontroluje sprawny przebieg poszczególnych etapów i rozlicza odpowiedzialnych za ich realizację.
          • Protokoły z realizacji projektu „Nadanie Imienia Szkole” wraz propozycją imienia dla szkoły wyłonione drogą wyborów oraz wniosek o nadanie szkole imienia zostaną skierowane do Organu Prowadzącego - Gminy Parchowo.
          •  Wydanie przez Gminę Parchowo decyzji.

Zespół Koordynujący do spraw wyboru Patrona