• LIST BIBLIOTEKARZA DO RODZICÓW

• Drodzy Rodzice Uczniów Klasy Pierwszej!

Państwa dziecko jest już czytelnikiem! Może samodzielnie korzystać ze zbiorów biblioteki szkolnej. W naszej bibliotece jest wolny dostęp do półek. Oznacza to, że dzieci już od pierwszej klasy przychodzą do biblioteki i samodzielnie wybierają książki do czytania. Sprawia im to dużą frajdę i czują się traktowane na równi ze starszymi kolegami. Mogą przy tym zawsze liczyć na pomoc bibliotekarza.

Prosimy Państwa o zachęcanie dzieci do korzystania z biblioteki szkolnej. Proszę zwrócić uwagę, czy dziecko oddaje książki dopiero po ich przeczytaniu. Nieważne, czy będzie to po dwóch dniach, czy po dwóch tygodniach. Chcemy zapobiec niepożądanemu zjawisku, gdy dzieci wypożyczają dla samego wypożyczania kto więcej i zwracają książkę nie zajrzawszy do niej. Jest to zły nawyk, który nie uczy dziecka prawidłowego kontaktu z książką.

Chcielibyśmy uświadomić Państwu, że czytanie obok liczenia i pisania jest jedną z najważniejszych umiejętności. Zachęcamy Państwa do czytania razem z dzieckiem zwłaszcza teraz podczas nauczania zdalnego. Prosimy stopniowo wciągać dziecko do czytania. Niech na początku dziecko czyta tylko tytuły wierszyków, rozdziałów. Później może to być cała linijka lub zdanie, aż dojdą Państwo do całej strony. Nawet nie zauważą Państwo, jak dziecko z dnia na dzień będzie chętniej i lepiej czytało.

Liczę na Państwa współpracę z biblioteką szkolna, życzę cierpliwości, wytrwałości i przyjemności we wspólnym czytaniu.