• Wycieczka klas 1-3 do Bytowa

          • Uczniowie klas 1-3 z wychowawcami udali się na wycieczkę do Bytowa, by poznać historię, ciekawostki i tajemnice bytowskiego zamku krzyżackiego. Pani kustosz muzeum wspaniale opowiadała i oprowadzała nas po komnatach i korytarzach zamku, a eksponaty zgromadzone w oddziale etnograficznym wzbudziły w dzieciach spore zainteresowanie, gdy dowiedziały się jakich narzędzi używali ich przodkowie - Kaszubi. Kolejnym etapem naszego wyjazdu był spektakl pt. "Kot w butach", pięknie wykonany przez Katolicki Teatr Edukacji  z Krakowa. Dzieci były pod wrażeniem gry aktorskiej, muzyki oraz scenografii. To był bardzo udany wyjazd.

          • Klasy 6 - 8 na wycieczce do Bytowa

          • 16.01 2023 uczniowie klas 6-8 wraz z paniami Aleksandrą Michałek oraz Danutą Wolską-Kupc wybrali się do Bytowa. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie jednego z najbardziej znanych zakładów w Polsce jakim jest DRUTEX. Dzięki pani przewodnik uczestnicy wyprawy mogli poznać najnowsze nowinki technologiczne, jakie swoim klientom oferuje firma oraz poznać historię tego dynamicznie rozwijającego się przedsiębiorstwa. Największe wrażenie na zwiedzających wywarły ogromne hale produkcyjne oraz nowoczesne laboratorium. Następnie uczniowie wraz z wychowawczyniami udali się do Bytowskiego Centrum Kultury, by zobaczyć spektakl "Hobbit". Oryginalna adaptacja lektury spodobała się widzom, a dwoje uczniów naszej szkoły mogło nawet wcielić się w rolę aktorów.

          • Warsztaty z języka kaszubskiego

          • 13 stycznia odbyły się warsztaty, na których uczniowie wykonali własnoręcznie prezenty z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka. Prace zostaną wręczone Dziadkom w Dniu ich Święta, bo nic tak nie cieszy jak cudo wykonane przez wnuczków. Uczniowie byli podzieleni na dwie grupy, kiedy jedni przygotowywali prezenty z panią Renatą Gańską i Ireną Wolską, drudzy w tym czasie z panem Andrzejem Gańskim miło spędzali czas na sali gimnastycznej podczas gier i zabaw.

          • Matematyczny sukces Szymona

          • Uczeń naszej szkoły, Szymon Kuczkowski, zakwalifikował się jako jeden z czterech uczniów powiatów bytowskiego i słupskiego do II etapu konkursu kuratoryjnego z matematyki. Szymon godnie reprezentował naszą szkołę na szczeblu rejonowym zdobywając 75% poprawnych odpowiedzi. Zabrakło mu dosłownie dwóch punktów, by znaleźć się wśród uczniów uzdolnionych matematycznie, rówieśników województwa pomorskiego. Tegoroczny sukces Szymona napełnia nadzieją na przyszłoroczną wysoką lokatę. Trzymamy kciuki!!! :)

          • Kaszëbskô Gwiôzdka

          • Przed Bożym Narodzeniem prawie do każdej klasy zapukali specjalni goście: Kaszëbskô Gwiôzdka. Uczniowie klasy siódmej, a później piątej razem z nauczycielką języka kaszubskiego panią Renatą Gańską przygotowali przedstawienie w języku kaszubskim i odwiedzili oddziały klasowe, aby złożyć wszystkim życzenia świąteczne. Dzięki temu każdy w naszej szkole poczuł, że Święta już naprawdę tuż tuż… Na holu stanęła też wielka choinka z pięknymi kaszubskimi ozdobami wykonanymi na zajęciach z tego przedmiotu, a parapety ozdobiły artystyczne stroiki bożonarodzeniowe również wykonane przez dzieci w ramach zajęć z języka kaszubskiego.

          • Mikołajki 2023

          • 6 grudnia to jeden z najbardziej oczekiwanych przez najmłodszych dni w roku. Przedszkolaki oraz dzieci z klas 1-3 miały tego dnia spotkanie z wyjątkowym gościem - Świętym Mikołajem. Wszyscy przygotowali się wzorowo na wizytę Świętego Mikołaja, każda grupa pięknie zaśpiewała świąteczną piosenkę, nie zabrakło też wierszyków oraz życzeń. Gość zachwycony talentem dzieci w nagrodę obdarował każdego paczką ze słodkościami. Dziękujemy Święty Mikołaju!

          • Szkolne Mistrzostwa Tenisa Stołowego

          • Piątego grudnia na lekcjach wychowania fizycznego każda klasa mogła sprawdzić, jak dobrze radzi sobie z tenisem stołowym, gdyż tego dnia odbyły się tradycyjne Szkolne Mistrzostwa Tenisa Stołowego, w których wzięli udział wszyscy uczniowie i uczennice naszej szkoły oraz przedszkolaki. Rozgrywki przeprowadzone były pod czujnym okiem pani Bożeny Wajs i pana Andrzeja Gańskiego, wszystkie zakończyły się sukcesem i w każdej grupie, nawet wśród najmłodszych przedszkolaków znaleźli się mistrzowie tenisa stołowego. Najlepsi gracze otrzymali medale, nie zabrakło też drobnych upominków dla innych uczestników.

          • Biegi mikołajkowe w Borowym Młynie

          • 2 grudnia w Borowym Młynie odbyły się Mikołajkowe Biegi Przełajowe. Pogoda była typowo zimowa, lecz pomimo mrozu i śniegu spora grupa naszych uczniów wzięła udział w tych biegach. Wróciliśmy z medalem i pucharem: Dominika Mańska zajęła II miejsce, Igor Pankowiak VII, Aurelia Wójcik VIII, Ala Mańska X, Ola Lipska, Ala Kożyczkowska i Kinga Mańska X-XI. Pozostali nasi sportowcy znaleźli się w drugiej dziesiątce. Wszystkim biegaczom należą się ogromne gratulacje, gdyż dzielnie walczyli o każdą pozycję biegową!  Brawo!!! Z kolei podziękowania należą się rodzicom  i panu Wojsławowi Mach za udostępnienie busa na każde zawody. Były to ostatnie biegi w tym roku kalendarzowym, kolejny sezon zaczyna się wiosną, a w nim 5 kolejnych biegów przełajowych, w których na pewno weźmiemy udział.

          • Zabawy klasy pierwszej na śniegu

          • Korzystając z pięknej zimowej aury, pierwszoklasiści bawili się na śniegu. Zabawa była przednia, wszystkim towarzyszył uśmiech, nikt nie marudził, że zimno, że śnieżka wpadła za szyję. Niektórzy jeździli na ślizgu, inni budowali igloo, była też bitwa na śnieżki. Zadowoleni i radośni wszyscy wrócili do domów.

          • Warsztaty z języka kaszubskiego "Świąteczne pieczenie pierników"

          • Nic tak nie przywodzi na myśl Bożego Narodzenia jak wspólne pieczenie i dekoracja pierniczków. 2 grudnia panie Renata Gańska i Irena Wolska zorganizowały warsztaty kulinarne "Świąteczne pieczenie pierników", a pan Andrzej Gański zorganizował atrakcje sportowe. Uczniowie zapoznali się z tradycją wypieku pierników, samodzielnie formowali i wałkowali ciasto oraz za pomocą wielokształtnych foremek wycinali pierniczki, które następnie zostały wypieczone. Po upieczeniu dzieci lukrowały i ozdabiały je według własnej inwencji twórczej. Po sportowym wysiłku część smakołyków ze smakiem została zjedzona, a reszta zabrana przez dzieci do domu.

          • Andrzejki 2023

          • 30 listopada w naszej szkole odbyły się zabawy andrzejkowe, które zorganizował Samorząd Uczniowski. Na drugiej i trzeciej lekcji można było dowiedzieć się, co nas czeka w przyszłości, gdyż na ten czas sala gimnastyczna zmieniła się w miejsce magii i wróżb. Poszczególne stoiska oferowały różne wróżbiarskie atrakcje, na jednym ze stolików Samorząd Uczniowski zorganizował też charytatywny andrzejkowy kiermasz, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Tu kierujemy wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy przygotowali te wspaniałe wypieki, były naprawdę przepyszne i rozeszły się błyskawicznie! :D Po południu od 17.00 do 20.00 miała miejsce szkolna dyskoteka andrzejkowa, na którą można było przyjść w przebraniu i na chwilę stać się kimś innym :)

          • Bieg na orientację

          • Grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w Biegu na orientację w Parchowie, zorganizowanym przez Stowarzyszenie "Dzik". Dwuosobowe drużyny ze szkół w Nakli, Parchowie, Jasieniu i Półczna rywalizowały w biegu, trasą przez las, mając do dyspozycji jedynie mapę i kompas. Nasi uczniowie wykazali się wysokimi umiejętnościami w posługiwaniu się mapą i kompasem, przebiegając dystans w bardzo dobrym czasie i ostatecznie plasując się na 2 - Filip i Seweryn oraz na 4 miejscu - Szymon i Marcin (klasa 7).

          • Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

          • Dzień Pluszowego Misia to jeden z ulubionych dni naszych przedszkolaków. 25 listopada to nie przypadkowa data - jest to rocznica powstania tej maskotki. Miś nie ma długiej tradycji obchodzenia święta; obchodziliśmy je po raz pierwszy w 2002 roku, kiedy Pluszowy Miś świętował swoje setne urodziny. Nasze przedszkolaki spędziły ten dzień wraz ze swoimi pluszakami, rozmawiały o tym, dlaczego lubią swoje pluszaki i jak się z nimi bawią. Dzieci poznały również historię Święta Misia i bawiły się w rytm misiowych piosenek, nie zabrakło też zabaw ruchowych i zadań rysunkowych. Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu i radości, każde dziecko mogło też na chwilę stać się pluszowym misiem, co widać w naszej szkolnej galerii.

          • Spotkanie z lekarzem weterynarii

          • 21 listopada odbyło się spotkanie uczniów kl. I-III z lekarzem weterynarii panią Katarzyną Dołębską. Gość opowiedział uczniom jak zostać lekarzem zwierząt, na czym właściwie polega praca weterynarza i jak opiekować się zwierzętami. Pani Kasia zaprezentowała też zawartość torby lekarskiej, którą na co dzień się posługuje. Na spotkanie pani doktor przybyła ze swoim psem Prezesem, z którym zaprezentowała kilka ciekawych sztuczek. Zachwyt dzieci rozbudziła umiejętność Pezesa w rozpoznawaniu kolorów i kształtów geometrycznych oraz układanie pajacyka z kolorowych kółek. Spotkanie było bardzo praktyczne i przebiegało w miłej i sympatycznej atmosferze.

          • "Śniadanie daje moc!" w przedszkolu i zerówce

          • Przedszkolaki w ramach programu edukacyjnego „Śniadanie Daje Moc” przygotowały ostatnio z pomocą pań wychowawczyń pyszne i zdrowe śniadanie. Celem samej akcji jest promowanie zasad zdrowego odżywiania oraz zwiększanie świadomości dzieci na temat tego, jak ważne jest jedzenie tego pierwszego posiłku. Na talerzykach przedszkolaków nie zabrakło warzyw i owoców, które zgodnie z piramidą żywieniową powinny zajmować najważniejsze miejsce w naszej diecie i powinniśmy je spożywać jak najczęściej i w jak największej ilości (¾ warzyw, ¼ owoców). W każdej grupie było zdrowo i kolorowo, a śniadanko znikało w szybkim tempie z talerzy, co znaczy, że było też bardzo smaczne :)

          • Warsztaty z języka kaszubskiego (bombki choinkowe)

          • 18 listopada w sobotę odbyły się w naszej szkole kolejne już warsztaty z języka kaszubskiego. Tym razem tematyka dotyczyła zbliżających się powoli Świąt Bożego Narodzenia, a konkretnie przygotowania ozdób choinkowych - ręcznie malowanych bombek. Spora grupa zainteresowanych uczniów i uczennic zgromadziła się w sali bibliotecznej, by wspólnie w przedświątecznej, radosnej i ciepłej atmosferze samodzielnie przygotowywać ozdoby z pięknym wzorem kaszubskim. W razie problemów organizatorki warsztatów, czyli panie uczące języka kaszubskiego, pomagały oraz udzielały rad i wskazówek. Wszystkie bombki wyszły bardzo ładnie, jedną z ozdób uczestnicy zabrali do domu, a drugą przeznaczyli na choinkę szkolną, która już niedługo stanie na szkolnym korytarzu.

          • Borzytuchom - Przełajowe Biegi Niepodległości

          • 11 listopada odbyły się w Borzytuchomiu Przełajowe Biegi Niepodległości. Są to największe biegi przełajowe i zawsze cieszą się wysoką frekwencją oraz zainteresowaniem okolicznych sportowców. Z naszej szkoły spora grupa dzieci (27) wzięła udział w tym wydarzeniu, każdy biegacz stanął na wysokości zadania i godnie reprezentował naszą szkołę oraz gminę. Należą się ogromne brawa za udział dla wszystkich naszych uczestników! :) Konkurencja była spora, lecz mimo tego jako gmina i tak udało nam  się zająć całkiem niezłe VI miejsce i zdobyć puchar.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Nakli
      • 59 8231278
      • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Nakli ul. Szkolna 6 77-127 Nakla Poland
      • Elektroniczna Skrzynka Podawcza https://epuap.gov.pl/wps/portal
      • 33 9321 0001 0008 0725 2000 0010
      • AE:PL-45536-31450-IUISH-19
    • Logowanie