• Księgozbiór

• Biblioteka szkolna posiada wszystkie lektury obowiązkowe dla szkoły podstawowej oraz szeroką ofertę popularnych i poszukiwanych książek. Szczególnie dużo nowości mamy w tym roku dla uczniów szkoły podstawowej. Są to książki starannie wybrane: w tekście dominuje akcja, przygoda, tajemnica. Ilustracje zaś wykonali najlepsi fachowcy w kraju i za granicą.

Szkoła brała udział w  Narodowym Programie Czytelnictwa. Dzięki temu biblioteka jest tak doskonale zaopatrzona. Ze środków z dotacji zakupiono 258 nowych książek.

Zarówno nowości jak i książki dostępne uprzednio stanowią bogaty księgozbiór. Poniżej parę przykładów, co znajduje się w naszej bibliotece. Zachęcam do wypożyczania i czytania!

Oprócz bogatego zbioru literatury dla dzieci i młodzieży, licznych czasopism i magazynów w naszej bibliotece znajdują się też książki dotyczące życia i twórczości Janusza Korczaka. Warto do nich zajrzeć i dowiedzieć się więcej na temat patrona naszej szkoły.